تاريخ:شانزدهم تير 1400 ساعت 11:59
کد : 42079

پلیس هرمزگان کلاهبرداران ۳۰۰ میلیارد ریالی ارز دیجیتال را دستگیر کرد

پلیس هرمزگان کلاهبرداران  ۳۰۰ میلیارد ریالی ارز دیجیتال را دستگیر کرد
فرمانده انتظامی هرمزگان گفت: سه عضو یک گروه که در پوشش خرید و فروش ارز دیجیتال (بیت کوین)، ۳۰۰ میلیارد ریال از شهروندان کلاهبرداری کرده بودند، توسط پلیس آگاهی استان شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش ایران هشدار به نقل از ایرنا؛ سردار سرتیپ دوم  "غلامرضا جعفری" افزود: پس از تشکیل چند فقره پرونده مبنی بر کلاهبرداری یک نفر از طریق خرید و فروش بیت کوین (ارز دیجیتال)، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی هرمزگان قرار گرفت.

وی ادامه داد: در تحقیقات اولیه مشخص شد فردی که خود را به عنوان مسئول انجام ارز دیجیتال معرفی کرده با جلب اعتماد افراد متعهد شده در ازای سرمایه گذاری، ۱۰ درصد سود فعالیت در بازار ارز دیجیتال را به سرمایه گذاران دهد.
 
فرمانده انتظامی استان هرمزگان اظهار داشت: متهم پس از دریافت سرمایه از شکات، در ماه های  نخست ، با پرداخت سود حاصله اعتماد شکات و مال باختگان را در جهت افزایش سرمایه جلب کرد و پس از دریافت مبالغی به عنوان افزایش سرمایه از مال باختگان، متواری شد.

سردار جعفری گفت: با  اقدامات پلیسی محل زندگی متهم در یکی از شهرستان های استان فارس شناسایی شد که گروهی از کارآگاهان با گرفتن نیابت قضائی به شهرستان مورد نظر اعزام شدند و با رصد مسیرهای تردد وی، پس از چند روز تعقیب و مراقبت، محل های پنهان شدن نامبرده شناسایی و طی یک عملیات منسجم پلیسی دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شد.

به گفته رییس پلیس استان درتحقیقات فنی، متهم به کلاهبرداری ۳۰۰ میلیارد ریالی با ۲ نفر از همدستان خود اعتراف کرد که با توجه به اظهارات متهم و شناسایی سایر همدستان وی، محل اختفای سایر اعضای این باند نیز شناسایی و در عملیات هایی جداگانه دستگیر شدند.

سردار جعفری یادآور شد:متهمان پس از تحقیقات جامع و تکمیل پرونده، و اعتراف به کلاهبرداری ۳۰۰ میلیارد ریالی به همراه پرونده به دادسرا اعزام و با قرار مناسب روانه زندان شدند.


 

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/42079
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی