تاريخ:نوزدهم ارديبهشت 1402 ساعت 15:16
کد : 42544

کدهای تایید هویت را در اختیار دیگران قرار ندهید

کدهای تایید هویت را در اختیار دیگران قرار ندهید

رئیس پلیس فتا اصفهان به شهروندان هشدار داد به هیچ عنوان کدهای تایید هویت پیامکی یا صوتی دریافتی را برای افراد ناشناس ارسال نکنند.

به گزارش ایران هشدار به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا؛ سرهنگ سید مصطفی مرتضوی، رئیس پلیس فتا اصفهان درخصوص این پرونده گفت: مجرمان سایبری و افراد سودجو همیشه به دنبال دسترسی به برخی از اطلاعات شهروندان هستند تا از طریق آن اقدام به اخاذی، کلاهبرداری یا دیگر سوءاستفاده های احتمالی از آنها کنند.
وی عنوان کرد: کاربران فضای مجازی هنگام ورود به شبکه های اجتماعی برای استفاده از آن معمولا یک کد تایید از طریق پیامک دریافت می کنند که باید آگاه باشند این کد محرمانه را در اختیار دیگران قرار ندهند.
این مقام انتظامی گفت: افراد سودجو گاهی از طریق تماس تلفنی برای دریافت این کد تایید وانمود می‌کنند که از طرف یک سازمان یا مسابقه تماس گرفته و برای اصالت سنجی به کدی که برایشان پیامک شده نیاز دارند.
وی با اشاره به اینکه مجرمان سایبری برای دسترسی به کد تایید از روش های مختلف استفاده می کنند، افزود: آنها پس از فریب دادن قربانی های خود و اخذ کد تایید وارد حساب کاربری شده و از این طریق اقدام به انجام اعمال مجرمانه می کنند.
سرهنگ مرتضوی گفت: به اکانت‌ها و صفحات جعلی شبکه‌های اجتماعی و تماس ها و پیامک های دریافتی از طرف افراد ناشناس به هیچ عنوان اعتماد نکرده و توجه داشته باشند کدهایی که در شبکه های اجتماعی یا از طریق پیامک برای آنها ارسال می شود به منزله اطلاعات شخصی است و در صورت واگذاری این کد به افراد غیر از طرق مختلف مورد سوء استفاده قرار خواهند گرفت.

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/42544
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی