تاريخ:هشتم خرداد 1395 ساعت 12:46
کد : 4656

قضاوت با شما

قضاوت با شما
مقاله امروز را اختصاص دادیم به درد و دل یکی از بازاریابان که از کاربران سایت ایران هشدار بوده و مشکلاتش با شرکتی که در آن فعال بوده را با سایت در میان گذاشته است. به دلیل برخی از ملاحظات نام شرکت از متن ایشان حذف شده است. امیدواریم با مطالعه این درد و دل برخی از شرکت ها در جهت اصلاح رویه و حرکت در مسیر قانونی بازاریابی شبکه ای قرار گیرند.
ایران هشدار- مقاله امروز را اختصاص دادیم به درد و دل یکی از بازاریابان که از کاربران سایت ایران هشدار بوده و مشکلاتش با شرکتی که در آن فعال بوده را با سایت در میان گذاشته است. به دلیل برخی از ملاحظات نام شرکت از متن ایشان حذف شده است. امیدواریم با مطالعه این درد و دل برخی از شرکت ها در جهت اصلاح رویه و حرکت در مسیر قانونی بازاریابی شبکه ای قرار گیرند.

«سلام روزتون بخیر من تقریباً 2 سال پیش یعنی در تاریخ 93/03/23 وارد یکی از شرکت های بازاریابی شبکه ای شدم و مبلغ حدود 5 میلیون خرید اجباری اولیه را ثبت زدم.اون موقع یه جوون 18 ساله بودم که خدا رو شکر به خاطر وضعیت مالی خوب خانواده مسئه ای از لحاظ پرداخت این پول نداشتم چون با این وعده وارد شده بودم که سر یک سال بالای 50 میلیون درآمد دارم و این تجارت زندگی من و 7 نسل بعدم رو عوض میکنه !!!
مدتی بعد مشکلاتی  ایجاد شد و من در طی این مدت تا حل شدن مشکل  به خاطر علاقه شدیدی که به ام.ال.ام و کار تیمی پیدا کرده بودم در مورد این صنعت بزرگ تحقیقات گسترده ای رو انجام دادم و با تمام وجود تصمیم گرفتم که این تجارت را ادامه بدم.همون سال من دانشگاه شهر تهران قبول شده بودم. بعد از ایجاد مشکل همه افراد از سازمان رفته بودند؛حتی بالا سری خودم. من هیچ حمایتی از سمت هیچ شخصی ندیدم و یک ماه بعد یعنی اول مهرماه برای کلاس های دانشگاهم و تحصیل به تهران برگشتم و در طی چند ماه تا دی و بهمن ماه کار فروشندگی و فروش شخصی رو تا حد زیادی انجام میدادم و فروشنده قوی شده بودم و تا حدی محصولات خریداری شده رو توانستم بفروشم، البته بدون دیدن کوچکترین آموزش از سمت شخص حامی. تقریباً در بهمن ماه تیم ما دوباره شکل گرفت و من شدیداً ترغیب شدم برای ترک تحصیل و برگشتن به شهر خودمان برای شروع نتورک.از دانشگاه انصراف دادم و به شهر خودمان برگشتم.
اون موقع من یه جوون پر شور و پر انرژی و به دنبال پیشرفت بودم ولی افراد بالاسر من همه بخاطر مشکلات شرکت دچار شک و دودلی بودند و جو حاکم کاملا جو منفی بود و البته با این وجود حس ریاست بسیار زیادی داشتن و با کلام و رفتار های سلطنت طلبانه ای مثل حرف حرف ما هست و بدون مشورت حق آب خوردن هم نداری و جو حاکمانه ای که درست کرده بودند شور و شوق را هم از من گرفتند.آن ها دنبال این بودند که همه مثل خودشون باشند، یک مثالی را هم خودشون زیاد مورد استفاده قرار می دادند، مثل زامبی هایی که تو فیلما آدمای سالم رو گاز میزنن و تبدیلشون میکنن به زامبی !!!
خلاصه که منم تبدیل به همون زامبی مورد علاقشون شدم.هیچ آموزشی برای فروش توی سازمان وجود نداشت. بعد از ایجاد مشکلات برای شرکت ادعا می کردند که خرید اجباری نداریم ولی تحت عنوان این که فروش برای گرفتن پورسانت و رشد مجموعه اجباری هست، خرید های اجباری خودشون رو انجام میدادن ولی بدون تعیین مبلغ مشخص.سرتون رو درد نمیارم. بعد از یک سال من کسی بودم که مشمول خدمت بودم چون بار دومی که دانشگاه شهر خودمون هم ثبت نام کردم تحت این عنوان که حاشیه حساب میشه نرفتم و اخراج شدم. توی مجموعم افرادی بودند که النگوی دستشون را می فروختند و خرید میزدن و بخاطر نبود آموزش و پلن درآمدزایی لیدر پسند و محصولات بی کیفیت و گران قیمت هر روز ناراضی تر می شدند.تیم ما با وجود نداشتن شرایط، هزینه های زیادی رو بابت تأسیس دفترهای مختلف از ما می گرفت.افراد ناراضی خیلی زیادی در سازمان من بودند.اعتبار خانوادگیم در کل شهر خراب شد.توی کل فامیل،جمع های دوستانه و کل شهر پشت سر من حرف بود.لیدرهای بالاتر ما که تهران بودند گاهی می آمدند شهر ما و جلساتی برگزار میکردند که فقط باعث جوگیر شدن بازاریاب ها می شد و یک هفته همه خریدا رو میزدند و دوباره هفته بعد همون آش و همون کاسه؛ تا اینکه تقریباً سه ماه پیش با یکی از لیدرهای ارشد خودمون جلسه ای رو داشتیم و این لیدر بدون توجه به اینکه دو سال گذشته و ما کمترین نتیجه ای نگرفتیم و هنوز به درآمد میلیونی نرسیدیم با ایجاد توهم و جو الکی از ما خواست حتی با قرض کردن پول هم که شده یک میلیون خرید بزنیم و این را در مجموعه تکثیر کنیم !!! با این عنوان که آغاز گر فرهنگ فروش ما هستیم !!! در کدوم نتورک دنیا بعد از دو سال فروش را تازه شروع می کنند اونم با قرض کردن پول !!! من بعد از همون جلسه اعلام کردم که دیگه قصد فعالیت ندارم و جایگاه خودم را لغو کردم.
نمیدونم کسی که این پیام رو میخونه چه کسی هست ولی من با تمام وجودم هنوز عاشق ام.ال.ام سالم و اصولی هستم و با وجود اینکه در ایران سخت میشه ام.ال.ام اصولی رو پیدا کرد اما من پیدا می کنم و البته به کمک شما هم نیاز دارم. ولی در شرکتی که اسم بردم  فعالیت های غیرقانونی به اسم فروش مستقیم و قانونمند انجام میشه. البته این موضوع محصولات بی کیفیت و گران قیمت و سیاست های اشتباه مداوم هیئت مدیره، شرکت رو هم در بر می گیرد.همه محصولات در داروخانه ها و سوپرمارکت ها با قیمت کمتربه فروش میرسه و فروشنده این محصولات هم بازاریاب هایی از شرکت هستند که محصولات را به حجم زیاد خریداری کردند و بخاطر ندیدن آموزش های مناسب مجبور به فروختن محصولات به مغازه ها با قیمت خیلی پایین ترهستند.در جلسات همه جور حرفی زده میشه و همه جور توهینی را شاهد هستیم.از توهین به شرکت های دیگر گرفته تا توهین و تحقیر افراد برای برانگیختن احساساتشون !!! هنوز هم بعد از گذشت دوسال افرادی که قبل از لغو قرارداد در سازمان من بودند و الان با من در ارتباط هستند برای ترک شغلش و ترک تحصیلاتشون ترغیب میشوند؛تحت این عنوان که درس و شغل حاشیه هستند و دو سال باید از کل زندگی و درس و شغل و خانواده و همسر و دوست و ... بزنیم برای رسیدن به درآمد های بالا !!! همه این ها بخاطر ذهنیت و نگرش های هرمی لیدرهای ارشد مجموعه هست.این که کار نتورک رو یه شغل مقدس میدونند و شدیداً بقیه مشاغل رو سرکوب می کنند !!! لحظه ای که افراد به سمت ناامیدی پیش می روند با دادن جو و صحبت هایی از قبیل اینکه اگر از اینجا بری هیچ جا هیچی نمیشی، کسی که این جا کم بیاره حتی توانایی اداره یک خانواده را نداره و بعد از ازدواج همسرش بهش خیانت میکنه، کسی که اینجا موفق نشه تا آخر عمر محکوم به شکسته یا یادآوری دردهای شخصی فرد مثل اینکه پدرت پیره، مادرت مریضه بخاطر اونا باید کار کنی، خاک بر سرت که اینقدر بی غیرتی که هیچ کار براشون انجام نمیدی و ..... شخص رو تحریک میکنند برای ماندن اجباری در سازمان و خرید های دوباره !!! بار ها و بار ها محصولی از طرف شرکت شارژ شده که در انبار موجود نبوده و بعد از خرید محصول بعد از 2 هفته دیرکرد محصول جایگزین ارسال کردند !!! به نظر شما میشه اینجوری به انجام فروش شخصی فکر کرد یا دقیقاً محصول بهانه ای هست برای بالا بردن خرید مجموعه و استفاده بیشتر از طرح درآمد زایی ؟؟؟؟
تقریباً خونه همه کسایی که بالای 6-7 ماه توی این شرکت فعالیت داشتن بالای 2 میلیون تومن از محصولات این شرکت انبار شده و خاک میخوره؛از جمله خود من.از شما عاجزانه این خواهش رو دارم که روی نحوه کار این شرکت و بقیه شرکت ها و تیم هایی که با این استراتژی فعالیت می کنند نظارت بیشتری داشته باشید تا فرد ضرر کرده ای توی این صنعت بزرگ و جهانی نداشته باشیم یا حداقل افراد ضرر کرده کمتری داشته باشیم... با عرض پوزش اگر رک و بی پرده صحبت کردم؛ من با تمام وجود به فروش، کار تیمی، مدیریت و رهبری سالم علاقه مند هستم اما هنوز نتوانستم محل مناسبی را پیدا کنم که افراد با نگرش من قصد فعالیت داشته باشند و همه مثل شرکت و تیم قبلی من دنبال یک شبه پولدار شدن نباشند.»
 

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/4656
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 
آتیلا
 
تاريخ: سی ام تير 1395 ساعت 02:46
 
توضيحات: متاسفانه برخی شرکت ها از قوانین تخطی کرده و خرید اجباری رو در هنگام ورود اشخاص به کار میبرن که امیدوارم برخورد قاطعانه تری با این شرکت ها بشه...کاش کسانی که وارد این حرفه میشن از قبل راجب جایگاه شرکت..محصولات و پلن درآمد زایی شرکت اطلاعات کافی رو داشته باشن وسپس اقدام به فعالیت در شرکت معتیر داشته باشن که لاقل بابت زحماتی که میکشن به درآمد مناسبی نیز برسند...ممنون از سایت ایران هشدار که اطلاعات مفیدی رو در اختیار هموطنان عزیزمون قرار میده..
qqqq


سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی