تاريخ:شانزدهم آبان 1395 ساعت 14:21
کد : 5838

فعالیت غیر قانونی بازاریابی در قالب فروش محصولات هنری

فعالیت غیر قانونی بازاریابی در قالب فروش محصولات هنری
متأسفانه علی رغم اطلاع رسانی های مکرر که به منظور هوشیاری بازاریابان قبل از عضویت در شرکت ها با نام بازاریابی شبکه ای صورت گرفته، می بینیم که عده ای بدون تحقیق در مورد قانونی بودن مجوز شرکت ها اقدام به عضویت و فعالیت در آن ها می نمایند.
ایران هشدار- با گسترش اعطاء مجوز به شرکت های بازاریابی شبکه ای و حرکت به سمت نهادینه شدن این صنعت در داخل کشور، شاهد این هستیم که شرکت های هرمی نیز به ترفندهایی خود را شبیه به این شرکت ها درآورده و فعالیت شان را با عنوان بازاریابی شبکه ای قانونی جلوه می دهند و متأسفانه علی رغم اطلاع رسانی های مکرر که به منظور هوشیاری بازاریابان قبل از عضویت در شرکت ها با نام بازاریابی شبکه ای صورت گرفته، می بینیم که عده ای بدون تحقیق در مورد قانونی بودن مجوز شرکت ها اقدام به عضویت و فعالیت در آن ها می نمایند.
یکی از شرکت هایی که با نام شرکت بازاریابی شبکه ای عضوگیری و فروش محصول را آغاز نموده است، شرکت تلفیق هنر با آدرس وب سایت www.talfighehonar.com است.
این شرکت ادعا کرده است که از شرکت های بازاریابی شبکه ای بوده و شماره مجوزی را نیز برای اثبات ادعای خود ارائه کرده است.
وقتی به سایت http://www.networkmarketing.mimt.gov.ir مراجعه می کنیم، اسمی از این شرکت به عنوان شرکت دارای مجوز مشاهده نمی شود و در اطلاعیه های مختلف سایت نیز به بازاریابان هشدار داده شده است از عضویت در شرکت هایی که پروانه کسب دریافت نکرده اند، خودداری کنند.
از سوی دیگر وقتی نگاهی به طرح درآمدی ارائه شه توسط شرکت می اندازیم، تشویق به عضوگیری پشت پرده فروش محصول و فعالیتی شبیه به شرکت های هرمی را در آن مشاهده می کنیم.
این بار هم همانند دفعات قبل به افراد علاقه مند به فعالیت بازاریابی شبکه ای هشدار می دهیم تنها شرکت هایی که اخذ مجوز بازاریابی شبکه ای کرده اند و اسامی آن ها در سایت رسمی اصناف ذکر شده است، اجازه فعالیت بازاریابی شبکه ای را دارا هستند و جز این مابقی شرکت ها با هر عنوانی که ثبت شرکت کرده باشند، اجازه فعالیت به صورت شبکه ای و پرداخت پورسانت به صورت لایه ای را ندارند و صرف ارئه محصول مجوزی جهت فعایت آنان به صورت بازاریابی شبکه ای نیست. مسئولین، کارمندان این شرکت های فاقد مجوز و همچنین بازاریابانی که اقدام به فعالیت در این شرکت ها می کنند، باید منتظر تبعات قضایی و اجتماعی آن بمانند.
 

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/5838
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 
سيد مرتضي مرتضوي
 
تاريخ: شانزدهم آبان 1395 ساعت 14:36
2658
1070
 
توضيحات: با درود بنده مدير عامل شركت تلفيق مينا و خاتم هوشمند هستم از اين طريق اطلاع رساني ميكنم كه در سايت ما تا كنون حتي يك نفر عضو نشده زيرا كه ما تا كليه مجوزها را نگيريم طرح درآمدازيي و ميز كار مشتري ها را فعال نخواهيم كرد،از طرفي هم گلايه دارم از مسئولين كانال ايران هشدار!!!چون بدون اطلاع كافي اقدام به فرافكني ميكنند و مثلا شركت ما را با شركتهاي هرمي مقايسه ميكنند!!!بهتر است قبل از اظهار نظر به طور كامل شرايط مارا مطالعه بفرماييد با سپاس
qqqq


سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی