تاريخ:دهم اسفند 1401 ساعت 10:38
کد : 42489

کسب‌وکارهای حاضر در پلتفرم‌های داخلی از مالیات معاف می‌شوند

کسب‌وکارهای حاضر در پلتفرم‌های داخلی از مالیات معاف می‌شوند
طبق تصمیم مجلس، کسب‌وکارهایی که در پلتفرم‌های داخلی مورد تایید وزارت ارتباطات فعالیت می‌کنند از مالیات معاف می‌شوند و کسب‌وکارهایی که در پلتفرم‌های خارجی فعالیت می‌کنند باید مالیات پرداخت کنند.

به گزارش ایران هشدار به نفل از پیوست، طبق تصمیم مجلس، کسب‌وکارهایی که در پلتفرم‌های داخلی مورد تایید وزارت ارتباطات فعالیت می‌کنند از مالیات معاف می‌شوند و کسب‌وکارهایی که در پلتفرم‌های خارجی فعالیت می‌کنند باید مالیات پرداخت کنند.

 نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۲ با بند (ط) تبصره ۶ ماده واحده بودجه موافقت کردند که در آن کسب‌وکارهای داخلی حاضر در پلتفرم‌های داخلی از مالیات معاف می‌شوند.

در این بند تبصره ۶ آمده است: در راستای حمایت از توسعه اقتصاد دیجیتال در کشور و تشویق کسب‌وکارهای اینترنتی به استفاده از سکوهای داخلی، تا پایان سال ۱۴۰۲ کسب‌وکارهای حقیقی فعال در سکوهای داخلی مورد تایید وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که فاقد پرونده مالیاتی هستند، به صورت پلکانی تا سقف مقرر در ماده ۱۰۰ قانون مالیات‌های مستقیم، مشمول مالیات با نرخ صفر بوده و جرائم سال‌های قبل ناشی از عدم تسلیم اظهارنامه شامل بخشوگی می‌شود.

در بخش دیگری بودجه اما ذکر شده هرگونه درآمد از پلتفرم‌ها و شبکه‌های اجتماعی خارجی مشمول اخذ مالیات می‌شوند.

همچنین آیین‌نامه اجرایی این بند باید ظرف مدت دو ماه پس از لازم‌الاجرا شدن این قانون به پیشنهاد وزارت ارتباطات و وزارت اقتصاد در هیات وزیران تصویب شود.

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/42489
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی