تاريخ:بيست و پنجم اسفند 1394 ساعت 10:14
کد : 4404

علایم هشداری FTC در رابطه با سرقت هویت

علایم هشداری FTC در رابطه با سرقت هویت
کاربران باید بدانند که بهترین جا برای نگهداری رمزهای عبور، ذهن خود این افراد است و تا جایی که امکان دارد، اطلاعات مهم و رمز های مهم خود را روی گوشی، تبلت و ... ذخیره نکنند و حتما این اطلاعات مهم را به ذهن خود بسپارند.
ایران هشدار - از آنجایی که این روزها محرمانه  ترین اطلاعات افراد در پشت یک سری صفر و یک یا عدد و حروف پنهان است، با یافتن این حروف می توان به تمامی اطلاعات سری این افراد دست یافت.

تمامی اطلاعات خاص افراد دارای رمز عبور هستند و این رمز های عبور می تواند یک رمز عبور ساده و قابل حدس یا یک رمز عبور پیچیده باشد. بسته به توانایی ها و اطلاعات عمومی افراد از سرقت هویت، رمز های مختلفی انتخاب می کنند. افرادی که اطلاعات بیشتری دارند، می دانند که یک رمز عبور قوی باید ترکیبی از حروف، اعداد و نشانه ها باشد به طوری که قابل حدس نباشد و همچنین افراد آگاه می دانند که به هیچ عنوان نباید رمز های عبور خود را به هیچ شخصی بدهند، اما گاهی سرقت هویت برای افرادی که نکات ایمنی را رعایت نمی کنند اتفاق می افتد.

سارقان هویت با اطلاعات افراد چه می کنند؟

به محض اینکه یک سارق هویت اطلاعات شخصی شما را به دست آورد، می تواند حساب بانکی شما را بدست آورده و تمامی اموال موجود در آن را به سرقت ببرد یا اینکه از شارژ کارت های شما استفاده کند یا با اطلاعات شما خود را به جای شما قرار داده و از آن سوءاستفاده و کلاهبرداری انجام دهد و موارد عدیده دیگر، که حتی نمی توانید تصور کنید. حتی در بدترین حالت، یک سارق هویت می تواند اسم شما را به هنگام دستگیری به جای خود به پلیس بدهد و شما را به دردسر بیندازد.

علائمی که نشان می دهد مورو سرقت هویت قرار گرفته اید:
  • شما از جانب بانک یک پیغام دریافت می کنید که حساب شما مسدود شده است که اصلاً انتظار آن را ندارید.
 
  •  نمی توانید وارد اکانت ایمیل خود شوید.
 
  • چک های کاریتان برگشت می خورد؛ در صورتی که مطمئن هستید در حساب شما پول وجود دارد.
 
  • ممکن است تماس هایی از بانک دریافت کنید که باید بدهی خود یا قسط خود را پرداخت کنید، در صورتی که شما اصلاً درخواست وامی نداشته اید یا اگر وامی داشته اید در حسابتان پول موجود بوده است.
 
  • ممکن است برای کارت های اعتباری خود که برای برداشت و پرداخت قسمت ارسال پیامک را فعال کرده اید، دیگر پیامی دریافت نکنید؛ چرا که سارقان هویت برای اینکه شما متوجه سرقت آن ها از حسابتان نشوید به بانک مراجعه و این قسمت را غیر فعال کرده اند.
 
  • ممکن است به دوستان مجازی شما پیغام هایی برای دریافت وجه نقدی به عنوان قرض و ... ارسال شود که بعد از چند روز یا حتی چند ماه شما متوجه آن شوید.

البته همه ی این علائم ممکن است با هم اتفاق نیفتد و گاهی چند مورد آن اتفاق بیفتد، اما هر کدام از این موارد مشکوک ممکن است به دلیل سرقت هویت باشد.

اگر کیف پول، موبایل، کارت های اعتباری، لپ تاپ و... شما ربوده شد یا اینکه آن را جایی گم کرده اید حتما به پلیس اطلاع دهید و رمز های خود را عوض کنید؛ چرا که این روز ها اغلب افراد، اطلاعات رمز عبور خود و یا حتی حساب های مهم خود را روی این دستگاه های الکترونیکی ذخیره می کنند تا فراموش نکنند و سارقان نیز به محض دستیابی به این وسایل، می توانند رمز های آن را به دست آورند و سرقت هویت را انجام دهند.

کاربران باید بدانند که بهترین جا برای نگهداری رمزهای عبور، ذهن خود این افراد است و تا جایی که امکان دارد اطلاعات مهم و رمز های مهم خود را روی گوشی تبلت و ... ذخیره نکنند و حتماً این اطلاعات مهم را به ذهن خود بسپارند.

در صورتی که با این علائم مواجه شدید، فوری از طریق مراجعه به دادسرای جرایم رایانه ای موضوع را پیگیری نمایید.
 
 

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/4404
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی