تاريخ:يازدهم مرداد 1395 ساعت 12:52
کد : 4963

درگاه پرداخت (Payment Gateway) چیست؟

 درگاه پرداخت (Payment Gateway) چیست؟
درگاه پرداخت یک نقش حیاتی در روند انجام معاملات تجارت الکترونیک دارند و اجازه پرداخت بین فروشنده و مشتری را ایجاد می‌کنند.
ایران هشدار- 
درگاه پرداخت یک سرویس تجارت الکترونیک است که کارت‌های بانکی را برای پرداخت جهت فروشگاه‌های آنلاین و سنتی پردازش می‌کند. درگاه پرداخت انتقال اطلاعات کلیدی بین پورتال پرداخت وب‌سایت فروشنده به پردازنده/بانک را تسهیل می‌کند.
درگاه پرداخت یک نقش حیاتی در روند انجام معاملات تجارت الکترونیک دارند و اجازه پرداخت بین فروشنده و مشتری را ایجاد می‌کنند.
نحوه کار درگاه پرداخت چگونه است؟
هنگامی که یک مشتری از مکانی که قرار دارد از یک فروشگاه اینترنتی سفارش خرید می‌دهد، درگاه پرداخت برای نهایی کردن معامله مراحل زیر را انجام می‌دهد :
• رمزگذاری: مرورگر داده‌ها را مابین خود و سرور سایت فروشنده به‌صورت رمزگذاری ارسال می‌کند. درگاه سپس داده‌های معامله را به پردازشگر پرداخت بانک مورد استفاده فروشنده ارسال می‌کند.
• درخواست مجوز: پردازنده‌های پرداخت، داده‌های معامله را به ایجادکننده کارت بانکی ارسال می‌کنند. بانک صادرکننده کارت، درخواست مجوز را بررسی و آن را تصویب یا رد می‌کند.
• ثبت سفارش : پردازشگر یک مجوز در رابطه با فروشنده و مصرف‌کننده به درگاه پرداخت ارسال می‌کند. هنگامی‌که درگاه پرداخت این پاسخ را دریافت می‌کند، آن را از وب‌سایت رابط به پردازشگر پرداخت منتقل می‌کند. در این زمان پاسخ مناسب تولید و ایجاد می‌شود. این فرآیند ظاهرا پیچیده و طولانی پردازش در اغلب موارد تنها چند ثانیه زمان می‌برد. بعد از طی شدن این فرآیند، فروشنده سفارش ثبت شده را تایید می‌کند.
مراحل ذکرشده در بالا تلاشی برای شفاف شدن کامل یک تراکنش هستند. بااین‌حال، شفاف‌سازی یک معامله و فروش اینترنتی زمانی انجام می‌شود که فروشنده کالای سفارش داده‌شده توسط خریدار را به‌طور صحیح و کامل برای او ارسال نماید.

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/4963
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی