تاريخ:هفدهم آبان 1401 ساعت 07:48
کد : 42374

۱۱۳ مرکز غیرمجاز استخراج رمز ارز در سنندج کشف شد

۱۱۳ مرکز غیرمجاز استخراج رمز ارز در سنندج کشف شد
قائم مقام مدیرعامل در امور توزیع برق شهرستان ها از شناسایی ۱۱۳مرکز غیرمجاز استخراج بیت کوین و کشف ۵۱۷ دستگاه ماینر غیرمجاز در شهرستان سنندج خبر داد.

به گزارش ایران هشدار به نقل از ایسنا؛ عبید علیمحمدی، قائم مقام مدیرعامل در امور توزیع برق شهرستان ها گفت: از ابتدای اجرای طرح جمع آوری رمز ارزهای دیجیتال تاکنون ۱۱۳ مرکز غیرمجاز استخراج بیت کوین در شهرستان سنندج شناسایی شده که منجر به کشف و ضبط ۵۱۷ دستگاه ماینر غیرمجاز شده است.

وی با اشاره به اینکه از این تعداد مراکز کشف شده ۶۰ مرکز در اموربرق شمال سنندج و ۵۳ مرکز نیز در امور برق جنوب سنندج بوده است، افزود: بالغ بر ۷۰ درصد ماینرهای کشف شده دربخش خانگی و ما بقی دربخش های دیگر (صنعتی، عمومی وکشاورزی) بوده است.

قائم مقام مدیرعامل در امور توزیع برق شهرستانها با تاکید بر اینکه بالغ بر۳۵ درصد از مراکز کشف شده توسط گزارش های مردمی شناسایی شده اند، گفت: از این تعداد ماینر کشف شده ۵۱ مورد آن در ۷ ماه نخست امسال بوده و مابقی مربوط به سال گذشته است.
 
علیمحمدی بیان کرد: دستگاه های ماینر علاوه برمصرف بالای برق و استفاده از تعرفه ارزان ، خسارت زیادی به شبکه توزیع برق وارد کرده وبا بروز برخی خاموشی های ناخواسته سبب آسیب جدی به لوازم برقی شهروندان نیز می شود.
 
وی با تاکید بر اینکه خوشبختانه میزان کشفیات ماینر در سطح شهرستان سنندج طی ۲ ماه اخیر با کاهش همراه بوده است، افزود: تشکیل اکیپ های ویژه با کمک نیروی انتظامی با هدف افزایش بازرسی ها از مراکز و مناطق مشکوک و پرمصرف و همچنین کاهش ارزش ریالی رمز ارزها دو عامل اصلی کاهش فعالیت غیرمجاز رمز ارزها در سطح این شهرستان بوده است.

علیمحمدی ضمن تاکید بر برخورد جدی و قانونی با مراکز غیرمجاز سرقت انرژی با همکاری مراجع قضایی و انتظامی از مشترکان خواست در صورت مشاهده مراکز استخراج غیرمجاز رمز ارز، با شماره ۱۲۱ تماس گرفته یا در بستر فضای مجازی آنرا از طریق شماره همراه ۰۹۳۵۴۰۲۱۷۸۰ اطلاع دهند و تا سقف معینی پاداش دریافت کنند.

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/42374
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی