تاريخ:هفتم شهريور 1396 ساعت 11:00
کد : 5589

Drop shipping چیست؟

Drop shipping چیست؟

Drop shipping یک روش مدیریت زنجیره تامین است که در آن، خرده فروش اجناس را در انبار نگه نمی دارد بلکه به جای این کار، تنها سفارش را از مشتری می گیرد و با تولید کننده و یا عمده فروش ارتباط برقرار می کند و تولید کننده جنس را به مصرف کننده نهایی ارسال می کند.

ایران هشدار- Drop shipping یک روش مدیریت زنجیره تامین است که در آن، خرده فروش اجناس را در انبار نگه نمی دارد بلکه به جای این کار، تنها سفارش را از مشتری می گیرد و با تولید کننده و یا عمده فروش ارتباط برقرار می کند و تولید کننده جنس را به مصرف کننده نهایی ارسال می کند. در این متد اکثریت خرده فروشان سود خود را از تفاوت قیمت عمده فروشی و خرده فروشی بدست می آورند اما برخی از خرده فروشان یک مقدار مشخصی کمیسیون یا درصدی از فروش را دریافت می کنند که این کمیسیون را عمده فروش به خرده فروش می پردازد.
در واقع در این متد خرده فروش با همکاری با یک عمده فروش کد کالا را در انبار خود ذخیره می کند و یک لیستی از صورت کالا در اختیار قرار می دهد، کار می کند و سفارش مشتری و جزئیات ارسال کالا را به آنها می فرستد و آنها جنس را مستقیما به مشتری می فرستند. مهم ترین فایده drop shipping این است که خرده فروشان مجبور نیستند که درباره انبار یا کالاهای موجود در آن نگران باشند.
فواید drop shipping
1 . نیازی نیست که افراد سرمایه خود را ثابت نگه دارند و برای خرید کالا استفاده کنند. با این متد شما می توانید به آسانی یک فروشگاه آنلاین راه اندازی کنید بدون اینکه سرمایه ای داشته باشید و غلاوه بر این می توانید هزاران کالای مختلف را به مشتریان خود ارائه دهید.
2 . راحتی و بهره وری : موفقیت در راه اندازی و پیشرفت یک تجارت الکترونیکی کار زیادی می طلبد خصوصا اگر شما منابع محدودی داشته باشید این کار سخت تر است. اما در این روش شما نگران یازگشت سرمایه و خرید محصول جدید نیستید و به راحتی می توانید به بازیابی محصولات بپردازید.
3 . پویایی و جذابیت: وقتی تمام مسائل مربوط به کالا و انبار حل شده باشد، شما آزاد هستید تا تجارت خود را در هر نقطه ای و با هر شرایطی قرار دهید و سود بیشتری کسب کنید.
مشکلات پیش روی drop shipping
1 . ممکن است رقابت شدیدی وجود داشته باشد
2 . حاشیه سود بسیار پایین است
3 . ممکن است نا هماهنگی بین عمده فروش و خرده فروش در رابطه با وجود یا عدم وجود کالا پیش بیاید
4 . بسیار سخت است که کالایی را به فروش برسانید که خودتان ندیده اید و لمس نکرده اید.
5 . ممکن است عمده فروش پس از فروش محصول، کمیسیون شما را پرداخت نکند.
6 . ممکن است کالایی که در لیست کالا ها وجود داشته، در انبار عمده فروش به اتمام برسد و او کالایی جایگزین را به مشتری ارسال کند که بسیار با کالای مورد سفارش متفاوت است و به همین دلیل خرده فروش این مشتری خود را از دست خواهد داد.
7 . ممکن است عمده فروش یک کلاهبردار باشد که پس از جلب اطمینان خرده فروش، در ازای دریافت وجه، هیچ کالایی به مشتری ارسال نکند.
 

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/5589
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی