تاريخ:بيست و چهارم ارديبهشت 1402 ساعت 15:09
کد : 42548

شگرد شبکه‌های هرمی با وعده کار در شرکت‌های پردرآمد

شگرد شبکه‌های هرمی با وعده کار در شرکت‌های پردرآمد

با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان فردیس، یک شرکت هرمی در منطقه گلستان این شهرستان شناسایی و ۱۷ نفر در این رابطه دستگیر شدند.

به گزارش ایران هشدار به نقل از پلیس؛ سرهنگ محمد نادربیگی، جانشین فرمانده انتظامی استان البرز با اعلام این خبر گفت: در پی دریافت گزارش های مردمی، مبنی بر فعالیت افرادی در قالب یک شرکت هرمی در منطقه گلستان فردیس، رسیدگی به موضوع در دستور کار اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی شهرستان فردیس قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان با تلاش شبانه روزی و انجام اقدامات پلیسی موفق به شناسایی محل فعالیت شرکت هرمی شدند و پس از بررسی موضوع و اطمینان از صحت خبر با هماهنگی مقام قضائی به محل مورد نظر اعزام و در یک عملیات غافلگیرانه، ۱۷  نفر از اعضای باند کلاهبرداری شرکت هرمی را دستگیر کردند.

جانشین فرمانده انتظامی استان البرز گفت: کارآگاهان در بازرسی از منزل آنها مقادیری جزوات آموزشی مربوط به شرکت های هرمی و یک لپ تاپ را کشف و متهمان دستگیر شده به صراحت به فعالیت و عضویت در شرکت هرمی اعتراف کردند.

سرهنگ نادربیگی تصریح کرد: در بررسی های تکمیلی مشخص شد که اعضای این شبکه مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان از زیر مجموعه های خود دریافت کرده اند و مجموع کلاهبرداری های صورت گرفته توسط این باند پنج میلیارد ریال برآورد می شود.

این مقام انتظامی با بیان این که اکثر متهمان دستگیر شده افراد غیر بومی هستند، خاطرنشان کرد: کلاهبرداران با سوءاستفاده از مشکلات اقتصادی جوانان شهرستان های دورافتاده در ابتدا با جلب اعتماد آنها از راه های مختلف، به بهانه کار در شرکت‌های پردرآمد، به کرج دعوت کرده و با فریب آنها را مجبور به ادامه همکاری در شرکت هرمی و عضو گیری می کردند.

سرهنگ نادربیگی در پایان خطاب به شهروندان گفت: در صورت مواجهه با موارد مشکوک که با سرمایه کم پیشنهاد درآمدهای هنگفت می دهند، موضوع را از طریق مراجع قضائی و انتظامی پیگیری کرده تا در دام این افراد شیاد گرفتار نشوید.

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/42548
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی