تاريخ:پنجم خرداد 1400 ساعت 13:41
کد : 42023

چگونه از کاربران کریپتو لند کلاهبرداری شد؟

چگونه از کاربران کریپتو لند کلاهبرداری شد؟
کریپتولند مبادله رمزارز را به عنوان فعالیت اصلی خود معرفی و پروژه بریج اوراکل را ارائه کرد اما این پروژه کلاهبرداری بود.

اختصاصی ایران هشدار- دستگیری مدیرعامل صرافی کریپتولند در چند روز گذشته در رأس اخبار رسانه ها قرار گرفت و سؤالات بسیاری را در مورد عملکرد این صرافی برای کاربران ایجاد کرد. در این مطلب به بررسی فعالیت این مجموعه و دلایل مجرمانه بودن عملکرد آن می پردازیم.

کریپتولند یا بریج اوراکل به آدرس وب سایت های cryptoland.com، bridgeoracle.com، cryptoland.academy و bridge.link با نام شرکت یکتا اکسیر سبز ثبت و نماد اعتماد الکترونیک خود را دریافت کرد.
 
 این  شرکت در ابتدا با معرفی سایت parsAloevera.ir به توزیع و فروش محصولات آلوئه ورا پرداخت اما در ادامه راه با راه اندازی سایت های متعدد، مبادله رمزارز را به عنوان فعالیت اصلی خود معرفی و پروژه بریج اوراکل را ارائه کرد.

در این پروژه رمزارز brg به کاربران ارائه می شده و آنها قادر بوده اند به سه روش این ارزمجازی را دریافت نمایند. روش اول خریداری از صرافی اعلام شده، روش دوم شرکت در ربات تلگرامی brgairdropbot و در نهایت زیرمجموعه گیری و فعالیت در برخی شبکه های اجتماعی.

افرادی که اقدام به ثبت نام در ربات تلگرامی صرافی می نمودند با وارد کردن اطلاعات درخواستی کیف پولی برای آنها ایجاد و مبلغ 0.37 brg به حساب آنان واریز می شده است سپس لینک زیرمجموعه گیری برای آنان فعال می شده که با زیرمجموعه گیری تا 5 سطح از 0.98 تا 1.21 brg دریافت می کرده اند. این اقدام کریپتولند مصداق بارز فعالیت هرمی و مجرمانه آن بوده است.

علاوه بر آن پکیج آموزشی نیز توسط صرافی  تهیه شده و به مبلغ 195000000 به فروش می رسیده است. قیمت این پکیج آموزشی هیچ تناسبی با ارزش ذاتی آن نداشته و مشخص نیست به چه علتی با چنین قیمتی برای فروش گذاشته شده بوده است. 

مدیران این مجموعه تبلیغات زیادی را به منظور جذب سرمایه برای brg انجام دادند؛ پروژه ای بدون پشتوانه که 80 درصد آن در اختیار 4 نفر بوده و علی رغم آنکه ادعا شده در مالزی به ثبت رسیده تنها به کاربران ایرانی ارائه شده است. 

عدم انجام فعالیت مولد اقتصادی، غیرواقعی بودن خدمات ارائه شده، ارائه رمزارزی جعلی و بدون پشتوانه و زیرمجموعه گیری به سبک شرکت های هرمی از اصلی ترین اعمال مجرمانه این مجموعه است که منجر به ورود دستگاه قضایی و دستگیری مدیرعامل آن شده است.


 

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/42023
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی