تاريخ:هفتم دی 1400 ساعت 13:42
کد : 42238

کلاهبرداری فضای مجازی به ارز دیجیتال سوق پیدا کرده است

کلاهبرداری فضای مجازی به ارز دیجیتال سوق پیدا کرده است
رئیس پلیس فتای استان اردبیل گفت: کلاهبرداری‌ها و سرقت‌ها در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی به کیف پول ارز دیجیتال سوق پیدا کرده است.

به گزارش ایران هشدار به نقل از ایسنا؛ قهرمان طالع، رئیس پلیس فتای استان اردبیل در نشست پلیس‌های تخصصی فتا در اردبیل اظهار کرد: در روزهای اخیر شایع‌ترین کلاهبرداری و سرقت مربوط به کیف پول ارز دیجیتال و رمز ارزهاست که عده‌ای سعی می‌کنند از ظرفیت شبکه‌های اجتماعی مختلف برای تحقق برنامه‌های مخرب و سوءاستفاده از شرایط به وجود آمده، بهره بگیرند.


وی به هموطنان توصیه کرد تا به هیچ وجه رمز هویتی خود را در اختیار دیگران قرار نداده و به اپلیکیشن‌های فعال در این حوزه اعتماد نکنند.

رئیس پلیس فتای استان اردبیل تصریح کرد: در صورتی که کاربران از رمز ارز و ارزهای دیجیتالی اطلاعات کامل ندارند، نباید به این حوزه ورود پیدا کنند و در صورت ورود باید کد امنیتی و رمز هویتی خود را حفظ کرده و آن را در اختیار دیگران قرار ندهند.

قهرمان طالع در مورد مجازات افراد سوءاستفاده‌کننده و دارای جرایم کیف پول رمز ارز گفت: در قانون جرایم رایانه‌ای مجازات برای افراد سوءاستفاده‌کننده و فرصت‌طلب قید شده که در صورت اثبات جرایم قطعا پلیس و قوه قضائیه با مجرمان برخورد قاطع خواهد کرد.

رئیس پلیس فتای استان اردبیل افزود: کلاهبرداران از طریق شرایط به وجود آمده در بستر فضای مجازی سعی می‌کنند به سرمایه‌گذاران رمز ارز و دیجیتال را مورد طمع و سوءاستفاده قرار دهند تا به نوعی از اعتماد آنها در جهت رسیدن به مقاصد خود استفاده کرده و در این زمینه صاحب منافع باد آورده شوند.

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/42238
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی