تاريخ:چهاردهم تير 1392 ساعت 00:00
کد : 612

بررسی سایت های تخفیف گروهی

بررسی  سایت های تخفیف گروهی
نحوه فعالیت این سایت ها، عموماً اینگونه است که اگر خرید، به حد نصاب مورد نظر آنها برسد در این صورت کارت تخفیف فعال خواهد شد و در صورت عدم رسیدن به حد نصاب در بیشتر سایت ها هیچ برنامه ریزی دقیقی وجود ندارد و تکلیف درخواست کنندگان مشخص نخواهد بود.
ایران هشدار-اخیراً شاهد به وجود آمدن یک سری سایت های تخفیفی در فضای اینترنت هستیم نحوه عملکرد آنها به این گونه است که کالا و خدمات مختلف را با قیمتی کاهش یافته پیشنهاد می دهند به شرط اینکه حداقل تعداد خاصی از خریداران ، آن کالا یا خدمات ارائه شده را خریداری نمایند. آنها معمولاً هر روز یک کالا یا خدمات جدید و خاصی را پیشنهاد می دهند. وقتی تعداد مشخصی از خریداران برای خرید ابراز تمایل نمودند آن پیشنهاد قطعی می شود و آن جنس یا خدمات به فروش خواهد رسید. روش کار آنها خیلی ساده می باشد به این صورت که گردانندگان این وب سایت ها با صاحبان فروشگاهها، اماکن ورزشی و تفریحی وارد مذاکره شده و از آنها در ازای جلب مشتری تخفیف می گیرند.

فعالیت این نوع سایت ها از یک دید می تواند برای مراجعه کنندگان و خریداران کالا و خدمات ارائه شده به خاطر استفاده از میزان تخفیفات، مفید به فایده باشد. اما از دیدگاه دیگر باید این مسئله را مورد بررسی و توجه قرار داد که اگر تعداد خریداران به اندازه مورد توافق بین این سایت های تخفیفی و ارائه دهندگان اولیه خدمات نرسد ،تکلیف بقیه افراد درخواست کننده چه می شود؟ در تابستان سال 90 و به یک باره چند سایت تخفیف گروهی با فاصله ای اندک در ایران شروع به فعالیت نمودند. و هر کدام از این سایت ها تلاش کردند تا با ارائه ی خدمات بهتر و ظاهر تبلیغاتی زیباتر، طیف بخصوصی از درخواست کنندگان اخذ تخفیف را به خود جلب نمایند.

در زیر به برخی از مزایای این گونه سایت ها اشاره می نماییم:1. افراد می توانند کالاهای مورد نیاز خود را با تخفیف های مربوطه دریافت نمایند.

2. این وب سایت ها به فروشندگان و صاحبان کسب و کارهای کوچک این امکان را می دهند که با عرضه کالا یا خدماتشان به فرصت های جدید شغلی دست یابند.

3. در این مدل، فروشندگان هزینه های بازاریابی و فروش به روش سنتی و تبلیغات را به صفر می رسانند و تنها روی کسانی تمرکز می کنند که خریداران واقعی و قطعی برای کالاها و خدماتشان می باشند.

4. استفاده از این بن های تخفیف، به خانوارها کمک می کند تا بتوانند کالاها و خدمات تفریحی مورد نیاز خود را با قیمت های مناسب تری دریافت نمایند و در ماه از هزینه های خانواده، کم کرده و به پس انداز خود اضافه نمایند.


برخی از معایب سایت های تخفیف گروهی

از جمله معایب این سایت ها این است که به جز یکی از آنها، هیچ کدام از این سایت ها دارای نماد اعتماد الکترونیکی نیستند و الزامی هم بابت کسب نماد اعتماد الکترونیکی برای آنها وجود ندارد. همچنین بعضی از این سایت ها هیچ آدرس و شماره تلفن مشخص و ثابتی ندارند ، این مورد برای پیگیری درخواست ها بسیار حائز اهمیت می باشد. ورود افراد غیر متخصص در این نوع فعالیت تجاری و ایجاد شبکه های حباب گونه می تواند خسارات مادی زیادی را برای مراجعه کنندگان این سایت ها به همراه داشته باشد.

نحوه فعالیت این سایت ها، عموماً اینگونه است که اگر خرید، به حد نصاب مورد نظر آنها برسد در این صورت کارت تخفیف فعال خواهد شد و در صورت عدم رسیدن به حد نصاب در بیشتر سایت ها هیچ برنامه ریزی دقیقی وجود ندارد و تکلیف درخواست کنندگان مشخص نخواهد بود. در بعضی دیگر از سایت های ارائه دهنده کارت های تخفیف اگر خریدها به حد نصاب نرسند پول را برنمی گردانند و آن را در حساب خود نگه می دارند تا از کالا و خدمات دیگر استفاده نمایند.
به طور معمول اطلاعات ارائه شده در مورد هر کالا و نوع خدمات اظهار شده در سایت و درصد تخفیف باید حقیقی باشد. در صورتی که این نوع خدمات، غیر واقعی باشند منجر به سلب اعتماد برای کاربران خواهد شد.مهمترین نکته این است که کالاها و خدمات ارائه شده در این سایت ها اکثراً مربوط به رستوران‌ها، اماکن ورزشی و ... می‌باشد اما هیچ تضمینی وجود ندارد که فرد در صورت در دست داشتن بن های تخفیف حتماً می تواند از آن خدمات ارائه شده استفاده نماید. ممکن است اصلاً قرارداد واقعی وجود نداشته باشد.

پیشنهاداتی که می‌توان به این گونه سایت ها جهت ارائه بهتر خدمات و جلب اطمینان مشتریان ارائه کرد این است که در اسرع وقت مبادرت به دریافت نماد اعتماد از مرکز توسعه تجارت الکترونیک نمایند. یکی دیگر از اقداماتی که این گونه سایت ها در جهت جلب اعتماد مشتریان می‌توانند انجام دهند رعایت کامل ماده 33 و 34 قانون تجارت الکترونیک در زمینه حمایت از حقوق مصرف کننده و همچنین رعایت ماده 37و 38 این قانون به منظور رعایت حق انصراف از خرید مشتریان می باشد.http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/612
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی