تاريخ:هشتم فروردين 1401 ساعت 13:24
کد : 42283

برنامه چین برای تقویت اقتصاد دیجیتال تا سال 2025

برنامه چین برای تقویت اقتصاد دیجیتال تا سال 2025
شورای دولتی جمهوری خلق چین، روز چهارشنبه، مورخ 12 ژانویه 2022، طرحی تازه جهت بهبود فراید توسعه اقتصاد دیجیتال این کشور در قالب بخشی از طرح پنج ساله توسعه این کشور طی سال های 2021 تا 2025، ارائه و آنالیز کرد.

به گزارش ایران هشدار به نقل از خبرگزاری مهر،شورای دولتی جمهوری خلق چین، روز چهارشنبه، مورخ 12 ژانویه 2022، طرحی تازه جهت بهبود فراید توسعه اقتصاد دیجیتال این کشور در قالب بخشی از طرح پنج ساله توسعه این کشور طی سال های 2021 تا 2025، ارائه و آنالیز کرد.

وبگاه خبرگزاری شینهوا طی گزارشی کوتاه به آنالیز برنامه چین برای توسعه اقتصاد دیجیتال پرداخته است. بر اساس این برنامه، دولت چین میخواهد نسبت ارزش افزوده صنایع شاخص حوزه اقتصاد دیجیتال را در فراوری ناخالص داخلی این کشور تا سال 2025 به 10 درصد برساند.

پکن در برنامه پیشین خود و تا سال 2020، این مقدار را به 7.8 درصد رسانده است. حال متخصصان این کشور پیش بینی می نمایند که چین تا سال 2025، شاهد رسیدن تحول دیجیتال صنایع خود به سطوح تازه ای خواهد بود.

بی شک در این دوره، ارائه و استفاده از خدمات عمومی دیجیتال فراگیرتر خواهد شد و سیستم های مبتنی بر حکمرانی اقتصاد دیجیتال به طور قابل توجهی بهبود خواهد یافت.

جزئیات این برنامه کلان، بر تقویت چین، در 8 حوزه کلیدی متمرکز است که اهم این حوزه ها، مواردی چون ارتقای زیرساخت دیجیتال کشور، پیشبرد تحول دیجیتال در شرکت ها و مؤسسات و توسعه همکاری های بین المللی در زمینه اقتصاد دیجیتال را شامل می شوند.

بر اساس سند مربوط به این طرح، چین حمایت خود از تحقیق و توسعه در زمینه اینترنت 6G را تقویت خواهد نمود و افزایش نوآوری در زمینه فناوری های استراتژیک چون مدارهای مجتمع و هوش مصنوعی را نیز در دستور کار قرار می دهد. علاوه بر این، تمرکز بر اقسام نو و نوآورانه فعالیت های تجاری نیز در زمره برنامه های دولت این کشور، به شمار می رود.

دولت چین توسعه نظام حقوقی مربوط به این حوزه را نیز مدنظر قرار داده و در صدد ایجاد مقررات نو در زمینه های جریان فرامرزی داده ها، دسترسی به بازار، انحصار زدایی از بازار فناوری، تبادل یوان دیجیتال و حفاظت از حریم خصوصی است. بر اساس این سند، تدوین نظام حقوقی مذکور، با تکیه بر قوانین و تجربیات بین المللی صورت خواهد پذیرفت.

این در حالی است که همزمان با طرح این بحث در شورای دولتی جمهوری خلق چین، جین پینگ، رئیس جمهور این کشور نیز، طی مقاله ای در نشریه حزب کمونیست چین، بر لزوم توسعه دیجیتال در همه ابعاد، از جمله توسعه حوزه های استراتژیک مانند هوش مصنوعی و تجهیزات مخابراتی، حمایت از کسب و کارهای این حوزه و تقویت صنایع دیجیتال تاکید نموده است.

وی در بخشی از مقاله خود، اذعان داشت که صنایع دیجیتال چین در مقایسه با شرکت های بزرگ و قدرتمند دنیا، به مقدار کافی نیست و اقتصاد دیجیتال این کشور اگرچه با شتاب در حال توسعه است، اما هنوز به اقتصاد دیجیتال برتر بدل نشده است.

تاکید جین پینگ بر لزوم توسعه دیجیتال و همزمانی آن با طرح بحث برنامه ریزی برای توسعه اقتصاد دیجیتال چین در میان دولتمردان این کشور، می تواند مبین قرار گرفتن این موضوع در اولویت های دولت چین در راستای برنامه توسعه کلان این کشور و نگاه به این حوزه، به عنوان یکی از مهم ترین ارکان رقابت آینده پکن با واشنگتن باشد.

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/42283
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی