تاريخ:پانزدهم اسفند 1394 ساعت 12:24
کد : 4359

تفاوت زنان و مردان در برابر کلاهبرداری های اینرنتی

تفاوت زنان و مردان در برابر کلاهبرداری های اینرنتی
از نظر تعداد قربانیان کلاهبرداران اینترنتی، خانم ها بیشتر از آقایان در دام کلاهبرداران اینترنتی گرفتار شده اند. اما از نظر ارزش مالی و پولی که از دست می دهند آقایان نسبت به خانم ها پول بیشتری از دست می دهند.
ایران هشدار-نتایج یک مطالعه تحقیقی نشان می دهد که مردان نسبت به زنان در برابر کلاهبرداران اینترنتی مقاومت بیشتری دارند.
این مطالعه از آمار و ارقامی که ic3 (مرکز جرایم سایبری) در ایالات متحده آمریکا منتشر نموده، استفاده کرده است.
ic3 مرکزی است که افراد شکایات و گزارشات مربوط به جرایم سایبری را به آن ارسال می کنند. ic3 در واقع یک مرکز اطلاعاتی برای دریافت شکایات جرایم آنلاین در آمریکا است که پایگاه داده آن توسط نهادهای نظارتی و قانونی برای بررسی روند جرایم و در برخی موارد برای کمک به دستگیری مجرمان استفاده می شود. ic3 حاصل یک تلاش مشترک است که توسط تحقیقات اداره فدرال آمریکا و مرکز جرایم سایبری آن کشور اجرا شکل گرفته است.
طبق یافته این تحقیق از نظر تعداد قربانیان کلاهبرداران اینترنتی، خانم ها بیشتر از آقایان در دام کلاهبرداران اینترنتی گرفتار شده اند. اما از نظر ارزش مالی و پولی که از دست می دهند آقایان نسبت به خانم ها پول بیشتری از دست می دهند.
طبق نتایج این تحقیق از 206000 شکایتی که در طی یک سال به ic3 ارسال شده است به ازای هر 1 دلاری که خانم ها از دست داده اند آقایان 1.67 دلار را تقدیم کلاهبرداران کرده اند.
به گفته یکی از کارشناسان این تحقیق با توجه به ویژگی های جنسیتی، زنان و مردان به نوبه خود گرفتار انواع مختلف کلاهبرداری های آنلاین می شوند.
خانم ها بیشتر در خریدهای اینترنتی و پرداخت های آنلاین دقت لازم را به عمل نمی آورند و متاسفانه در دام کلاهبرداران گرفتار می شوند. مورد دیگری که خانم ها در دام آن گرفتار می شوند کلاهبرداری های مربوط به دوستی های آنلاین و سرقت هویت است که از اطلاعات آن ها سو استفاد و همچنین اخاذی شود.
مردان اغلب تمایل به پرداخت پول در طرح های سرمایه گذاری و کسب و کار دارند که منجر به از دست رفتن پول و سرمایه آن ها می شود.
به طور متوسط در طرح های سرمایه گذاری تقلبی هر مرد حدود 3500 دلار سرمایه از دست می دهد. در مقایسه با آن در کلاهبرداری های حراجی که هم مردان و هم زنان از قربانیان آن هستند، میانگین پولی که از دست می رود 480 دلار است یا کلاهبرداری های مربوط به نامه های نیجریه ای که اغلب، مردان گرفتار آن می شوند در حدود 2000 دلار است.
 

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/4359
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی