تاريخ:دوازدهم خرداد 1395 ساعت 14:38
کد : 4677

قوانین ممنوعیت طرح های هرمی در مالزی

قوانین ممنوعیت طرح های هرمی در مالزی
کشور مالزی قانون بسیار مفصلی در خصوص فروش مستقیم را داراست. در اصلاحیه این قانون، ده ویژگی برای یک دسیسه هرمی بیان شده است؛ یعنی اگر تنها یکی از ویژگی ها را دارا باشد، طبق قانون یک دسیسه هرمی است.
ایران هشدار - کشور مالزی قانون بسیار مفصلی در خصوص فروش مستقیم را داراست. در اصلاحیه این قانون، ده ویژگی برای یک دسیسه هرمی بیان شده است؛ یعنی اگر تنها یکی از ویژگی ها را دارا باشد، طبق قانون یک دسیسه هرمی است. این ده ویژگی عبارتند از:

1.ترویج و تبلیغ طرح یا پرداخت پاداش یا سودهای دیگر، منحصراً یا بدواً از طریق عضوگیری یا معرفی شرکت کنندگان به طرح، برنامه، عملکرد یا روند زنجیرهای هرمی است تا فروش کالا یا خدمات به وسیله شرکت کنندگان.

2. پاداش هایی که به مشارکت کنندگان پرداخت می شود یا سودهایی که به وسیله مشارکت کنندگان دریافت می شود، منحصراً یا بدواً از طریق عضوگیری یا معرفی شرکت کنندگان به طرح، برنامه، عملکرد یا روند زنجیرهای هرمی است تا فروش کالا یا خدمات به وسیله شرکت کنندگان.

3.هیچ گونه قرارداد مکتوب یا اعلامیه ای که شروط اساسی توافق را توضیح داده باشد، برای شرکت کنندگانی که به طرح، برنامه، عملکرد یا روند زنجیرهای هرمی می پیوندند، پیش بینی نشده است.

4.خرید اجباری کالا یا خدمات یا یک پرداخت اولیه یا فروش اجباری به عنوان شرط ورود به طرح یا شرط واجد صلاحیت شدن برای دریافت پاداش یا سودهای دیگر طرح، برنامه، عملکرد یا روند زنجیرهای هرمی، به شرکت کنندگان تحمیل می شود.

5.مشارکت کنندگان، ملزم به خرید حجم غیر معقولی از کالاها یا خدمات می گردندکه در یک دوره زمانی منطقی قابل فروش مجدد یا مصرف نیست. به مشارکت کنندگان اختیار و آزادی عمل در خرید محصولات داده نمی شود؛ بلکه برای اینکه بتوانند در یک جایگاه مشخص قرار گیرند یا پاداش های طرح، برنامه، عملکرد یا روند زنجیرهای هرمی به آن ها تعلق گیرد، ملزم به خرید بسته های کالایی مشخص هستند.

6.سیاست بازپس دادن کالا یا خدمات خریداری شده توسط مشارکت کنندگان یا مصرف کنندگان وجود ندارد.

7.سیاست بازخرید کالا توسط مجریان طرح، برنامه، عملکرد یا روند زنجیرهای هرمی برای کالاها یا خدمات قابل فروش مجدد در صورت درخواست مشارکت کنندگان طبق توافق یا شروط معقول، پیش بینی نشده یا غیر مجاز است.

8.الزامات ساختاری غیرمنطقی یا مشکل برای واجد صلاحیت شدن شرکت کنندگان جهت دریافت پاداش ها یا دیگر سودها، در طرح، برنامه، عملکرد یا زنجیرهای هرمی، در نظر گرفته شده است.

9.مجوز انصراف از طرح، برنامه، عملکرد یا روند زنجیرهای هرمی به مشارکت کنندگان داده نمی شود.

10.مشارکت کنندگان مجاز بوده یا تشویق به خرید بیش از یک موقعیت یا حق برای شرکت در طرح، برنامه، عملکرد یا زنجیرهای هرمی می شوند.


 

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/4677
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی