تاريخ:بيست و سوم شهريور 1395 ساعت 11:36
کد : 5295

سایت ایران‌ هشدار پیشگام در همیار پلیس فتا

سایت ایران‌ هشدار پیشگام در همیار پلیس فتا
به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا ناجا، سایت ایران‌هشدار یکی از سایت‌هایی است که در زمینه‌ اطلاع‌رسانی و آموزش نقش مهمی ایفاء می‌کند، گردانندگان این سایت محورهای مختلفی مثل جرائم مالی در فضای سایبر، تجارت الکترونیک و... را سر لوحه کار خود قرار داده‌اند.
ایران هشدار- به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا ناجا، سایت ایران‌هشدار یکی از سایت‌هایی است که در زمینه‌ اطلاع‌رسانی و آموزش نقش مهمی ایفاء می‌کند، گردانندگان این سایت محورهای مختلفی مثل جرائم مالی در فضای سایبر، تجارت الکترونیک و... را سر لوحه کار خود قرار داده‌اند. یکی از مهم‌ترین موارد آن بحث آموزش نکات مهم به خانواده‌ها و کاربران در خصوص تهدیدات و آسیب‌های فضای مجازی است. با توجه به فعالیت چند ساله این سایت و تعامل خوب آن‌ها با پلیس فتا، از دو تن از مسئولان این سایت برای برگزاری جلسه و افزایش تعاملات با مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا در راستای حرکت به سوی اینترنت پاک دعوت شدند.

در این جلسه سرهنگ نیک‌نفس رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس فتا ناجا ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت گردانندگان این سایت که هدفی جزء آموزش و آگاه‌سازی خانواده‌ها و کاربران فضای مجازی ندارند، گفت: این سایت می‌تواند همچون بازویی برای پلیس فتا عمل نماید.

وی با توجه به استفاده پلیس فتا از نیروهای مردمی در قالب همیاران پلیس اظهار کرد: در این تعامل مقرر گردید که از توان علمی‌و فنی این سایت برای افزایش هشدار دهی و آموزش تهدیدات و آسیب‌های فضای مجازی استفاده گردد.

سرهنگ نیک‌نفس با بیان اینکه گاها ارائه هشدارها و نکات امنیتی اگر از زبان دیگران باشد تأثیرگذاری بهتر دارد، گفت: سایت ایران هشدار در قالب همیار پلیس می‌تواند این نقش را ایفاء نماید و ضمن ارائه آموزش‌های لازم به شهروندان حتی می‌تواند با شناسایی نقاط ضعف و امنیتی و ارائه گزارش به پلیس فتا زمینه‌های برخورد با جرائم مشهود را تسهیل کنند.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس فتا ناجا ادامه داد: در تعامل و همکاری دو جانبه میان سایت ایران هشدار و پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا مقرر گردید با توجه به افزایش جرائم سایبری در جامعه و تهدیدات آن‌ها هشدار دهی لازم از سوی دو سایت صورت گیرد. ضمن آن‌که هر کدام از این دو منبع اطلاع‌رسانی، از اخبار و گزارش‌های خوب یکدیگر استفاده نمایند تا آموزش‌های لازم از منابع مختلف در اختیار شهروندان و کاربران قرار گیرد.

سرهنگ نیک‌نفس همچنین از گردانندگان سایت ایران هشدار خواست بحث آموزش به خانواده‌ها را جدی بگیرند و در این خصوص با توجه به مشکلات موجود در جامعه اطلاع‌رسانی لازم را در سایت خود داشته باشند.

این مقام انتظامی اطلاع‌رسانی در خصوص جرائم عمومی و خصوصی در فضای سایبر را برای شهروندان امری ضروری برشمرد و گفت: داشتن اطلاعات در این زمینه باعث می‌گردد تا شهروندان بتوانند در برخورد با چنین جرائمی به راحتی به پلیس فتا مراجعه کرده و حتی این پلیس در برخورد با جرائم عمومی که شاکی خصوصی ندارد راحت‌تر عمل نمایند.

به گفته وی هر چقدر که بحث آموزش به خانواده‌ها افزایش یابد آسیب‌ها و تهدیدات فضای سایبر کمتر آن‌ها را تهدید می‌کنند.

منبع : پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/5295
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی