تاريخ:چهاردهم آذر 1395 ساعت 10:06
کد : 6071

اخلاق مداری مؤلفه ای مهم اما فراموش شده در بازاریابی شبکه ای

اخلاق مداری مؤلفه ای مهم اما فراموش شده در بازاریابی شبکه ای
حرفه بازاریابی شبکه ای همانند سایر مشاغل، مبتنی بر اخلاقیات است و رعایت اصول اخلاقی مؤلفه ای مهم برای کسب موفقیت در این حرفه است.
ایران هشدار- حرفه بازاریابی شبکه ای همانند سایر مشاغل، مبتنی بر اخلاقیات است و رعایت اصول اخلاقی مؤلفه ای مهم برای کسب موفقیت در این حرفه است. انجام کار به شیوه اخلاقی و آموزش صداقت و درست کاری به افراد زیر مجموعه باعث افزایش اعتبار شما و ایجاد تصویری مثبت از این حرفه در سطح جامعه خواهد شد.
برخی از اصول اخلاقی که جایگاه مهمی در این حرفه دارند به عبارت زیر است:

1- مسئولیت شخصی

یکی از مزیت هایی که برای این حرفه عنوان شده، شخصی بودن آن است؛ یعنی اینکه در این حرفه شما رئیس خودتان هستید و برای خودتان کار می کنید. مسئولیت کلیه فعالیت ها و همچنین موفقیت و شکست ها با خودتان است. نمی توانید از بالاسری هایتان توقع داشته باشید مسئولیت خرید، فروش و عضوگیری شما را بر عهده بگیرند و البته از منظر قانونی نیز این موضوع برخلاف مقررات مصوب است.
2- چیزی که برای خود نمی پسندید، برای دیگران هم نپسندید

کاری که دوست ندارید در مورد شما انجام شود، در مورد مشتریان و اعضای مجموعه تان انجام ندهید. اگر کیفیت محصولی را نمی پسندید، آن را برای عرضه به مشتریان انتخاب نکنید. اگر دوست ندارید با وعده های واهی شما را اغواء کنند پس این کار را با اعضای زیر مجموعه تان انجام ندهید. صداقت شما در کار بر وفاداری اعضای زیر مجموعه و مشتریانتان اثرگذار خواهد بود و منجر به ثبات قدم شما در این حرفه خواهد شد. 

3- رقابت سالم

در این حرفه شرکت های زیادی مشغول فعالیت هستند و به همین دلیل فضای رقابتی بر آن حکم فرماست. اخلاق رقابتی به ما می گوید که برای بالا بردن خودمان دیگران را پایین نکشیم. شما می توانید بر مزایای شرکت، محصولات و طرح بازپرداخت تان تأکید کنید، اما اخلاق مداری می گوید که از دیگران بدگویی نکنید. با احترام گذاشتن به حقوق سایر شرکت ها و گروه ها برای خودتان احترام به ارمغان می آورید.

4- تعهد داشتن

اگر می خواهید در این حرفه موفق شوید باید تعهد به کارتان داشته باشید؛ دو موردی که برای این تعهد باید بر روی آن سرمایه گذاری کنید، عبارتند از: پول و زمان.
برای موفقیت در کار لازم است که مبلغی را هزینه کنید و زمان جداگانه ای را برای فعالیت و آموزش صرف کنید. زمانی که شما برای این کار می گذارید، شما را به درآمد دائمی می رساند. آگر می خواهید با سرعت بیشتری پیشرفت کنید باید وقت بیشتری را برای کار بگذارید؛ حتی در ابتدای شروع کارتان لازم است وقت های آزادتان را به این کار اختصاص دهید، شاید کمی سخت بگذرد اما ارزش دست یابی به موفقیت را دارد.
 

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/6071
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی