تاريخ:نهم خرداد 1401 ساعت 15:22
کد : 42309

ضوابط ورود استارت‌آپ‌ها به بورس ابلاغ شد

ضوابط ورود استارت‌آپ‌ها به بورس ابلاغ شد
ضوابط پذیرش شرکت‌های فعال در حوزه اقتصاد دیجیتال توسط هیات مدیره سازمان بورس به تصویب رسید و ابلاغ شد. این ضوابط مدت زیادی پشت درهای سازمان بورس مانده بود و استارت‌آپ‌های متقاضی ورود به بازار سرمایه، در انتظار ابلاغ به سر می‌بردند.

به گزارش ایران هشدار به نقل از پیوست، ضوابط پذیرش شرکت‌های فعال در حوزه اقتصاد دیجیتال توسط هیات مدیره سازمان بورس به تصویب رسید و ابلاغ شد. این ضوابط مدت زیادی پشت درهای سازمان بورس مانده بود و استارت‌آپ‌های متقاضی ورود به بازار سرمایه، در انتظار ابلاغ به سر می‌بردند.

 مدیرعامل وقت فرابورس، آذرماه سال ۱۴۰۰ گفته بود ضوابط ۱۷گانه‌ای برای ورود استارت‌آپ‌ها به بورس توسط معاونت علمی ریاست جمهوری تدوین شده که به تصویب هیات مدیره سازمان بورس نیز رسیده است. فروردین ماه امسال اما میثم فدایی، مدیرعامل فعلی فرابورس به پیوست اعلام کرد این دستورالعمل هنوز نهایی نیست و در مرحله تصویب قرار دارد.

حال امروز مدیرعامل بورس تهران خبر از تصویب و ابلاغ ضوابط پذیرش شرکت‌های حوزه اقتصاد دیجیتال در بازار سرمایه داد و در ادامه گفت: بورس تهران پیگیر ایجاد تابلوی معاملاتی اختصاصی این دسته از شرکت‌ها خواهد بود.

ابلاغ نهایی ضوابط

محمود گودرزی، مدیرعامل بورس تهران گفت: «ضوابط اختصاصی پذیرش سهام شرکت‌های نوپا و فعال در حوزه اقتصاد دیجیتال به عنوان پیوست هفتم دستورالعمل پذیرش اوراق بهادار در بورس اوراق بهادار، در جلسه مورخ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار تصویب و در تاریخ ۹ خرداد ۱۴۰۱ به بورس تهران ابلاغ شده است. بر این اساس بورس اوراق بهادار تهران آمادگی خود را برای بررسی درخواست­‌های پذیرش سهام این شرکت­‌ها اعلام می‌کند؛ چرا که این امر گام مهمی در تحقق شعار سال ۱۴۰۱ در حوزه دانش­‌بنیان است.»

گودرزی در رابطه با این مصوبه افزود: «این مصوبه یک تحول اساسی در حوزه پذیرش سهام، به‌ویژه پذیرش سهام شرکت­‌های داده‌محور و هموار کردن زمینه پذیرش و عرضه سهام این شرکت­‌ها در بورس تهران است. همچنین بر این اساس بورس تهران پیگیری­‌های لازم را برای ایجاد تابلوی معاملاتی اختصاصی این دسته از شرکت­‌ها انجام خواهد داد تا در صورت تایید توسط سازمان بورس و اوراق بهادار این مهم را نیز عملیاتی کند.»

استارت‌آپ‌های زیادی از مدت‌ها پیش و به خصوص پس از رشد انفجاری شاخص بورس در سال ۹۹، می‌خواستند سهام خود را در بازار سرمایه عرضه کنند. نزدیک به دو سال از آن زمان می‌گذرد اما تا کنون، تنها نماد تپسی، بدون اینکه عرضه اولیه‌ای صورت بگیرد در تابلوی فرابورس درج شده. به‌نظر می‌آید با عرضه اولیه تپسی که احتمالا به‌زودی انجام می‌شود و ابلاغ این دستورالعمل، از پیچیدگی ورود استارت‌آپ‌‌ها به بورس کاسته شود.

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/42309
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی