تاريخ:هشتم تير 1395 ساعت 14:52
کد : 4803

چگونگی تنظیمات دیوار آتش(firewall)

چگونگی تنظیمات دیوار آتش(firewall)
دیوار آتش قدم اول برای حفاظت کامپیوتر شما است. فایروال برنامه نرم افزاری یا یک قطعه سخت افزاری است که کمک می کند تا از حمله هکر ها و وجود کرم و ویروس رایانه ای باخبر شویم و بتوانیم جلوی آنها را بگیریم.
ایران هشدار - دیوار آتش قدم اول برای حفاظت کامپیوتر شما است. فایروال برنامه نرم افزاری یا یک قطعه سخت افزاری است که کمک می کند تا از حمله هکر ها و وجود کرم و ویروس رایانه ای باخبر شویم و بتوانیم جلوی آنها را بگیریم. در واقع دیوار آتش تصمیم می گیرد که کدام یک ازترافیک هایی که به سیستم شما وارد می شود خطرنامک است یا خیر. حتی گاهی که خود شما نمی دانید، ممکن است کامپیوتر شما توسط یک هکر تبدیل به یک طعمه برای آلوده سازی کامپیوتر های متصل به شما باشد. در این مواقع است که دیواره آتش می تواند جلوی آلودگی دیگر کامپیوتر ها را بگیرد.
می توانید دیوار آتش خود را به گونه ای تنظیم کنید که برای اتصال به هر شبکه ای کارآمد باشد.
برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

1 . از طریق کلیک روی منوی استارت و سپس control panel کار را آغاز کنید. در گزینه search، کلمه firewall را تایپ کنید و سپس روی گزینه "windows firewall" کلیک کنید.

2 . در قسمت سمت چپ گزینه turn windows firewall on را کلیک کنید.

اگر تنظیمات دستگاه شما به گونه ای باشد که نیاز به رمز عبور داشته باشد، آن را وارد کنید تا دیوار آتش روشن شود.

تنظیمات دیوار آتش

Turn on windows firewall

تنظیمات این قسمت به صورت پیش فرض انتخاب و تنظیم شده است اما هنگامی که دیوار آتش ویندوز روشن است، اکثریت برنامه ها را بلاک می کند. بنابراین اگر می خواهید به یک برنامه اجازه دهید همراه با دیوار آتش شما کار کند، می توانید آن را به لیست برنامه های مجاز اضافه کنید تا بتواند همراه با دیوار آتش کار کند و بلاک نشود.
برای مثال ممکن است نتوانید یک عکس را ارسال کنید تا زمانی که برنامه instant massaging را به لیست برنامه های مجاز اضافه کنید. برای اضافه کردن نام برنامه ها به لیست، به قسمت allow a program communication through windows firewall مراجعه نمایید.

Block all incoming connection, including those in the list of allowedprograms

این قسمت به معنی محدود کردن تمام ارتباطات حتی ارتباطاتی که در لیست مجاز آورده شده است، می باشد.

در واقع با انتخاب این گزینه، تمام تلاش ها را برای ارتباط ناخواسته به کامپیوتر را مسدود می کند. زمانی که می خواهید بالاترین سطح امنیت را انتخاب کنید، می توانید از این تنظیمات استفاده کنید مثل زمانی که با کامپیوتر شخصی خود به شبکه عمومی یک هتل یا فرودگاه یا... وصل شوید یا زمانی که آگاه می شوید که یک کرم در فضای اینترنت پخش شده است. دقت کنید که با انتخاب این گزینه دیگر متوجه نمیشوید که ویندوز چه برنامه هایی رابلاک کرده است.

Notify me when windows firewall blocks a new program

اگر این گزینه را انتخاب کنید، فایروال ویندوز به شما اطلاع می دهد که در حال مسدود کردن یک برنامه است و از شما می پرسد که آیا می خواهید این برنامه را بلاک کنید یا خیر.

Turn off windows firewall

خاموش کردن دیوار آتش به هیچ وجه پیشنهاد نمی شود مگر اینکه یک دیوار آتش دیگر به جز دیوار آتش ویندوز در حال اجرا روی کامپیوتر خود داشته باشید. خاموش کردن فایروال ویندوز می تواند کامپیوتر شما را در معرض خطرات بیشتری قرار دهد.

 

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/4803
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی