تاريخ:سيزدهم اسفند 1401 ساعت 14:34
کد : 42495

کلاهبرداری با وعده پولدار شدن و عضویت در سایت‌های افنک باتس و افنک نون

کلاهبرداری با وعده پولدار شدن و عضویت در سایت‌های افنک باتس  و افنک نون

کلاهبرداران با وعده های دروغین پولدار شدن در زمان کوتاه از طریق عضویت در سایت‌هایی با عناوین افنک باتس و افنک نون اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می کردند.

به گزارش ایران هشدار به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ سرهنگ سعید تجری، رئیس پلیس فتا گلستان در تشریح این خبر گفت: اخیرا تعدادی از شهروندان به مجموعه پلیس فتا مراجعه و با در اختیار داشتن مرجوعه قضایی اذعان داشتند که برای عضویت در سایت‌هایی با عناوین افنک باتس (fnac bots) و افنک نون (fnac non) و با دادن وعده‌های دروغین پولدار شدن در مدت کوتاه، مبالغی را از آنان دریافت می‌کردند.
 
او افزود: با توجه به اظهارات شاکیان و با انجام اقدامات فنی، مشخص شد متهمین با تبلیغ این سایت‌ها و عضو یابی در بین هم استانی ها، آنان را ترغیب به واریز مبلغ ۱ الی ۲ ملیون تومان کرده و وعده می‌دادند که در مدت یک ماه مبلغ واریزی دو یا چند برابر شده و همین روال تا مبالغ بالاتر و سود سرشار ادامه پیدا می‌کند.

سرهنگ تجری ادامه داد: در این روش سودجویان پس از جذب مخاطبان با وعده سود هنگفت، آن‌ها را وادار به ایجاد یک اکانت با واریز مبلغ ۳۰ دلار می‌کردند و آن‌ها را مجاب می‌کردند تا افراد بیشتری را وارد چرخه فعالیت کنند که از همین روش میلیارد‌ها تومان کلاهبرداری کردند.

او افزود: تا کنون ۱۰ شاکی مرتبط با این پرونده اقدام قانونی انجام داده اند.

این مقام انتظامی افزود: با انجام اقدامات فنی و پلیسی و طی هماهنگی به عمل آمده با مقام قضایی، ۳ نفر از متهمان این پرونده‌ها که در شهر‌های مختلف استان فعالیت می‌کردند شناسایی و در محل سکونت خود دستگیر شدند.

او بیان کرد: شهروندانی که با این روش کلاهبرداری در دام شیادان سایبری در داخل استان افتاده اند می‌توانند با مراجعه به پلیس فتای استان موضوع را مطرح کرده تا کارشناسان پلیس فتا بررسی‌های فنی و تخصصی را در این مورد انجام دهند.
 

 

 

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/42495
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی