تاريخ:بيست و دوم خرداد 1400 ساعت 11:10
کد : 42047

تعدد نهادهای نظارتی مانع کسب و کارهای مجازی

تعدد نهادهای نظارتی مانع کسب و کارهای مجازی
برای اینکه کسب و کارهای مجازی مکمل خوبی برای تولیدکننده‌های ساخت داخل باشند و نقش خوبی را در فضای مجازی برای فروش محصولات آنها و عرضه به بازار ایفا کنند، به طور قطع باید موانع کاری این بخش هم نه تنها رفع شود، بلکه بدرستی نیز پشتیبانی شوند.

به گزارش ایران هشدار به نقل از ایران آنلاین، در سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها»، کسب و کارهای آنلاین می‌توانند در کنار تولید، برای توسعه بازار ایران کمک کننده و مکمل خوبی باشند.

برای اینکه کسب و کارهای مجازی مکمل خوبی برای تولیدکننده‌های ساخت داخل باشند و نقش خوبی را در فضای مجازی برای فروش محصولات آنها و عرضه به بازار ایفا کنند، به طور قطع باید موانع کاری این بخش هم نه تنها رفع شود، بلکه بدرستی نیز پشتیبانی شوند.

مهم‌ترین مانعی که کسب و کارهای مجازی و آنلاین با آن مواجه هستند، وجود نهادهای بی شمار و با کارکردهای موازی است. تقریباً 16 نهاد روی کسب و کارهای اینترنتی نظارت می‌کنند. این 16 نهاد نظارتی دستورالعمل و ضوابط را برای بخش کسب و کارهای آنلاین می‌نویسند. باز همچنان می‌بینیم با اینکه 16 نهاد در کار نظارتی و نوشتن دستورالعمل‌ها نقش دارند اما وقتی کسب و کارهای مجازی با مشکل مواجه می‌شوند، هیچ کدام از این نهادها از بخش کسب و کارهای مجازی حمایت نمی‌کنند. در سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها باید تعداد نهادهای نظارتی حاکمیتی و دولتی کاهش یابد و این کاهش می‌تواند به کسب و کارهای مجازی کمک کند تا فعالیت آنها سرعت بگیرد تا بتوانند به بخش تولید داخل و بخش‌های دیگر کمک کنند و مکمل خوبی در بحث عرضه به بازار باشند. موضوع دیگری که باید در سال‌جاری در حوزه کسب و کارهای مجازی به آن توجه شود، دانش فنی است؛ دانش فنی را تحصیلکرده‌های این حوزه مانند برنامه نویس‌ها و... تأمین می‌کنند که باید شرایط را برای فعالیت آنها فراهم کرد و بهبود بخشید. متأسفانه در سال‌های گذشته شاهد مهاجرت تعداد زیادی از برنامه نویسان کشورمان بودیم و عده دیگری هم  به فکر مهاجرت هستند و فکر می‌کنند در خارج از کشور می‌توانند کارهای بهتری را با محدودیت کمتری انجام دهند و دستمزد بیشتری دریافت کنند. باید این بخش از نیروی انسانی کشور تأمین شود و اجازه فعالیت گسترده به آنها در داخل کشور داده شود چون اگر مهاجرت نیروهای انسانی با دانش فنی ادامه یابد از نیروی انسانی و فنی در داخل کشور تهی می‌شویم و این خود نیز باعث خواهد شد که وابستگی ما به تیم‌های فنی خارج از کشور بیشتر شود. از سوی دیگر هرچقدر تیم‌های فنی داخل کشورمان تقویت و حمایت شوند ما نیز می‌توانیم محصولات خوبی در این حوزه برای عرضه داشته باشیم.

از آنجایی که یکی از دغدغه‌های حاکمیت، داشتن خدمات پایه بومی مانند پیام رسان‌ها، موتور جست‌و‌جو و غیره و داشتن اپلیکیشن‌های خدمات داخلی است، راه‌اندازی تمام این بخش‌ها، نیاز به نیروی انسانی فنی دارد بنابراین بدون توجه به نیروی انسانی، رسیدن به این اهداف ممکن نخواهد بود و مجبور خواهیم شد همچنان از پلتفرم‌های خارجی استفاده کنیم بنابراین نباید از این بخش مهم غفلت کنیم و اجازه دهیم از کشور خارج شوند.

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/42047
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی