تاريخ:بيست و نهم ارديبهشت 1400 ساعت 15:35
کد : 42013

رشد اشتغال‌آفرینی و توسعه فضای کسب‌وکار با ICT

رشد اشتغال‌آفرینی و توسعه فضای کسب‌وکار با ICT
به گفته رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، زیست‌بوم ICT کشور در طول دهه گذشته، رشدی چشمگیر در اشتغال‌آفرینی، توسعه فضای کسب‌وکار و ایجاد بستری امن برای حضور فعالان بخش خصوصی در اقتصاد کشور را رقم زده و اهمیت خدمات این بخش با شیوع ویروس کرونا در سطح جهان و ایران بیش از همیشه برای کاربران ملموس شده است.
به گزارش ایران هشدار به نقل از ایسنا، به گفته رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، زیست‌بوم ICT کشور در طول دهه گذشته، رشدی چشمگیر در اشتغال‌آفرینی، توسعه فضای کسب‌وکار و ایجاد بستری امن برای حضور فعالان بخش خصوصی در اقتصاد کشور را رقم زده و اهمیت خدمات این بخش با شیوع ویروس کرونا در سطح جهان و ایران بیش از همیشه برای کاربران ملموس شده است.

 صنعت ارتباطات حدودا ۱۵۰ سال پیش با تلگراف آغاز شد و پس از آن تلفن بود که برای مدت زمان زیادی وظیفه برقراری ارتباط بین افراد را بر عهده داشت. اما عمر گوشی‌ همراه به کمتر از سه دهه می‌رسد و موبایل‌های امروزی با سیستم‌های عامل هوشمند، حتی عمری ۱۰ سال دارند. با وجود این در همین سال‌ها هم فناوری‌های جدید، ارتباطات را به نحوی دگرگون کردند که پیام‌ها از حالت متنی و صوتی به تصویری تبدیل شده است.

روز جهانی ارتباطات، هفدهم ماه می (۲۷ اردیبهشت) است. اکنون دیگر ارتباطات به تلفن و اینترنت هم محدود نمی‌شود و اگرچه این مسیر بیش از ۱۵۰ سال پیش با تلگراف آغاز شد، اما با فناوری‌هایی مانند نسل پنجم اینترنت که صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات را دگرگون خواهد کرد، گره خورده و از آنجایی که سرعت رشد فناوری بسیار بالاست، در آینده شاهد تحولات بیشتری نیز خواهیم بود.

هدف از روز جهانی مخابرات و ارتباطات و جامعه اطلاعات (WTISD) کمک به ایجاد پل‌های ارتباطی قوی و مستحکم‌تری میان کشورهای مختلف و مردم جهان و همچنین توسعه فناوری‌هایی که برای گسترش ارتباطات و زیرساخت‌های مخابراتی ساخته و استفاده شده، بوده است.

هولین ژائو -دبیرکل اتحادیه بین‌المللی ارتباطات (ITU)- "تسریع تحول دیجیتالی در دوران‌های چالش‌برانگیز" را به عنوان شعار روز جهانی ارتباطات و جامعه اطلاعاتی اعلام  و با بیان اینکه فناوری‌های ارتباطات و اطلاعات هدایتگر جوامع به سوی تحول دیجیتالی بوده، عنوان کرد: این فناوری‌ها، سرآغاز شکل‌گیری اقتصاد دیجیتالی و جامعه اطلاعاتی شده، که در شرایط حاضر، جامعه اطلاعاتی، به عنوان یکی از محورهای اصلی مبارزه با بیماری کووید-۱۹ شناخته شده است. تجربیات موفقیت‌آمیز بسیاری در تایید اهمیت بالای ICT و همچنین رفع نابرابری‌های دیجیتالی موجود در میان کشورها و در داخل آنها وجود دارد.

وی افزود: در این سال سرنوشت‌ساز، ITU از روز جهانی ارتباطات و جامعه اطلاعاتی بهره می‌گیرد تا دنیا را برای تحقق تحول دیجیتالی در تمامی زمینه‌های کاری و بخش‌های زندگی متحد کند. این روز، فرصت مغتنمی است برای تقویت استراتژی‌های ملی درخصوص توسعه ICT، اتخاذ و اجرای سیاست‌گذاری‌های هوشمندانه و اقدام‌های موثر برای ترغیب سرمایه‌گذاری در ICT و مهارت‌های دیجیتالی، ارتقاء خدمات موجود به فناوری‌های نوین، از هوش مصنوعی (AI) گرفته تا نسل پنجم ارتباطات سیار (G)، که در اقتصاد دیجیتالی اهمیت بالایی دارند.

همچنین حسین فلاح جوشقانی -رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی- در پیامی به‌مناسبت روز جهانی ارتباطات گفت: زیست‌بوم ICT کشور، در حالی آخرین سال این قرن را پشت سر می‌گذارد که اهمیت خدمات آن با شیوع ویروس کرونا در سطح جهان و کشورمان ایران بیش از همیشه برای کاربران ملموس شده است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد:‌ بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور، در طول دهه گذشته، تنها بخشی بود که با آهنگی شتابان همه ذی‌نفعان این حوزه را با خود همراه کرده و رشدی چشمگیر در اشتغال‌آفرینی، توسعه فضای کسب‌وکار، افزایش سهم این بخش در تولید ناخالص داخلی و ایجاد بستری امن برای حضور فعالان بخش خصوصی در اقتصاد کشور را رقم زده است.

رئیس رگولاتوری همچنین عنوان کرد: در این سالها، سیاستگذاری درست، تنظیم‌گری منصفانه و مقررات‌گذاری عادلانه، شرایط حضور سرمایه‌گذاران، کارآفرینان، جوانان مشتاق و خلاق و بنگاه‌های خصوصی متعدد در این عرصه را تسهیل ساخته و با خلق فضایی رقابت‌پذیر، زمینه رشد کیفیت خدمات به عموم شهروندان در شهر و روستا را فراهم ساخته است.

جوشقانی گفت: وشقانی دولت تدبیر و امید در تمام هشت سال گذشته، برای صیانت از حق شهروندان در دسترسی به فناوری‌های ارتباطی و اطلاعاتی تلاش واسعی را انجام داده است و آنچه به دست دولت آینده می‌سپارد، راهی سراسر افتخارآمیز است. ما اکنون بیش از همیشه می‌دانیم که به گذشته باز نخواهیم گشت و توسعه سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی حاصل شده از فناوری‌های ارتباطی و اطلاعاتی، مسیری سراسر روشن و پر امید را پیش رویمان گشاده است.

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/42013
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی