تاريخ:بيست و هشتم مهر 1395 ساعت 13:24
کد : 5685

مقررات فعالیت اتباع خارجه در شرکت های بازاریابی شبکه ای

مقررات فعالیت اتباع خارجه در شرکت های بازاریابی شبکه ای
یکی از موضوعاتی که در مورد آن ابهام وجود دارد و سؤالات بسیاری توسط بازاریابان در باب آن مطرح می شود، موضوع فعالیت اتباع خارجی در شرکت های بازاریابی شبکه ای داخلی است.
ایران هشدار- یکی از موضوعاتی که در مورد آن ابهام وجود دارد و سؤالات بسیاری توسط بازاریابان در باب آن مطرح می شود، موضوع فعالیت اتباع خارجی در شرکت های بازاریابی شبکه ای داخلی است.
از زمان آغاز فعالیت شرکت های بازاریابی شبکه ای برخی از اتباع کشورهای دیگر نیز همگام با بازاریابان بومی اقدام به انجام فعالیت بازاریابی نموده اند. تنها مدارکی که هنگام ثبت نام از آنان خواسته می شد، کارت اقامت و دفترچه حساب بانکی بود که شرکت با آن همکاری داشت.
حال بعد از اجرایی شدن آیین نامه موضوع 87 قانون نظام صنفی و در پی ساماندهی فعالیت این اتباع، افرادی که تابعیت خارجی دارند و مطابق با اسناد هویتی (کارت شناسایی، شناسنامه یا پاسپورت) ایرانی محسوب نمی شوند و خواستار انجام فعالیت بازاریابی در شرکت های داخلی هستند؛ می بایست مجوز فعالیت (پروانه کار) از وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی دریافت کرده و برای ثبت نام به شعب مرکزی شرکت های دارای پروانه کسب مدنظرشان مراجعه نمایند.
در مورد اتباعی که پیش از اجرایی شدن مقررات در شرکت ها ثبت جایگاه کرده اند قابل ذکر است، تمامی شرکت ها می بایست وضعیت اتباع خارجی مشغول فعالیت را بررسی کرده و در صورت عدم احراز مجوز کار در داخل کشور توسط آنان، ساز و کار خروج این قشر از بازاریابان را از داخل شرکت مهیا نموده و حتی در جهت اجرای مقررات به صورت مستقیم خود این مهم را به سرانجام برسانند.
عدم رعایت مقررات در زمینه فوق مصداق بارز ارتکاب تخلف محسوب شده و مطابق با مقررات مصوب با شرکت های متخلف برخورد صورت خواهد گرفت. همچنین لازم است بازاریابان محترمی که از اتباع خارجی محسوب می شوند به منظور حفظ حقوق شان نسبت به اخذ مجوز کار اقدام نمایند.


 

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/5685
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 
رضا
 
تاريخ: دهم آبان 1395 ساعت 12:23
 
توضيحات: سلام من یه بار گول همچین شرکت های رو خوردم البته اسم شرکت به نام(مایسون دیاموند )بود چه اعتباری هست که این شرکت های که شما معرفی کردین مثلا بعد یه مدت بسته بشه و یا به دلیل اتباع بودنمان به دارمدی که رسیدیم جلو ما گزفته شود؟ لطفا بهم جواب بدین تشکر فروان از سایت خوبتان
qqqq

محمدی
 
تاريخ: بيست و سوم آبان 1395 ساعت 20:34
 
توضيحات: سلام منظور شما مجوز از وزارت کار یا پروانه کار همون کارت کار میباشد
qqqq


سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی