تاريخ:بيست و نهم شهريور 1395 ساعت 10:57
کد : 5368

تکدی گری به سبک مجازی

تکدی گری به سبک مجازی
از آنجا که تمام امور افراد در قرن 21 اینترنتی شده، این روزها شاهد موارد عجیب بسیاری در فضای مجازی هستیم که یکی از این موارد، تکدی گری اینترنتی می باشد.
ایران هشدار- از آنجا که تمام امور افراد در قرن 21 اینترنتی شده، این روزها شاهد موارد عجیب بسیاری در فضای مجازی هستیم که یکی از این موارد، تکدی گری اینترنتی می باشد.
افراد سود جو و شیاد همواره به دنبال سوء استفاده از افراد در هر فضایی هستند، این روزها با راه اندازی کانال های تلگرامی تحت عنوان معرفی شاغلین و یا کمک دهنده به افراد بیمار یا نیازمند، سوژه های خود را در تلگرام و دیگر شبکه های اجتماعی شناسایی و با بازی با احساسات افراد، به کلاهبرداری از آنها می پردازند.

به عنوان مثال اخیرا شاهد کانال هایی هستیم که طی پیام هایی به افراد می گویند دختر بچه سه ساله ای یا نوزاد 6 ماهه ای در خانواده ای فقیر زندگی می کند و نیازمند یک سمعک می باشد و در صورتی که تا دو روز دیگر، این سمعک به دست او نرسد برای همیشه شنوایی خود را از دست می دهد و با چنین داستان هایی که افرادی نیاز مبرم به یک درمان و یا وسیله درمانی دارند، و در پوشش افراد خیر خواه و انجمن های کمک رسان، از کاربران این شبکه های مجازی سوء استفاده و مبالغی را کلاهبرداری می کنند.

حتی در مواردی مشاهده شده که فردی به طور تصادفی به افراد در تلگرام یا شبکه های اجتماعی پیام داده و با ارسال عکس از وضعیت نامطلوب جسمی خود، تقاضای وجه برای کمک هزینه درمان خود می کند. کاربران باید بدانند اغلب این موارد کلاهبرداری ای بیش نیست و تحت هیچ عنوانی پولی برای آنها ارسال نکنند. حتی گاهی کلاهبرداران از ناآگاهی افراد استفاده می کنند و برای انتقال وجه، از آنها اطلاعات حساب بانکی و کارت آنها را می گیرتد و به برداشت از حساب آنها می پردازند. 


توصیه کارشناسان به کاربران این است که هیچ گاه به اینگونه کانال ها و افراد اعتماد نکنند و اگر قصد کمک به افراد نیازمند را دارند، حتما از وب سایت های موسسه های خیریه معتبر و دارای مجوز استفاده کنند و یا در صورتی که می خواهند به صورت شخصی به فردی نیازمند کمک کنند، به حساب آنها پولی پرداخت نکنند و خود شخصا به بیمارستان یا مرکز درمانی مد نظر مراجعه و پس از بررسی صحت و سقم جریان، و پس از اطمینان از وجود فرد نیازمند، هزینه را برای درمان در همان مرکز درمانی واریز نمایندکه مطمئن باشند، مورد کلاهبرداری قرار نگرفته اند.
 

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/5368
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی