تاريخ:هشتم دی 1395 ساعت 07:50
کد : 6220

5 نکته امنیتی در مورد apple watch

 5 نکته امنیتی در مورد apple watch
هر وسیله ای که به موبایل شما وصل می شود باید تمام سطوح امنیتی را در مورد آن رعایت کنید و apple watch یکی از این موارد است. با apple watch می توانید به راحتی به تمامی اطلاعات آی فون خود دسترسی داشته باشید.
ایران هشدار - این ساعت وسیله ای است که بسیار بیشتر از ساعت کارآیی دارد. درست است که زمان را نشان می دهد اما در حقیقت یک نسخه تعمیم یافته iphone است و باید توجه کرد هر وسیله ای که به موبایل شما وصل می شود باید تمام سطوح امنیتی را در مورد آن رعایت کنید و apple watch یکی از این موارد است. از آنجا که با apple watch می توانید به راحتی به تمامی اطلاعات آی فون خود دسترسی داشته باشید، حفظ امنیت آن بسیر مهم است.

چه نکات امنیتی در مورد apple watch وجود دارد؟

1 . فعال سازی قفل وmark as missing

در زمانی که ساعت اپل شما ربوده شد یا آن را گم کردید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که آی فون خود را بردارید و قسمت apple watch App را باز کنید و گزینه "apple watch" را از منوی "my watch" انتخاب و سپس گزینه "mark as missing" را انتخاب کنید. حتی اگر همراه با ساعت اپل، گوشی موبایل آی فون شما هم ربوده شده باشد، می توانید از طریق یک کامپیوتر و از طریق مراجعه به قسمت " I cloud" در مرورگر کامپیوتر گزینه "mark as missing" را انتخاب کنید.

زمانی که "mark as missing" را انتخاب کردید، همه کارت های پرداخت apple شما روی apple watch غیر فعال می شود. بنابراین سارقان می توانند از طریق کارت شما که به حساب شما متصل است، خرید انجام دهند.
اتفاق دیگری که زمانی که شما apple watch را به حالت missing قرار می دهید، می افتد، این است که apple watch شما، قفل می شود و رباینده نمی تواند از آن استفاده کند.

2 . Notification Privacy

یکی از بزرگترین ویژگی هایی که ساعت اپل دارد، قابلیت روئیت تمامی notification های آی فون است. مثلا تمام ایمیل ها، پیامک ها، پیام های شبکه های اجتماعی و ... روی ساعت اپل قابل روئیت است. مشکل اینجاست که هنگامی که شما ساعت اپل خود را گم می کنید یا به سرقت رود،تمامی پیام های مهم شما و در واقع دسترسی به آی فون شما برای آنها فراهم است. اما دقت کنید که اپل یک راه حل برای اینجور مواقع در نظر گرفته است که این راه حل notification privacy است.
شما می توانید این گزینه را از طریق رفتن به قسمت apple watch App و انتخاب notification و سپس فعال کردن on در قسمت notification privacy ، فعال کنید.

3 . Pass code

با فعال سازی pass code برای باز کردن قفل apple watch خود، آن را امن تر کنید. ساعت اپل دارای قابلیتی است که می توانید یک کد ورود شامل 4 کاراکتر برای آن قرار دهید یا می توانید آن را به گونه ای تنظیم کنید که وقتی که قفل iphone شما باز شد، ساعت اپل هم فعال شود. تمامی این تنظیمات در قسمت apple watch App وجود دارد.

4 . پاک کردن داده ها پس از اینکه 10 بار pass code اشتباه وارد شد

اگر می خواهید مطمئن شوید که داده های apple watch شما امن است، می توانید گزینه “erase data" را در قسمت منوی pass code ، فعال کنید. با این کار اگر شخصی بیش 10 بار رمز عبور را به صورت اشتباه وارد کند، تمام داده های شما از apple watch پاک می شود.

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/6220
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی