تاريخ:پانزدهم اسفند 1400 ساعت 08:20
کد : 42274

هشدار بانک ملی ایران درباره کلاهبرداری های پیامکی و اینترنتی با افشای اطلاعات بانکی

هشدار بانک ملی ایران درباره کلاهبرداری های پیامکی و اینترنتی با افشای اطلاعات بانکی
بانک ملی ایران از مشتریان گرانقدر خود تقاضا دارد به منظور جلوگیری از هرگونه جعل و کلاهبرداری و تحمل ضرر و زیان، از افشای اطلاعات بانکی خود خودداری کنند.

به گزارش ایران هشدار به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران؛ اخیرا تماس هایی تلفنی از سوی کلاهبرداران با مشتریان بانک مبنی بر برنده شدن آنها در سفر عتبات عالیات، همراه اول و ... صورت گرفته که کلاهبرداران پس از تماس تلفنی، ابتدا یک مصاحبه ساختگی با یکی از مسئولان صدا و سیما، وزارت ارتباطات و... ترتیب داده و سپس عنوان می کنند واریز جایزه باید در دو مرحله باشد.

بدین ترتیب اطلاعاتی نظیر کد ملی، تاریخ تولد و... را دریافت و در نهایت با ثبت نام در سامانه ها و اپلیکیشن های بانک نظیر بام و بله، نسبت به انتقال وجه از حساب افراد اقدام می کنند.

مشتریان ارجمند باید توجه داشته باشند تماس های تلفنی نامعتبر یا پیام های ارسالی مشکوک در فضای مجازی با عناوینی چون پرداخت هدیه، برنده شدن جایزه، تماس از طرف برنامه هایصداوسیما و اعلام برنده شدن افراد و... می تواند دام کلاهبرداران برای برداشت های مکرر از حساب بانکی آنها باشد.

از سویی، مشتریان گرانقدر توجه داشته باشند روی هر کارت بانکی علاوه بر شماره کارت، اطلاعات دیگری مانند نام و نام خانوادگی، شماره شبا، شماره حساب، تاریخ انقضا، cvv2 ، شماره مشتری و... وجود دارد که در اختیار دیگران قرار دادن برخی از این اطلاعات همانند cvv2 می تواند دردسرساز باشد.

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/42274
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی