تاريخ:يازدهم دی 1395 ساعت 14:24
کد : 6245

راهکارهای کشف سارقان اینترنت

راهکارهای کشف سارقان اینترنت
یکی از ملزومات داشتن یک اینترنت بی سیم امن، شناخت راهکارهایی است که بتوانیم از طریق آن متوجه شویم که آیا کسی دسترسی به اینترنت ما دارد یا خیر و یا اینکه چه کسی به آن دسترسی دارد؟
ایران هشدار - امروزه تقریبا همه افراد در منزل و محل کار از اینترنت وایرلس استفاده می کنند که این نوع اینترنت برای اتصال تنها نیاز بعه یک password دارد و اگر این پسورد هک شود یا به هر طریق دیگری در اختیار افراد دیگر قرار گیرد،علاوه بر اینکه آن شخص می تواند از حجم اینترنت شما استفاده کند و هزینه مالی در بر خواهد داشت، می تواند از طرق مختلف به سیستم شما و اطلاعات محرمانه آن از عکس و فیلم گرفته تا رمز های عبور، سایت هایی که شما روئیت کرده اید و شبکه های اجتماعی و ... همهم و همه، دست پیدا کند. بنابراین بسیار مهم است که از آن محافظت کنید.
پس لازم است که دقت کنید که یکی از ملزومات داشتن یک اینترنت بی سیم امن، شناخت راهکارهایی است که بتوانیم از طریق آن متوجه شویم که آیا کسی دسترسی به اینترنت ما دارد یا خیر و یا اینکه چه کسی به آن دسترسی دارد؟
یک روش برای پیدا کردن افرادی که از اینترنت شما استفاده می کنند، وارد کردن آی پی روتر در مرورگر است. در دفترچه راهنمای مودم خود به دنبال IP router بگردید. البته گاهی این اعداد روی خود مودم نوشته شده است، اما اگر نتوانستید آن را پیدا کنید، با ISP یا همان شرکت خدمات دهنده اینترنت خود تماس بگیرید و از آنها بپرسید.

پس از وارد کردن آی پی روتردر مرورگر، به دنبال کلید هایی با مضمون attached device یا device list بگردید. این لیست به شما تمام افرادی را که به اینترنت شما متصل هستند، نشان می دهد. گاهی اوقات، برخی دستگاه ها اسم ندارند و مشخص نیستتند بنابراین نباید انتظار داشته باشید در این لیست نام همه دستگاه ها مشخص باشد. پس باید IP دستگاه های متصل خودتان را پیدا کنید و بقیه موارد به جز آن را حذف کنید. برای این کار در منوی استارت cmd را وارد کنید و در پنجره مشکی رنگ که به روی شما باز می شود، ip config را تایپ کنید و در قسمت ipv4 address ، آدرس آی پی نوشته شده است. البته راه های دیگری نیزبرای پیدا کردن آدرس آی پی شما وجود دارد.

پس از اینکه IP سیستم های خود را پیدا کردید، افراد غریبه مشخص می شوند و می توانید آنها را در ip filtering یا کلماتی مشابه این قرار دهید و آنها را block کنید.

کار دیگری که می بایست انجام دهید، این است که شما می بایست WEP را به WPA تغییر دهید. برای این کار باید وارد روتر خود شده و به قسمت setting wireless بروید و در قسمت security mode، آن را به WPA تغییر دهید.
کار دیگری که علاوه بر موارد فوق می توانید برای امن کردن اینترنت خود انجام دهید، این است که Mac filtering انجام دهید. Mac address، آدرس منحصر به فرد شما می باشد. بنابراین حفاظت از آن می تواند بسیار مهم باشد. پس می توانید از تنظیمات wireless، Mac filtering انجام داده و Mac address هکر را فیلتر یا block کنید.
در انتها توصیه می شود نام مودم خود را از طریق تنظیمات wireless و از طریق گزینه Hide SSID پنهان کنید تا زمانی که هکر به دنبال یک وایر لس می گردد، نتواند شما را پیدا کند.
 

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/6245
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی