تاريخ:بيست و يکم شهريور 1395 ساعت 10:36
کد : 5274

افزایش حملات سایبری به حساب‌های بانکی

افزایش حملات سایبری به حساب‌های بانکی
تروجان‌های بانکی بعد از آلوده کردن سیستم کاربران، صفحه آنلاین یک بانک رسمی را شبیه‌سازی می‌کنند تا اطلاعات شخصی کاربران از جمله جزئیات حساب بانکی، کارت بانکی یا رمز عبور آنها را بدزدند.
ایران هشدار- بر اساس گزارش کاسپرسکی لب[1](Kaspersky Lab)، در سه ماهه دوم سال 2016 به دلیل آغاز همکاری برخی از تولیدکنندگان بدافزارها، حملات مخرب سایبری با  کاسپرسکی همچنین گزارش می‌دهد که Gozi در سه ماهه دوم سال 2016، مقام دوم را بین بدافزارهای مالی کسب کرده است؛ تا آنجا که 3.85% از بدافزارهای مالی شناسایی شده به این تروجان مربوط می‌شود و تروجان Nymaim هم با داشتن 1.9% از بدافزارها، در مقام ششم قرار دارد. بر اساس گزارش دیگری از این شرکت، در این بازه زمانی، ترکیه در میان تمام کشورهای دنیا به بیشترین دفعات مورد حمله تروجان‌های بانکی قرار گرفته است؛ بعد از آن روسیه و برزیل قرار دارند اما بر اساس پیش‌بینی کسپرسکی لب انتظار می‌رود که بازی‌های المپیک در برزیل، این کشور را در بالای لیست مذکور قرار دهد.

تروجان‌های بانکی معمولاً توسط وب‌سایت‌های جعلی و اسپم ایمیل‌ها به کامپیوترها منتقل می‌شوند. بعد از آلوده کردن سیستم کاربران، این تروجان‌ها صفحه آنلاین یک بانک رسمی را شبیه‌سازی می‌کنند تا اطلاعات شخصی کاربران از جمله جزئیات حساب بانکی، رمز عبور یا جزئیات کارت بانکی آنها را بدزدند.

دنیس مک روشین، یکی از کارشناسان امنیتی کسپرسکی لب در این رابطه می‌گوید: با وجود مقابله با بدافزارهای مالی، این بدافزارها هنوز فعال‌اند، به سرعت در حال توسعه هستند و نسبت به گذشته کاربردی‌تر شده‌اند. اگر مجرمان موفق به دزدیدن اطلاعات شخصی کاربران نشوند آن را رمزگذاری می‌کنند و برای رمزگشایی آن از کاربران باج‌گیری می‌کنند.

یکی دیگر از تروجان های بانکی Neurevt نام دارد. از این بدافزار برای دزدیدن اطلاعات در سیستم‌های بانکداری آنلاین و فرستادن اسپم به ایمیل‌ها استفاده می‌شود.

بر اساس این گزارش‌، بدافزارها در 191 کشور دنیا تولید می‌شوند که 81% از آنها تنها در 10 کشور جهان از جمله آمریکا (35.4%)، روسیه (10.3%) و آلمان (8.9%) تولید شده است.

ترولز اورتینگ، افسر امنیت اطلاعات بانک بارکلیز (Barclays) نیز در این زمینه می‌گوید: هکرهایی که مؤسسات مالی را هدف قرار می‌دهند نسبت به گذشته بسیار حرفه‌ای‌تر شده‌اند، منابع کافی در اختیار دارند و پیوسته در حال مجهزتر کردن بدافزارهای خود هستند. در 18 ماه اخیر مهاجمان سایبری با استفاده از بدافزارهای مختلف، حملات سایبری تهاجمی‌تر و پیشرفته‌تری را انجام داده‌اند. اکنون که تولیدکنندگان بدافزارها در حال همکاری و تولید نسخه‌های پیشرفته‌ای از تروجان‌های خود هستند، سازمان‌های مختلف باید با هم در حوزه حملات بانکی و همچنین دیگر حوزه‌ها به منظور مبارزه با جرائم سایبری همکاری بیشتری داشته باشند؛ آنها باید این کار را با به اشتراک گذاشتن اطلاعات و استفاده از تجاربی که حملات سایبری گذشته در اختیار آنها قرار می‌دهد، انجام دهند. 

منبع: گرداب

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/5274
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی