تاريخ:بيست و هفتم مرداد 1395 ساعت 14:32
کد : 5088

فساد اخلاقی؛ روشی برای عضوگیری

فساد اخلاقی؛ روشی برای عضوگیری
یکی از مهمترین عوامل در موفقیت هر سازمانی، اخلاق است. اخلاق نه تنها در سطح زندگی فردی و اجتماعی از اهمیت ویژه ای برخوردار است بلکه در سطوح سازمانی نیز به عنوان عاملی تعیین کننده و مهم در سرنوشت سازمان و کارکنان آن به شمار می رود.
ایران هشدار- یکی از مهمترین عوامل در موفقیت هر سازمانی، اخلاق است. اخلاق نه تنها در سطح زندگی فردی و اجتماعی از اهمیت ویژه ای برخوردار است بلکه در سطوح سازمانی نیز به عنوان عاملی تعیین کننده و مهم در سرنوشت سازمان و کارکنان آن به شمار می رود.
در تمامی مشاغل علاوه بر ضوابط قانونی که در اجرای صحیح فعالیت آن ها تعیین شده است، ضوابط و معیارهای اخلاقی نیز در جهت هم گرایی با هنجارهای جامعه به صورت منشور تدوین و توصیه شده است.
کسب و کار بازاریابی شبکه ای به عنوان یک سازمان تجاری از این امر مستثنی نیست و با تدبیر نهادهای قانون گذار و نظارتی دستورالعمل جامعی برای اجرای صحیح این حرفه تدوین و ابلاغ شده و در بخش نامه های متعدد بسیاری از موارد اخلاقی که ضامن سلامت و بقای این حرفه است مورد تأکید و ملاحظه قرار گرفته است، اما با وجود همه تأکیدات صورت گرفته باز هم شاهد فعالیت های غیراخلاقی و خارج از چارچوب در برخی شرکت ها و شعب وابسته به آن ها هستیم.
یکی از مواردی که شکایت های بسیاری در مورد آن صورت گرفته است، برگزاری جلسات پرزنت در خارج از ساعات اداری و تا نیمه های شب، اختلاط جنسیتی غیر متعارف و عدم رعایت شئونات فرهنگی و مذهبی در برخی از شعب شرکت ها است. موارد مطرح شده منجر به بروز نارضایتی از فعالیت این شرکت ها در سطح جامعه و وارد آمدن ضربه بر پیکره زندگی خانوادگی افراد فعال در آن شده است.
برای مثال در یکی از شکایت های مطرح شده فردی عنوان کرده است: من به اصرار همسرم به اتفاق مشغول به فعالیت در یکی از این شرکت ها شدیم. من فعالیت نداشتم و من را غیرفعال کردند اما همسرم هر پولی را که بابت خرج خانه از من دریافت می کرد، کالا از شرکت خریداری می کرد. آن ها گروهی را در کانال تلگرام تشکیل دادند و خانم و اقا تا ساعت 3 صبح مشغول به چت بودند. پارتی های مختلط منجر به بروز اختلافات شدید بین من و همسرم شد. همسرم با آقایان به درب مغازه ها برای بازاریابی کالاهای خریداری شده مراجعه می کرد و زمانی که با اعتراض من مواجه شد، درخواست طلاق را مطرح کرد.
در نمونه دیگری بازاریاب یکی از شرکت ها عنوان داشته است: در شرکت ما برای دست یابی به زیر مجموعه اقدام به تحریک مردان توسط زنان می کنند. از نظر اخلاقی اعضای این شرکت وضعیت مناسبی نداشته و روابط نامشروع دختر و پسر در بین آنان بیداد می کند. برای مثال یکی از خانم ها ملقب به نیلوفر از طریق دوست شدن با پسرها، آن ها را به شرکت می کشاند. مهمانی های مختلط و دوستی ها بین بازاریابان بسیار شایع است.
این تنها دو نمونه از شکایت های مطرح شده از رواج بی اخلاقی در برخی از شرکت ها است و موارد متعددی از این دست وجود دارد که همگی حکایت از بروز فاجعه اخلاقی در آینده این حرفه دارد.
در بخشنامه 226480/60 مرکز امور اصناف و بازرگانان تهران، وظایف قانونی شعب را به تفضیل بیان کرده و شرکت ها را مسئول نظارت بر فعالیت این شعب قرار داده است. از مهمترین این وظایف، فعالیت شعب در ساعات متعارف اداری بر طبق بند "د" ماده 17 آیین نامه و رعایت شئونات اداری و مسائل اخلاقی در شعب است.
متأسفانه برخی از شعب توجهی به این وظیفه مهم نداشته و زمینه را برای بروز بی اخلاقی های متعدد فراهم کرده اند و در حال ضربه زدن بر چهره این حرفه نوپا در سطح جامعه هستند.
در جامعه اسلامی ما، انتظاری که افراد جامعه از صاحبان مشاغل دارند، رعایت موازین اخلاقی و اجتماعی متناسب با هنجارهای جامعه است. حرفه بازاریابی شبکه ای به دلیل نوپا بودن و عدم شناخت صحیحی که از ماهیت آن وجود دارد، زیر ذره بین قرار گرفته و تمامی فعالیت های آن به دقت مورد تحلیل و رصد قرار می گیرد. بی اخلاقی های به وقوع پیوسته و نارضایتی های ایجاد شده ناشی از آن، این حرفه را در معرض بی اعتمادی و آسیب های جدی قرار خواهد داد. لازم است شرکت ها به مسائل اخلاقی توجه بیشتری نشان داده و برنامه ریزی های بلندمدتی در جهت ترویج اخلاق مداری صورت دهند.

 

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/5088
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 
مسعود
 
تاريخ: بيست و هفتم مرداد 1395 ساعت 15:54
 
توضيحات: سلام وقت بخیر فساد اخلاقی یعنی اینکه به دروغ آدمها را بیارن وبراشون خرید اجباری بزارن فساد اخلاقی یعنی اینکه بجای حذف واسطه اصل واسطه باشن فساد اخلاقی یعنی زیر سوال بردن شرکت برتر رغیب فساد اخلاقی یعنی به اسم کار بری جایی دیگه وهمسرت فکر کنی سرکاری فساد اخلاقی یعنی شرکتت پورسانتتا نده فساد اخلاقی یعنی مجبورت کنن بری دم مغازه ها یه لنگه پا محصول بفروشی فساد اخلاقی یلنی اینکه بجای تشکروحمایت دولت بگی چرا کم کاری میکنن فساد اخلاقی یعنی اینکه کسی را ندیده ونشناخته وارد کار کنی فساد اخلاقی یعنی اینکه همکارات از شرکتهای رغیب یا خودی بیان ودوستاتا با خودشون ببرن.
qqqq

علی
 
تاريخ: بيست و هفتم مرداد 1395 ساعت 17:25
 
توضيحات: سلام علیکم. خسته نباشید عرض میکنم خدمت زحمت کشان باایمان در سایت ایران هشدار. بنده بمدت دو ماه هست که در شرکت.......... رشت مشغول به فعالیت هستم . روز یکشنبه 24 مرداد، اعلام کردند که در آفیس سام واقع در رشت کلاس آموزش برگزار میشود و آقای م.ق در آنجا برنامه دارد. و سرپرست ها حتما باید حضور داشته باشند. بنده اگرچه سرپرست نشدم، اا در این جلسه شرکت کردم . با تأخیر حضور یافتم ، وارد اتاق جلسه آموزش شدم، دیدم پسرها و دخترها روی صندلی نشستند . آقای م.ق در مورد فالو کردن سرپرست ها صحبت میکرد و از اینکه باید همیشه پیگیر باشید. یک لحظه دست از فعالیت برندارید. نت ورکر یعنی همیشه بیدار!! نت ورکر یعنی کسیکه استراحت ندارد و شب و روز در پی فالو کردن هست!!! باید همیشه آماده باشید . نباید اجازه دهید کسی منفی شود!!! در بین صحبت هایش گفت: همه دست بزنید!!! همه دست زدند. بعد گفت: همدیگر را بغل کنید و درآغوش بکشید!!!!! شد همان چیزی که نباید می شد!!!!!!!! بنده خواستم از جلسه بیام بیرون!!! بغل دستی ام نگذاشت!! اما برای جلسه دوم که از ساعت 3 الی 5 عصر برگزار میشد، نماندم ... عزیزان ایران هشدار _ شغل بازاریابی شبکه ای میرود تا اخلاق اسلامی را از جامعه ایران بزداید!! شبکه بازاریابی میخواهد یک فرهنگ اروپایی در کشور دایر نماید!!! هشیار باشید... هشیار باشید!!! بنده ایمیل واقعی خودم را ننوشتم . چرا؟ چون در طول زندگی ام، در هر موردی که هشدار دادم، خودم به تله افتادم!!! خودم گرفتار شدم!!! شماره تلفن خودم را تقدیم میکنم برای پیگیری: ..................
qqqq

سلام
 
تاريخ: سی ام مرداد 1395 ساعت 00:43
 
توضيحات: دوست عزیز این مطلبی که شما عنوان کردید یه چیز عادیه. شما توی شرکتها و اداره ها هم برید این مسایل غیر اخلاقی رو مشاهده میکنید کم و بیش. و منم این رفتارها رو تایید نمیکنم. ی مساله ای راجع به کار کردن در ساعت اداری میخواستم بگم و اونم اینه که متاسفانه قانون گذار ما به این نکته توجه نکرده که نتورک تجارتیه که زمان و مکان نداره و همه جا میشه انجامش داد و این توی دنیا صادقه. در ضمن نتورک یه چیزی داره به اسم تصاعد اگه از نتورکرهای حرفه ای هم بپرسید بهتون میگن که کار صرفا توی دفتر غیر ممکنه چون یه شرکت مثلا ١٠ هزارتا بازاریاب داره و ماه بعد هر کدوم بخوان ٣ نفر رو وارد کنن میشه ٣٠ هزار در عرض یکماه خوب شرکت چطوری باید این افراد رو جا بده توی ساختمونش اگه بخواد ساختمون جدید بگیره هم کل سودشو باید بده واسه دفتر زدن. خوب اگه بخواد اون کارو بکنه خودش نماینده میزاره و به صورت سنتی میفروشه و دیگه به بازاریابم پورسانت نمیده توی تمام دنیا شرکتها یه دفتر دارن و افراد توی خونه هاشون یا جاهای دیگه کار میکنن. به اعتقاد من این قانون کاملا اشتباه است و باید اصلاح بشه. کسی که بخواد نتورک درست و اصولی کار کنه خوب میدونه که فقط تو دفتر نمیشه کار کرد و این امر قابل تکثیر نبوده و محکوم به شکسته. از قانون گذاران محترم تقاضا دارم در امر تصویب قوانین از یک مشاور نتورکر حتما بهره بگیرن و قوانین درست رو تصویب کنن. ممنون بابت مقاله ای که قرار دادید. شاد و پر انرژی باشید.
qqqq

پیام مقیم اسلام
 
تاريخ: سی و يکم مرداد 1395 ساعت 15:10
 
توضيحات: برادران و خواهران گرامی سایت ایران هشدار؛ به کجا چنین شتابان؟ فساد اخلاقی روشی برای عضوگیری نیست. بلکه «شیوه غلطی» برای عضوگیری است... چه راحت، فعالین کسب وکاری جهانی و بین المللی با تیتر و متنی جنجالی از سوی شما تبدیل به مفسدین اخلاقی می شوند! سر تاسر متن شما را بارها و بارها گشتم و اثری از 99 درصدی که بدون فساد اخلاقی به انجام این حرفه مشغلوند نیافتم.... شما حرفهای آن همسری که زندگی اش به طلاق کشیده است را شخصا و حضورا در دادگاهی شنیده اید که این گونه اتهام می زنید؟ شما شخصا آن به اصطلاح نیلوفری که برای عضوگیری تور فاسد اخلاقی پهن می کند را از نزدیک دیده اید که اینگونه تهمت می زنید؟ آهسته تر.... درد بازاریابی شبکه ای را در جای دیگری جستجو کنید یکی ابلهی ریگ در کفش داشت چو درمانده شد دست بر سر گذاشت که نفرین بر آن کس که این کفش دوخت که مغزم بکوبید و پایم بسوخت نظر شما در مورد آیات و احادیث ذیل برایم شنیدنی است: 1- « قُوا بِاَموالِكُم عَن اَعراضِكُم » 2- « لا تَخرِقَنَّ عَلی اَحَدٍ سِتراً » 3- « یا اَیُّهَا النّاسُ اِنّا خَلَقناكُم مِن ذَكَرٍ وَ اُنثی وَ جَعَلناكم شُعوباً وَ قَبائِلَ لِتَعارَفوا اِنَّ اَكرَمَكُم عَندَاللهِ اَتقاكُم » 4- « اِنَّ اللهَ یُدافِعُ عَنِ الَّذینَ ءامَنوا » 5- « وَ مَن یَكسِب خَطیئهً اَو اِثماً ثُمَّ بِهِ بَریـئاً فَقَدِ احتَمَلَ بُهتاناً وَ اِثماً مُبیناً » 6- « اِنَّ الَّذینَ جاءو بِالاِفكِ عُصبَهٌ مِنكُم لا تَحسَبوهُ شَرّاً لَكُم بَل هُوَ خَیرٌ لَكُم لِكُلِّ امرِئٍ مِنهُم ما اكتَسَبَ مِنَ الاِثمِ وَ الَّذی تَوَلّی كِبَرهُ مِنهُم لَهُ عَذابٌ عَظیمٌ » 7- « ما ألاكَ جُهداً فی النَّصیحَهِ مَن دَلَّكَ عَلی عَیبِكَ وَ حَفِظَ غَیبِكَ » 8- « لَولا اِذ سَمِعتُموهُ ظَنَّ المؤمِنونَ وَ المؤمِناتُ بِاَنفُسِهِم خَیراً وَ قالوا هذا اِفكٌ مُبینٌ » 9- « اِذ تَلَقَّونَه بِاَلسِنَتِكُم وَ تَقولونَ بِاَفواهِكُم ما لَیسَ لَكُم بِهِ عِلمٌ وَ تَحسِبونَهُ هَیِّناً وَ هُوَ عِندَاللهِ عَظیمٌ، وَ لَو لا اِذ سَمِعتُموهُ قُلتُم ما یَكونُ لَنا اَن نَتَكَلَّمَ بِهذا سُبحانَكَ هذا بُهتانٌ عَظیمٌ » 10- « اِنَّ الَّذینَ یَرمونَ المُحصَناتِ الغافِلاتِ المؤمِناتِ لُعِنوا فِی الدُّنیا وَ الاخِرَهِ وَ لَهُم عَذابٌ عَظیمٌ ». 11- « اَربَی الرِّبا شَتمُ الاَعراضِ وَ اَشدُّ الشَّتمِ الهِجاءُ وَ الرّاوِیَهُ اَحَدُ الشّاتِمَینِ »
qqqq


سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی