تاريخ:دهم مرداد 1395 ساعت 15:36
کد : 4949

آمار esset از تهدیدات کودکان در سال 2016 در اینترنت

آمار esset از تهدیدات کودکان در سال 2016 در اینترنت
رابطه بین افرادی که سن آنها کمتر از سن قانونی است و کامپیوتر در سال گذشته به صورت full time شده و به طور کلی افراد در این رنج سنی، به کامپیوتر وابسته شده اند.
ایران هشدار - رابطه بین افرادی که سن آنها کمتر از سن قانونی است و کامپیوتر در سال گذشته به صورت full time شده و به طور کلی افراد در این رنج سنی، به کامپیوتر وابسته شده اند. در صورتی که تنها در چند سال گذشته اینگونه نبود و افراد تنها چند ساعتی را در روز به فعالیت در نت می گذراندند اما امروزه مردم در اینترنت زندگی می کنند و در واقع می توان گفت کودکان در اینترنت زندگی می کنند. در دنیای دیجیتال امروز، استفاده از دستگاه های محاسباتی مثل موبایل، تبلت، لپ تاپ و ...از سنین خیلی پایین شروع می شود و کودکان ساعات زیادی را در اینترنت به سر می برند. زندگی اجتماعی آنها تنها محدود به فاصله بین زندگی دیجیتالی و زندگی در شبکه های اجتماعی می شود به طوری که تمام فکر و ذکر آنها این است که چگونه در شبکه های اجتماعی، با دوستان مجازی خود ارتباط برقرار کنند و هرگز علاقه ای به روابط اجتماعی خانوادگی و دوستانه در فضایی غیر از شبکه های اجتماعی ندارند. به طوری که آمار نشان می دهد، 95 درصد از نوجوانان در دنیای امروزه، از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند. جایی که آنها مکالمات، عکس ها و اطلاعات زندگی خود را با دوستان خود و حتی گاهی کلاهبردارانی که در غالب دوست ظاهر می شوند، به اشتراک می گذارند.
علاوه بر شبکه های اجتماعی، ابزارهایی مثل whats app، بازی های آنلاین و دیگر پورتال های مشابه، افزایش استفاده از اینترنت را برای برقراری ارتباط و اشتراک گذاری داده، در بر داشته اند.
لازم است بدانید بسیاری از این پورتال ها دارای ویژگی پرداخت و خدمات هستند که ریسک مالی استفاده از کارت های اعتباری در ارتباط با کودکان را افزایش می دهند.
 

اما بزرگسالان چگونه خود را در مقابل این تهدید هایی که ممکن است برای کودکان آنها اتفاق اتفاق بیفتد، آماده کرده اند؟ دنیای دیجیتال باعث فاصله عمیقی بین والدین و فرزندانشان در سال های اخیر شده است به طوری که آمار نشان می دهد 50 درصد از والدین نمی دانند فرزندانشان در اینترنت چه می کنند و در نظر سنجی ها از هر 10 کودک ، یک کودک بیان کرده است که والدین او از تکنولوژی مورد استفاده توسط او خبری ندارد.

لازم است بدانید با توجه به آماری که انجمن تحقیقاتی ESSET انجام داده است، حملات قابل توجه و رو به رشدی طی سال های اخیر در حریم شخصی کاربران اینترنت در رابطه با افراد زیر سن قانونی شکل گرفته است که این خطرات را ESSET به سه دسته کلی تقسیم کرده است:


• خطرات داده های شخصی
• خطرات داده های مالی
• خطرات استفاده از تمایلات جنسی کودکان و نوجوانان


 


هر دوی شبکه های اجتماعی و بازی های آنلاین با ویژگی های خاص خود ( چت روم، تعاملات، دوستی ها و ...) که به هدف سوء استفاده از افراد کم سن و سال طراحی شده اند، قصد جمع آوری اطلاعات شخصی و مالی ازخانواده از طریق کودکان را دارند. چرا که کودکان به سادگی اطلاعات خود با دیگران به اشتراک می گذارند بدون اینکه عواقب آن را در نظر بگیرند.

یکی از نمونه های بارز خطرات امروزی، خطرات تمایلات جنسی است. خطری که در آن به ارسال محتوای نامرتبط و نامناسب جنسی برای سن کودکان، در کانال های دیجیتالی می پردازند. بر طبق نظرسنجی که ESSET انجام داده است، 25 درصد از کودکان بیان داشته اند که در بازی های رایانه ای و در شبکه های اجتماعی با این موارد مواجه شده اند و روی آنها تاثیر گذاشته است. جالب است بدانید بسیاری از کانالها و بازی ها از طریق همین حربه کودکان را به خود جذب می کنند و از آنها بهره کشی اقتصادی و اطلاعاتی می کنند.
در انتها باید هشدار دهیم که این خطرات روز به روز رو به افزایش است و خواه یا ناخواه کودکان و بزرگسالان با آن مواجه خواهند شد. تنها راه پیشگیری و جلوگیری از تبعات این موارد ، آگاهی دادن به کودگان و کنترل های آگاهانه والدین نسبت به بازی های رایانه ای و شبکه های اجتماعی است.
 

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/4949
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی