تاريخ:بيست و سوم آذر 1395 ساعت 15:47
کد : 6170

کلاهبرداری با تبلیغ در سایت‌های معروف

کلاهبرداری با تبلیغ در سایت‌های معروف
کلاهبرداری که با تبلیغ دروغین در چند سایت معروف اقدام به فروش گوشی تلفن می‌کرد، دستگیر شد.

ایران هشدار - این کلاهبردار حرفه‌ای با مدرک جعلی اقدام به افتتاح حساب در بانک کرده و با تبلیغات فروش گوشی در سایت‌های تبلیغاتی و با درج آگهی در سایت‌های معروف، گوشی‌هاي با قیمت پایین می‌فروخت و با این روش اقدام به کلاهبرداری می‌‌کرد. فردی با مراجعه به پلیس فتای استان مازندران در شکایتی گفت: «در یک سایت تبلیغات، فروش گوشی‌ تلفن همراه به مبلغ ٣٠٠‌ هزار ریال مشاهده کردم و سپس در تماس با آگهی‌دهنده، قرار شد این مبلغ را به شماره کارت اعلامی او واریز کنم؛ من نیز به صورت اینترنتی مبلغ را واریز کردم و پس‌از‌آن با صاحب آگهی تماس گرفتم؛ اما شخصی پاسخ‌گو نبود و اکنون تقاضای رسیدگی به پرونده را دارم».

سرهنگ حسن محمدنژاد، رئیس‌پلیس فتای استان مازندران درباره این پرونده توضیح داد: پس از اخذ این شکایت بلافاصله مراتب در دستور کار کارآگاهان پلیس فتا قرار گرفت و با بررسی‌های به‌عمل‌آمده مشخص شد متهم با استفاده از شماره‌های مختلف اقدام به درج آگهی در سایت‌ها براي فروش گوشی‌های تلفن همراه می‌کرد. وی افزود: در ادامه با بررسی فنی و اطلاعاتی خطوط يادشده، متهم شناسايی شد و مأموران با هماهنگی مقام قضائی او را دستگیر و در بازرسی از منزل وی چهار عدد گوشی تلفن همراه ‌با هفت عدد سیم‌کارت کشف و ضبط کردند.

سرهنگ محمدنژاد افزود: متهم برای تحقیقات به پلیس فتا انتقال داده شد و در تحقیقات از متهم ضمن اقرار به جرمش عنوان کرد، از حدود هفت تا هشت ماه قبل تاکنون در سایت‌های دیوار و شیپور اقدام به درج آگهی فروش گوشی‌های تلفن همراه به قیمت پایین می‌کرد و در ذیل آگهی‌ها شماره خطوط مختلفی را که در اختیار داشت، اعلام می‌کرد و بعد از تماس خریداران شماره‌کارت‌‌هایی را که به نام کسی دیگر بود، برای واریز وجه اعلام می‌کرد و بعد از واریز وجه، دیگر پاسخ‌گوي تماس‌های آنان نبود.

وی افزود: در ادامه از متهم درباره شماره‌کارت‌هایی که در اختیار داشت، تحقیق به عمل آمد که او گفت مدارک هویتی فردی را در اداره پست پیدا کرد و با استفاده از مدارک هویتی وی با مراجعه به بانک‌های مختلف اقدام به افتتاح حساب کرد. در ادامه پس از تأیید خرید از سوي خریداران، شماره‌کارت جعلی را که تهیه کرده بود، به آنها می‌داد و پس از واریز وجه اقدام به برداشت از طریق دستگاه‌های خودپرداز می‌کرد.

سرهنگ محمدنژاد گفت: با تکمیل تحقیقات، پرونده به همراه متهم تحویل دادسرا و فرد کلاهبردار روانه زندان شد. 

روزنامه شرق

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/6170
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی