تاريخ:نوزدهم مهر 1395 ساعت 12:00
کد : 5596

علائم نگران‌کننده در شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای

علائم نگران‌کننده در شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای
در نهایت شخصی که در آرزوی سریع پولدار شدن تلاش می‌کرده است در نهایت با انبوهی از کالاهای بلااستفاده و لیستی از بدهی‌های که برای او به وجود آمده مواجه شود.
ایران هشدار-
با توجه به مشکلاتی که برای شرکت هربالایف به وجود آمد و با جریمه سنگینی از سوی FTC (کمیسیون تجارت فدرال آمریکا) مواجه شد، ابهامات و سوالات بسیاری در ذهن افراد شاغل یا علاقه‌مندان به این کار در آمریکا و کشورهای مختلف به وجود آمده است، که آیا این کار یک فرصت درآمدی مناسب و یا یک نوع کلاهبرداری و دسیسه هرمی می‌باشد؟ با توجه به گسترش زیاد این‌گونه شرکت‌ها، برخورد افراد به‌طور روزمره با شرکت‌هایی که در اطراف آن‌ها هستند بیشتر می‌شود و سوالات بیشتری جهت عضویت در این شرکت‌ها برای آن‌ها مطرح می شود.
در تمامی کشورهایی که شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای در آن‌ها فعالیت می‌کنند تعدادی از شرکت‌های فعال در این زمینه از هدف نهایی خود که فروش کالا با قیمت مناسب و ارزان به مصرف کننده نهایی است دوره شده‌اند. آن‌ها با تمرکز بر روی درآمدزایی صرف به هر قیمت و روشی باعث ایجاد این رفتار در بازاریابان خود شده‌اند که فقط و فقط به فکر افزایش درآمد و رسیدن به پاداش‌های فروش مجموعه خود باشند و به تنها چیزی که فکر نمی کنند فروش کالا به مصرف‌کننده طبق نیازهایش است. بازاریابان اصلی(لیدرهای) این‌گونه شرکت‌ها فقط در فکر جذب زیرمجموعه‌ای هستند که بتواند خرید بیشتری داشته باشد، حال مهم نیست که آیا به این کالا احتیاج دارد یا خیر؟ در نهایت همین مسئله باعث می‌شود شخصی که در آرزوی سریع پولدار شدن تلاش می‌کرده است در نهایت با انبوهی از کالاهای بلااستفاده و لیستی از بدهی‌های که برای او به وجود آمده مواجه شود.
قبل از ثبت‌نام و ورود به یک شرکت بازاریابی شبکه‌ای یا چند سطحی(MLM) با در نظر گرفتن پنج نشانه زیر شاید بتوان تا حدودی از گرفتار شدن در دام سودجویانی که از نام بازاریابی شبکه‌ای سوءاستفاده می‌کنند جلوگیری کرد؟

1- تمرکز بیشتر بر روی جذب افراد جدید تا فروش کالا به مصرف‌کننده نهایی
اولین نکته‌ای که باید به آن توجه نمایید این است که برایتان مشخص شود سیاست شرکت بر روی جذب افراد است(عضوگیری) یا فروش محصولات به مصرف‌کننده؟اگر کارتان جذب افرادی است که خرید داشته باشند و آن‌ها به‌جای این‌که اقدام به فروش محصولات شرکت نمایند نیز افراد دیگری را به عضویت سیستم دربیاورند این امر می‌تواند یک زنگ خطر باشد. بررسی کنید آیا تیم فروشی که قرار است به عضویت آن درآیید نیز بر روی عضوگیری تاکید دارد یا خیر؟در صورت مثبت بودن جواب، این موضوع نشانه خطرناکی است.

2- آموزش ضعیف

در شرکت چه نوع آموزش و پشتیبانی به شما ارائه می‌شود؟ سوالات شما چگونه پاسخ داده می‌شود؟ اگر سوالات سخت می پرسید و پاسخ هایشان این‌گونه است که تفکر مثبت داشته باشید و سعی دارند ذهن شما را منحرف کنند، می‌تواند یک نشانه از وجود دسیسه برای سرکیسه کردن و فریب شما باشد.
آیا در سیستم آموزشی تکنیک‌های واقعی فروش و کسب‌وکارهای خانگی و کوچک به شما ارائه و از آن پشتیبانی می‌شود؟ اگر آموزش‌ها فقط شامل جذب کردن اعضای فامیل و دوستان و متقاعد کردن آن‌ها باشد این مسئله نیز نشانه خوبی برای یک شرکت بازاریابی شبکه‌ای نیست.

3- تحت‌فشار قرار دادن برای پرداخت بیشتر
آیا برای خرید محصول بیشتر تحت‌فشار هستید؟ ممکن است از شما خواسته شود با خرید حجم زیادی از محصولات یا یک بسته از کالاهای گران‌قیمت در یک‌مرتبه به یک طرح "راه سریع" یا طرحی که شما را به یک "نخبه" تبدیل کند بپیوندید و از پشتیبانی‌های ویژه بهره‌مند شوید.
همچنین اگر برای آموزش و یا هزینه دفتر و تجهیزات اداری مبلغی را از شما درخواست کنند، در سلامت آن شرکت بازاریابی شبکه‌ای باید شک کرد.

4- واردکردن تکنیک‌های فروش به شما
در جلسه معرفی کالا و کار به شما گفته می‌شود که یک فرصت طلایی و تکرار نشدنی برای پولدار شدن است و ممکن است این فرصت هیچ‌گاه برای شما تکرار نشود. در این زمینه به شما اجازه هیچ‌گونه تفکر و مشورت با دیگران داده نمی‌شود و خواسته می‌شود که به‌سرعت خرید انجام دهید و به عضویت شرکت درآیید.

5- پیشنهادهای بیش‌ازحد خوب
نه‌تنها در بازاریابی شبکه‌ای بلکه در هر زمینه‌ای پیشنهادهایی که بیش‌ازحد خوب به نظر می‌رسند باید در مورد آن‌ها کاملا تحقیق و صحت سنجی شود. علاوه بر این در بازاریابی شبکه ای در مورد برخی کالاها که ادعای تاثیر و اثر گذاری های خاص و ویژه مانند افزایش انرژی، لاغری، درمانی، محصولات ارگانیک و طبیعی و... دارند باید صحت ادعاهای آنان مورد بررسی قرار گیرد. 

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/5596
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 
زن ایرانی
 
تاريخ: بيستم مهر 1395 ساعت 14:26
 
توضيحات: سلام دوست عزیز واقعا مشکلتون بانتورک چیه؟من یه زن هستم که هیچ جابرای کار کردن امنیت نداشتم،اما تو این شرکتها و توی دور همیهاشون بحث فقط و فقط بحث کارو اخلاقه،جوونا برن معتاد بشن خوبه؟تورو خدا دست بردارین،نکنین این کارارو،خرید توش اجباری نداره،هرکی به مقدار توان فروشش یابراساس سفارشاتش میتونه جنس بخره،یکی این وسط جوداره میخره انبار میکنه چه ربطی به سیستم داره؟تو اموزش بارها به ماگفتن درحد توانت خرید کن،درضمن در شرکت ما بعد از اموزش های ابتدایی ثبت میزنن،گام بعدی خرید محصول درحد توان و بعد از اون شبکه سازی هستش،کار رو قدم به قدم وبه شکل صحیح اموزش دادن.من که درهمه ی کلاس ها بامنطق جواب سوالمو گرفتم،شماهم جلساتشون رو شرکت کن تا از روی تجربه به دیگران توصیه کنید.مگه افراد رو به در و دیوار میبندن که نشه تحقیق کرد؟اگه اینجوری بود پس کسی سایت شمارو نمیبینه چرا اطلاعات و خبرهایی رو میزارین که کسی نمیخونه؟وقتتون رو هدر نمیدین؟درمورد صحت لاغریشون من خودم بارها محصولات گیاهی شرکت که داخلی هست رو سفارش دارم،به هرکدوم از دوستان هم جنسی فروختم یا خودم و خانوادهه ام مصرف کردیم کاملا رضایت داشتیم،اگر محصولی هم مورد رضایت کسی نباشه دلیل نمیشه به کل محصولات و به کل افراد تعمیم داد،یعنی شما میگین کل محصولات ایران کاملا درسته حالا این شرکتها غیر اخلاقی و غیر قانونیه؟ کاش کمی غیرت و مردونگیتون رو رو حرص و طمع نمیزاشتین و کمی هم به امیدواری و خوشحالی مردمتون نگاه میکردین،دوست عزیز همه چی رو دارن باپول میخرن بعد شما به چی گیر دادی؟پس توریست و واردات تو کشورهای دیگه رو ببندین مردم ارز رو به اسم مسافرت دارن اون طرف خرج میکنن،واردات کیف و کفش و ادیداس و ریباک و نایک رو ببندین ازون طرف جنس میارن،حالا نتورک ازون طرف جنس بیاره شرمه؟غیرقانونیه؟عزیزان ما اگه جنسی هم وارد میکنیم چون توی اون کالا در داخل کیفیت نداریم،مثال نمیزنم که ماهیت شرکتی که توش فعالیت دارم رو مطرح نکنم،هرکی دوست داشت با این همه فیلم و عکس و مدرک کارکاملا قانونیه و ما هستیم،هرکی هم دنبال حاشیه و حرفای ادم های جیب پر و سرخوشی مثل شماست بهتر که نیاد،ادم درتمام مراحل زندگیش باید تلاش کنه،گاهی چه خوبه توی سایه یک امنیت یک زن و یایک مرد برای ایندش تلاش کنه،این امنیت رو من خودم و اطرافیانم در شرکت دیدیم. موفق باشید.
qqqq

علی
 
تاريخ: بيست و چهارم مهر 1395 ساعت 13:28
7
0
  توضيحات: بسیار عالی
 
تاريخ: هفتم آبان 1395 ساعت 14:00
0
1
  توضيحات: هرکاری که خوب پیش بره و دست چهار نفر رو بند کنه و از بیکاری دربیاره،باید جلوش گرفته بشه،نمونه اش پدیده ی مشهد،کلی آدم داشتن از کنارش نون میخوردن که نباید اینطوری باشه،همیشه ملت باید گشنه و محتاج باشن تا فکرشون بیشتر از اون چیزی که باید کار نکنه،شما الان داری به چی اعتراض میکنی؟!! این کار داره خوب جلو میره،پس باید چوب لای چرخش گذاشته بشه،تموم شد و رفت ....
بابک ابراهیمی
 
تاريخ: دهم آذر 1395 ساعت 07:50
1
2
  توضيحات: خانم چرا چرت و پرت میگی؟ اصلا متوجه متن شدی؟ چقدر تیمها هستن که روال غلطی دارن و واقعا باعث به مشکل برخوردن فرد میشن؟ ایران هشدار که در مورد نتورک سالم حرف بدی نزده علائم خطرناک نتورک ناسالم رو گفت چیزی که من به شخصه بارها در تیمهای ایرانی و بعضی شرکتها دیدمش مطمئن باشید ایران هشدار قصد و غرضی با نتورک سالم نداره، همه این اطلاع رسانی ها در جهت امنیت بیشتر من و شماست اینهارو نگن مردم ندونن چی به چیه برن گرفتار بشن خوبه؟! خیلی از تیمها در ایران واقعا با سیاست غلط کاری دقیقا این بلا رو سر اعضای تیمشون میارن، حالا آگاهانه و عمدی، یا ناآگاههانه و غیر عمدی! لطفا منطقی نگاه بکنیم به موضوع، نه تعصبی!
محمد
 
تاريخ: دوم آذر 1395 ساعت 20:43
 
توضيحات: نتورک اگه طبق اصول همگام با اموزش چه اموزش محصولات وفروش وصداقت درمورد محصولات باشه بسیار بسیار عالیه.درود بر پنبه ریز
qqqq


سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی