تاريخ:دهم آذر 1400 ساعت 10:22
کد : 42213

اشتراک برق ماینرهای غیرمجاز جمع‌آوری می‌شود

 اشتراک برق ماینرهای غیرمجاز جمع‌آوری می‌شود
سخنگوی صنعت برق با حضور در یک برنامه تلویزیونی از قطع برق و جمع‌آوری اشتراک استخراج‌کنندگان غیرمجاز رمزارز خبر داد.

به گزارش ایران هشدار به نقل از راه پرداخت؛ صبح امروز سخنگوی صنعت برق با حضور در یک برنامه تلویزیونی از قطع برق و جمع‌آوری اشتراک استخراج‌کنندگان غیرمجاز رمزارز خبر داد. صنعت برق یکی از بزرگ‌ترین مصرف‌کنندگان گاز برای تولید برق است. با مصرف بیش‌ازاندازه برق توسط ماینرهای غیرمجاز که تا به امروز به اندازه مصرف یک نیروگاه هزار مگاواتی بوده است، صنعت برق مجبور به استفاده از سوخت‌هایی نظیر مازوت می‌شود که بسیار مضر و خطرآفرین است؛ به علاوه این ماینرها با استخراج غیرمجاز رمزارز به نوعی از صنعت برق دزدی می‌کنند!

 به گفته مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق، امسال حدود ۶ درصد رشد مصرف برق نسبت به سال گذشته داشته‌ایم که حدود دو درصد بیشتر از رشد سال گذشته است. بخشی از این اختلاف مربوط به مشترکان جدید است که عمدتاً در بخش صنعتی فعالیت می‌کنند.

او ادامه داد: «صنعت برق یک سری مشترک ناخوانده نیز دارد که در بخش رمزارزها فعالیت می‌کنند. این‌ها از حدود یکی دو سال اخیر باعث شده‌اند که ما قدری در تأمین انرژی دچار مشکل شویم. ماینرهای غیرمجاز از حقوق همه استفاده می‌کنند؛ معمولاً آن‌هایی که غیرمجازهستند دارند از شبکه‌های عمومی برق به نوعی سرقت می‌کنند. ماینرهای مجاز از تعرفه بدون یارانه استفاده می‌کنند و قیمت برق برای آن‌ها بیشترین تعرفه را دارد. اما ماینرهای غیرمجاز درواقع دارند از برق یارانه‌ای سوء‌استفاده می‌کنند.»

سخنگوی صنعت برق در پاسخ به این سؤال که ماینرهای زیرزمین بورس تهران مجوز داشتند یا نه گفت: «بورس تهران مجوز استخراج رمزارز نداشت که با آن‌ها برخورد کردیم و در مقطعی ساختمان سازمان بورس پلمب شد.»
 
به گفته رجبی مشهدی تا به الان پنج هزار و ۸۰۰ مرکز غیرمجاز با ۲۲۲ هزار دستگاه ماینر شناسایی‌شده که معادل یک نیروگاه هزار مگاواتی برق مصرف می‌کنند.

در پایان، سخنگوی صنعت بورس تأکید کرد: «اگر ما در یک واحد صنعتی کشاورزی، خانگی و.. دستگاه ماینر کشف کنیم علاوه بر اینکه مجازات مالی لازم را برای آن‌ها در نظر گرفته‌ایم برق آن‌ها را قطع و اشتراکشان را جمع‌آوری می‌کنیم که دیگر نتوانند از برق شبکه عمومی استفاده کنند.»

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/42213
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی