تاريخ:هشتم اسفند 1394 ساعت 13:58
کد : 4317

هشدار راجع به خرید بلیط و بسته سفرهای نوروزی

هشدار راجع به خرید بلیط و بسته سفرهای نوروزی
یکی از ترفندهای کلاهبرداران فروش بسته ها و تورهای مسافرتی با قیمتی بسیار پایین ولی با وعده خدمات با کیفیت بالا از طریق تبلیغات اینترنتی است. در اینگونه از تبلیغات افراد تشویق می شوند در ازای پرداخت مبالغی کم، از خدمات مسافرتی با کیفیت بالا برخوردار می شوند.
ایران هشدار-با توجه به نزدیک شدن سال جدید و آغاز سفرهای نوروزی و همچنین دغدغه هموطنان گرامی برای تهیه بلیط رفت و برگشت مسافرت های خود، بازار خرید و فروش بلیط و تورهای مسافرتی در حال افزایش است در همین راستا شرکت های مختلف گردشگری در حال تبلیغات وسیع و گسترده برای تورهای مسافرتی خود هستند.
افراد سودجو نیز از این موقعیت بهره جسته و از طرق مختلف اقدام به کلاهبرداری می کنند. یکی از ترفندهای کلاهبرداران در این زمینه فروش بلیط سایت های اینترنتی تقلبی است. با توجه به این موضوع که برای خرید بلیط، به صورت اینترنتی نیاز است کاربران اطلاعات شخصی و مالی خود را وارد سیستم نمایند، کلاهبرداران از این فرصت بهره جسته و با راه اندازی سایت های جعلی ولی شبیه به سایت های اصلی اقدام به ربودن اطلاعات افراد، برای سوء استفاده های مالی می کنند. این شیوه که اصطلاحا به فیشینگ (fishing) موسوم است به سود جویان کمک می کند که از طریق اطلاعات وارد شده توسط کاربران در صفحات جعلی حساب های بانکی قربانیان را خالی کنند. افراد برای در امان ماندن از اینگونه کلاهبرداری ها باید شخصاً آدرس صفحات را در قسمت URL وارد نموده و از سایت هایی خرید کنند که از پروتکل https برای انتقال داده های خود استفاده می کنند.

یکی دیگر از ترفندهای کلاهبرداران در این زمینه فروش بسته ها و تورهای مسافرتی با قیمتی بسیار پایین ولی با وعده خدمات با کیفیت بالا از طریق تبلیغات اینترنتی است. در اینگونه از تبلیغات افراد تشویق می شوند در ازای پرداخت مبالغی کم، از خدمات مسافرتی با کیفیت بالا برخوردار می شوند. مشکل زمانی مشخص می شود که هموطنان در شهرهای مسافرتی وقتی برای دریافت و اخذ خدمات مسافرتی مراجعه می کنند، متوجه می شوند که این تبلیغات کذب بوده و دچار مشکلات عدیده ای می شوند؛ این موضوع راجع به تور های خارج از کشور بسیار شدید تر خواهد بود. از همین رو به کلیه افردای که قصد عزیمت به مسافرت در ایام تعطیلات نوروز را دارند توصیه می شود کلیه تورها و خدمات آنها را از مراکزی که مجوز های لازم در زمینه گردشگری را دارند تهیه نمایند.
نکته دیگری که باید به مسافران نوروزی یاد آوری کرد تا از مسافرت خود نهایت استفاده را ببرند این است که هنگام استفاده از اینترنت رایگان هتل ها و مراکز گردشی نهایت دقت را به خرج دهند تا در دام هکرها گرفتار نشوند. خیلی از افراد بر روی سیتم های خود اطلاعاتی را ذخیره نمودند که اگر هکر ها به این اطلاعات دسترسی پیدا کنند، امکان سوء استفاده وجود دارد. مراکز عمومی و هتل ها از اینترنت های باز (هانی پات) استفاده می کنند؛ وقتی شما از طریق وای فای به اینترنت متصل می شوید به علت اینکه چندین نفر به صورت مشترک و بدون رمز از این طریق به شبکه متصل شده اند امکان سوء استفاده هکر ها و کیلاگر ها وجود دارد. پس هنگام استفاده از اینترنت رایگان هتل ها و مراکز خدماتی و رفاهی مراقب هکر ها و کیلاگرها باشند.

 
 

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/4317
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی