تاريخ:نهم آذر 1395 ساعت 10:48
کد : 6040

دسیسه درمان های معجزه آسا

دسیسه درمان های معجزه آسا
کلاهبرداری درمان معجزه آسا معمولاً توسط افرادی که هیچ گونه صلاحیت پزشکی ندارند، صورت می گیرد؛ چرا که اگر فعالیت آنها قانونی و علمی بود، نیازی نبود محصول خود را از طریق شبکه های اجتماعی و تبلیغات متفرقه به فروش برسانند
ایران هشدار - دسیسه درمان های معجزه آسا اینگونه است که طی بحث های تبلیغاتی، به مردم وعده می دهند که با محصولات و یا خدماتی درمان همه مریضی ها را به شما ارائه می دهند که البته از لحاظ پزشکی چنین موردی به طور کامل نقض شده است.
در این دسیسه به افراد قول می دهند که برای دردها و مشکلات جسمی آنها، درمان های سریع و ساده و البته قطعی ارائه می دهند.

آنها از آسیب پذیری عاطفی و جسمی افراد بیمار سوء استفاده می کنند و آنها را ترغیب می کنند با این افراد همراه شوند. این دسیسه شامل تعداد زیادی از محصولات و خدماتی که به ظاهر گزینه های مناسبی به نظر می رسند، است. این محصولات و خدمات بیشتر برای بیماری های سخت مثل سرطان، ایدز، آرتریت و گاهی برای کاهش وزن طراحی شده اند. حتی گاهی کلاهبرداران سازنده این محصولات، ادعا می کنند این محصول، علاج تمام بیماری ها است.

کلاهبرداری درمان معجزه آسا معمولا توسط افرادی که هیچ گونه صلاحیت پزشکی ندارند، صورت می گیرد؛ چرا که اگر فعالیت آنها قانونی و علمی بود، نیازی نبود محصول خود را از طریق شبکه های اجتماعی و تبلیغات متفرقه به فروش برسانند و می توانستند آن را در داروخانه ها و مجاری قانونی فروش محصولات سلامتی، بفروشند. کلاهبرداران اصولاً داستان های مختلفی را مطرح می کنند تا شما را متقاعد کنند به چه دلیلی محصولات خود را از طریق پزشکان داروخانه ها عرضه نمی کنند. به عنوان مثال می گویند: این محصول، باعث شده تا تمامی مطالعات پزشکی زیر سؤال برود چون محصولی معجزه آسا است و پزشکان را به چالش کشیده است. به همین دلیل پزشکان از آن استقبال نمی کنند.

نشانه های هشداری

• این روش های درمانی ادعا می کنند که برای مقابله با تعداد زیادی از بیماری های مزمن، مؤثر هستند در صورتی که هیچ شواهد علمی برای این امر وجود ندارد و در واقع هیچ دارویی وجود ندارد که برای بیماری های مختلف موثر باشد بلکه هر بیماری، داروی منحصر به فرد برای خود دارد.

• اصولاً وقتی که در اینترنت فرمی پر می کنید و سؤالی را در تالارهای گفتگو یا بخش پرسش و پاسخ سایت های پزشکی می پرسید، کلاهبرداران از طریق ایمیل یا روش های دیگر، این درمان های معجزه آسا را به شما معرفی می کنند.

• در این دسیسه، یک عنصر خاصی را بزرگ نمایی می کنند و می گویند این عنصر خواص شگفت انگیزی دارد که آنها از آن برای تهیه این داروی شگفت انگیز استفاده کرده اند.

• این محصول با توصیفات شخص ناشناسی که از آن استفاده کرده و معجزات آن را دیده است، تبلیغ می شود.

چگونه از خود در مقابل این دسیسه محافظت کنیم؟

• مراقب پیشنهاد هایی که در سایت ها و شبکه های اجتماعی برای تبلیغ این نوع داروها و مکمل ها می دهند، باشید و حتماً با پزشک خود در مورد آن مشورت کنید؛ چرا که این داروها  مضر و خطرناک هستند و باعث بیماری های بیشتر و حتی تشدید بیماری شما می شود.

• هیچ گاه یک دارو توسط شخصی که شما را ندیده و ویزیت نکرده، نمی تواند برای شما تجویز شود. بنابراین به این کلاهبرداران اعتماد نکنید که برای شما به صورت اینترنتی دارو تجویز می کنند.

• دارو و مکمل و هر نوع کالای بهداشتی و سلامتی، نیاز به نگهداری در شرایط دمایی خاصی دارند. بنابراین به این کلاهبرداران که مشخص نیست دارو را تحت چه شرایطی تهیه و نگهداری می کنند، اعتماد نکنید؛ چرا که ممکن است این داروها فاسد و مضر باشند.

• در صورت مشاهده سایت یا داروخانه آنلاینی که این گونه محصولات را به فروش می رسانند، مراتب را در قسمت گزارش تخلف سایت ایران هشدار اطلاع دهید تا از طریق مراجع قانونی، با آن برخورد شود.

 

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/6040
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی