تاريخ:ششم مهر 1395 ساعت 10:04
کد : 5453

هیچ شرکت بازاریابی شبکه‌ای یا هرمی مستقیما از پلیس فتا مجوز فعالیت دریافت نکرده است

هیچ شرکت بازاریابی شبکه‌ای یا هرمی مستقیما از پلیس فتا مجوز فعالیت دریافت نکرده است
سرهنگ دوم علی نیک‌نفس بابیان این‌که صدور مجوز برای فعالیت شرکت‌های بازاریابی شبکه بر عهده وزارت صنعت، معدن و تجارت می‌باشد، گفت: این ادعا که برخی شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای یا هرمی دارند که مجوز فعالیت را مستقیما از پلیس فتا دریافت کرده‌اند کذب است
ایران هشدار-رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس فتا ناجا بابیان این‌که میان شرکت‌های بازاریابی شبکه با هرمی تفاوت است، گفت: هیچ شرکت هرمی در کشور اجازه فعالیت ندارد و فقط شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای که مجوز از وزارت صنعت، معدن و تجارت دارند مجاز به فعالیت هستند، لذا کاربران مراقب باشند تا در دام شرکت‌های هرمی نیفتند.

سرهنگ دوم علی نیک‌نفس بابیان این‌که صدور مجوز برای فعالیت شرکت‌های بازاریابی شبکه بر عهده وزارت صنعت، معدن و تجارت می‌باشد، گفت: این ادعا که برخی شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای یا هرمی دارند که مجوز فعالیت را مستقیما از پلیس فتا دریافت کرده‌اند کذب است و شهروندان و کاربران فریب این شرکت‌ها را نخورند.

وی تأکید کرد: پلیس فتا تا‌کنون برای فعالیت هیچ شرکت بازاریابی شبکه‌ای مجوزی صادر نکرده است.

سرهنگ نیک‌نفس همچنین تأکید کرد: ضمناً فعالیت شرکت‌های هرمی در کشور ممنوع است و هیچ دستگاه دولتی اجازه صدور مجوز برای فعالیت شرکت‌های هرمی ندارد.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس فتا ناجا ادامه داد: اعطای مجوز برای فعالیت شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای نیز بر عهده وزارت صنعت، معدن‌و تجارت است و این وزارتخانه با همکاری مرکز امور اصناف و بازرگانان فقط به شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای با رعایت معیارهای تعیین شده مجوز فعالیت می‌دهد و به شرکت‌های هرمی مجوز فعالیت نمی‌دهد.

این مقام انتظامی بابیان اینکه لیست شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای که از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت مجوز اخذ کرده‌اند و حوزه‌های فعالیت به همراه اطلاعات تماس در آدرس سایت این وزارتخانه وجود دارد، گفت: کاربران می‌توانند لیست شرکت‌های بازاریابی شبکه را در آدرس http://www.networkmarketing.mimt.gov.ir/Forms/ActiveCorporateLists.aspx#1 مشاهده نمایند.

سرهنگ نیک‌نفس بابیان اینکه شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای در اصل بازاريابي چند سطحي می‌باشند، افزود: نحوه و کارکرد این شرکت‌ها با شرکت‌های هرمی تفاوت دارد. هدف بازاريابي شبکه‌ای حذف واسطه‌ها و رساندن کالا ارزان‌تر به دست مشتریان است و این هدف همه شركت‌هاست.

این مقام انتظامی یادآورشد: بخش عمده فعالیت شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای در کشور فروش محصولات داخلی است و این شرکت‌ها در خصوص فروش کالا و محصولات خارجی با محدودیت روبرو هستند.

وی بابیان اینکه کاربران و شهروندان در بازاریابی شبکه‌ای با یک فروشنده محصولات روبرو هستند، ادامه داد: اما در شرکت‌های هرمی شهروندان و کاربران با یک فروشنده کالا روبرو نیستند بلکه با یک کلاهبردار طرف هستند.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس فتا ناجا در ادامه بابیان اینکه احتمال وقوع تخلف حتی در شرکت‌های دارای مجوز بازاریابی شبکه‌ای نیز وجود دارد، گفت: ازاین‌رو کاربران خود باید مراقب باشند و درصورتی‌که احساس کردند از سوی این شرکت‌ها به فعالیت شرکت‌های هرمی سوق داده می‌شوند از ادامه همکاری و فعالیت خودداری نمایند.

وی یادآور شد: در تمامی سایت‌های شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای دارای مجوز، لینکی تحت عنوان "ثبت نارضایتی" وجود دارد که کاربران می‌توانند نارضایتی خود را از آن طریق به مدیران شرکت اعلام نمایند و در صورت حل نشدن مشکل به صورت داخلی و در صورت عدم رضایت از نتیجه حاصله، طرفین می‌توانند نارضایتی خود را در کمیته بیرونی با استفاده از کد حل اختلاف درونی 14 رقمی که دریافت نموده‌اند در سایت www.networkmarketing.moc.gov.ir مطرح کنند.

سرهنگ نیک‌نفس در پایان با اشاره به آدرس سایت و ایمیل پلیس فتا آن را دریچه ارتباطی با شهروندان خواند و افزود: پلیس فتا از هم‌وطنان درخواست می‌کند در صورت مواجهه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش نمایند.
منبع : پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا

 

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/5453
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 
بانو
 
تاريخ: بيست و هفتم دی 1395 ساعت 21:42
 
توضيحات: شرکت بادران گستران که به بازاریاباش گفته که از پلیس فتا مجوز داره؟! حتی گفته از شورای نگهبان و مجلس شورای اسلامی هم مجوز داره!؟
qqqq


سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی