تاريخ:هفدهم ارديبهشت 1402 ساعت 09:28
کد : 42541

انهدام باند 17 نفره با کلاهبرداری 100 میلیارد ریالی با ترفند " قرعه‌کشی برای دریافت خودرو"

انهدام باند 17 نفره با کلاهبرداری 100 میلیارد ریالی با ترفند

رئیس پلیس فتا استان البرز از دستگیری اعضای باند کلاهبرداری تلفنی خبرداد وگفت: اعضای این باند با تماس تلفنی با عموم مردم به بهانه برنده شدن در قرعه کشی خودرو دست به کلاهبرداری 100 میلیاردی از هزار نفر در سراسر کشور زده اند.

به گزارش ایران هشدار به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا؛  سرهنگ رسول جلیلیان رئیس پلیس فتا استان البرز، رئیس پلیس فتا استان البرز در تشریح این خبر اعلام کرد: تعدادی از شهروندان به این پلیس مراجعه کردند ومدعی شدند از طریق یک تماس تلفنی مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند، لذا پرونده ابتدایی در این خصوص تشکیل شد و موضوع در دستورکاراین پلیس قرار گرفت.
 
این مقام مسئول خاطرنشان کرد : شکات در ادامه اظهارات خود گفتند شخصی ناشناس با آنها تماس گرفته و عنوان داشته شماره خط شما در فروش لوازم خانگی  (اتو ، چای ساز، سشوار ، سرویس قابلمه و...) برنده 60 درصد تخفیف برای خرید لوازم خانگی شده و در صورت خرید نام شما در قرعه کشی یک دستگاه خودرو 206 ثبت خواهد شد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: با بررسی گفتار شاکیان پرونده و همچنین تحقیقات میدانی توسط ماموران این پلیس مشخص شد یک باند بزرگ کلاهبردار پشت پرده تماس های تلفنی مبنی بر برنده شدن در قرعه کشی خودرو به واسطه خرید لوازم خانگی می باشد. مشاهدات نشان می داد این باند در یک فاصله  زمانی دو ماهه  پس از خرید لوازم خانگی توسط مالباختگان با آنها تماس گرفته و بابت سیر مراحل قرعه کشی خودرو مبالغی را تحت عناوینی مانند بیمه و ترخیص خودرو از آنها دریافت کرده است.
 
سرهنگ جلیلیان افزود: در بررسی‌های فنی و اطلاعاتی اعضای باند دریکی از استان‌های همجوار شناسایی و با اخذ نیابت قضائی 17 نفر متهم که در حال ارتکاب جرم (کلاهبرداری تلفنی) بودند دستگیر و به پلیس فتا استان البرز منتقل شدند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون بیش از 1000 مالباخته در این پرونده وجود دارد و تعداد شکات نیز در حال افزایش است افزود: در نهایت این باند که از دو نفرمرد و پانزده نفر زن تشکیل شده بود و بصورت لایه لایه در سراسر کشور فعالیت مجرمانه انجام می‌داد منهدم و پس از انتقال به پلیس فتا البرز ضمن پذیرش بزه انتسابی و کلاهبرداری صد میلیارد ریالی ، پرده از نحوه اقدامات مجرمانه خود برداشتند.

سرهنگ جلیلیان از هموطنان درخواست کرد: چنانچه تا بحال در مسابقه و یا قرعه‌کشی شرکت نکرده‌اید فریب وعده‌های دروغین کلاهبرداران تلفنی و پیامکی را نخورید همچنین جهت دریافت جایزه نیازی به ارائه اطلاعات شخصی و بانکی نمی‌باشد.اطلاعات مهم و حساس بانکی خود از قبیل؛ شماره حساب، شماره کارت، کد اعتبارسنجی 2CVV، رمز اول یا دوم کارت بانکی خود را به هیچ وجه از طریق تماس تلفنی و یا پیامک در اختیار دیگران قرار ندهند.

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/42541
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی