تاريخ:سيزدهم اسفند 1401 ساعت 08:19
کد : 42491

دستگیری کلاهبردار 22 ساله ارز دیجیتال در مازندران

دستگیری کلاهبردار 22 ساله ارز دیجیتال در مازندران

رئیس پلیس فتا استان مازندران از دستگیری پسر جوانی 22 ساله‌ای که با انتشار تبلیغات خریدوفروش ارزدیجیتال در فضای مجازی اقدام به کلاهبرداری هفت تن از شهروندان کرده بود،خبر داد.

به گزارش ایران هشدار پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا؛ سرهنگ سامع خورشاد رئیس پلیس فتا استان مازندران در تشریح این خبر اعلام کرد: در پی مراجع یکی از شهروندان به این پلیس مبنی بر سرمایه گذاری و دریافت سود به صورت ارز دیجیتال از یک شخصی نامعلوم در فضای مجازی موضوع در دستور کار کارشناسان قرار گرفت.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: شاکیان در اظهاراتشان گفتند چند وقت پیش در شبکه‌های اجتماعی با شخصی که مدعی بود در زمینه ارز‌های دیجیتال فعالیت می‌کند آشنا شدم و پس از جلب اعتمادمان مبلغ پانصدمیلیون ریال جهت سرمایه گذاری در زمینه ارز‌های دیجیتال برای وی واریز کردیم و بعد از واریز وجه دیگر پاسخی از وی دریافت نکردم و متوجه کلاهبرداری شدیم.
 
سرهنگ خورشاد ادامه داد: با بررسی ها و تلاش کارشناسان پلیس فتا هویت متهم مشخص شد و با اقدامات صورت گرفته محل اختفای وی مورد شناسایی قرارگرفت که در یک عملیات غافلگیرانه مجرم سایبری در شهرستان فریدونکنار دستگیرگردید.

این مقام انتظامی بیان داشت: متهم جوان 22 ساله  پس از دستگیری در ابتدا منکر هرگونه بزه ارتکابی شد و با سخنان گمراه کننده قصد فریب پلیس را داشت که با هوشیاری کارشناسان پلیس فتا و روبه‌رو شدن با ادله دیجیتال انکارناپذیر جمع‌آوری گردیده لب به سخن گشود و به کلاهبرداری از حساب 7 نفر به مبلغ 1.500.000 میلیارد ریال از شهروندان تا این لحظه اعتراف کرد.

وی افزود: ساده‌ترین و مؤثرترین راه برای مقابله با اقدامات مجرمانه مجرمین سایبری، افزایش سطح آگاهی کاربران نسبت به موضوعات مختلف فضای مجازی بوده و این مهم جز بااحساس مسئولیت و برنامه‌ریزی و صرف زمان کافی محقق نخواهد شد.

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/42491
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی