تاريخ:بيستم شهريور 1395 ساعت 11:15
کد : 5263

اسکیمرها این بار در کارت خوان های سیار

اسکیمرها این بار در کارت خوان های سیار
کارت خوان های سیار، کارت خوان هایی هستند که از خدمات سامانه تلفن همراه به شبکه بانکی کشور متصل شده و با استفاده از سرویس GORS و GMS تراکنش های مالی را انجام می دهند.
ایران هشدار- کارت خوان های سیار، کارت خوان هایی هستند که از خدمات سامانه تلفن همراه به شبکه بانکی کشور متصل شده و با استفاده از سرویس GORS و GMS تراکنش های مالی را انجام می دهند. شاید در خیابان و گوشه و کنار شهر با فروشندگان دست فروش که اخیرا دارای دستگاه کارت خوان هستند، مواجه شده باشید. استقبال مردم از این دستگاه ها باعث شده تا استفاده از آن این روزها رواج پیدا کند اما غافل از اینکه برخی کلاهبرداران با نصب دستگاهی سخت افزاری به نام اسکیمر بر روی این دستگاه های کارت خوان، قادر به دریافت اطلاعات کارت اعتباری مشتریان هستند. دستگاه اسکیمر، اطلاعات کارت بانکی افراد را می خواند و آن را در جایی ثبت می کند و کلاهبردار سر فرصت و در زمان مناسب از این اطلاعات استفاده و از حساب افراد برداشت می کند.

اما کاربران باید بدانند که اگر آنها رمز عبور را خودشان وارد کنند و به فروشنده نگویند، اسکیمر نمی تواند مفید باشد چرا که اسکیمر اطلاعات کارت را ثبت می کند اما رمز عبور را باید کلاهبردار داشته باشد تا بتواند از حساب شما برداشت کند. بنابراین رمز عبور توسط مشتری می تواند تضمین کننده امنیت کارت اعتباری وی باشد.

نکته ای که کاربران باید دقت کنند، این است که هنگامی که توسط کارت خوان سیار از دست فروشان خرید انجام می دهند، حتما مراقب باشند که کارت خوان آنها چسب خورده یا شکسته نباشد و قطعه ای اضافی روی آن نصب نباشد و هیچ گاه رمز عبور خود را برای فروشنده افشا نکنند.
 

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/5263
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی