تاريخ:بيستم آذر 1395 ساعت 11:40
کد : 6121

آسیب پذیری جدی رایانه خودروهای هوشمند

آسیب پذیری جدی رایانه خودروهای هوشمند
کارشناسان امنیتی هشدار می دهند که امنیت سایبری خودروهای هوشمند در سطح پایینی است و هکرها می توانند کنترل آنها را از راه دور در دست بگیرند.
ایران هشدار - کارشناسان امنیتی هشدار می دهند که امنیت سایبری خودروهای هوشمند در سطح پایینی است و هکرها می توانند کنترل آنها را از راه دور در دست بگیرند.
به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از اکسپرس، همین سطح پایین امنیت باعث شده تا 60 درصد از خریداران خودروهای جدید در زمان برنامه ریزی برای انتخاب یک خودروی جدید به طور جدی این دغدغه را مطرح کنند.
اگر چه خودروهای جدید تعامل گسترده گوشی و رایانه های اتومبیل را بدون دسترسی به وای – فای ممکن می کنند، اما لینک های بی سیم توسط هکرها از راه دور قابل نفوذ و سواستفاده هستند.

افزایش برقراری ارتباط میان خودروها و نصب گسترده سیستم های هوشمند رایانه ای در آنها باعث شده تا شرکت HARMAN تحقیقات جدی در زمینه حملات سایبری به این محصولات انجام دهد و به این نتیجه برسد که سپرهای امنیتی مورد استفاده برای ایمن سازی خودروهای یاد شده از کیفیت لازم برخوردار نیستند.
اگر چه تا به حال گزارشی در مورد هک شدن این نوع خودروها منتشر نشده، اما مواردی از هک آزمایشی انها توسط محققان گزارش شده است. به عنوان نمونه می توان از هک کردن یک خودروی جیپ از فاصله ده مایلی توسط یک هکر اشاره کرد. دستکاری سیستم تهویه مطبوع، چراغ ها، ترمز، فرمان و قفل ها از جمله اقدامات موفق هکرها بوده است.

HARMAN هشدار داده که شرکت های خودروساز باید لایه های متعدد امنیتی را به تولیدات خود بیفزایند تا بتوانند از آنها در برابر نفوذ هکرها حفاظت کنند، نفوذهایی که می تواند جان سرنشینان خودروها را هم به خطر بیندازد.

 خبرگزاری فارس

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/6121
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی