تاريخ:نهم ارديبهشت 1400 ساعت 16:53
کد : 41977

اقتصاد دیجیتال چین در ۲۰۲۰ در بحبوحه بحران کرونا رشد کرد

اقتصاد دیجیتال چین در ۲۰۲۰ در بحبوحه بحران کرونا رشد کرد

اقتصاد دیجیتال چین حدود 40 درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور را در 2020 تشکیل می‌داد. مصرف‌کنندگان و کسب و کارها بسیاری از فعالیت‌های روزانه خود را در بحبوحه مشکلات به وجود آمده از بحران کرونا به صورت اینترنتی و آنلاین انجام می‌دادند. این بخش از اقتصاد چین در سال گذشته میلادی به 39.2 تریلیون یوان (6 تریلیون دلار) رسید یعنی 3.3 تریلیون یوان افزایش نسبت به 2019.

به گزارش ایران هشدار به نقل از تسنیم، اقتصاد دیجیتال چین ۹.۷ درصد در سال گذشته میلادی رشد داشته و ۳۸.۶ درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور را تشکیل داده است.
 اقتصاد دیجیتال چین حدود 40 درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور را در 2020 تشکیل می‌داد. مصرف‌کنندگان و کسب و کارها بسیاری از فعالیت‌های روزانه خود را در بحبوحه مشکلات به وجود آمده از بحران کرونا به صورت اینترنتی و آنلاین انجام می‌دادند. این بخش از اقتصاد چین در سال گذشته میلادی به 39.2 تریلیون یوان  (6 تریلیون دلار) رسید یعنی 3.3 تریلیون یوان افزایش نسبت به 2019.
اقتصاد دیجیتال چین 38.6 درصد از تولید ناخالص داخلی آن را در سال گذشته میلادی تشکیل می‌داد یعنی 2.4 درصد بیشتر از 2019. این اطلاعات طی گزارشی با عنوان «رشد اقتصاد دیجیتال در چین» در چهارمین اجلاس دیجیتال چین در روز یکشنبه در استان فوجیان اعلام شد.
اقتصاد چین تا 2028 از آمریکا پیشی می‌گیرد
اقتصاد دیجیتال چین 9.7 درصد در سال گذشته میلادی رشد داشته یعنی بیش از نرخ رشد تولید ناخالص داخلی این کشور در همین دوره. این بخش از اقتصاد شامل تولیدات الکترونیکی، مخابراتی، اینترنتی و خدمات نرم‌افزاری و همچنین ارزش افزوده استفاده از فناوری‌های دیجیتال در کسب و کارهای سنتی می‌شود.
این اطلاعات بر نقش اقتصاد دیجیتال چین در بحبوحه همه‌گیری کرونا و مختل شدن روند معمول زندگی مردم در آغاز سال گذشته میلادی تاکید می‌کند. بخش فناوری کمک بسیاری به نجات جان مردم طی این بحران کرد: ربات‌های بیمارستانی، نرم افزارهای کد سلامتی، آموزش آنلاین و دورکاری همگی نقش مهمی در پیشبرد اقتصاد چین در شرایطی داشتند که اکثر مردم در خانه‌هایشان قرنطینه بودند.
اقتصاد چین 3.2 درصد در سه ماهه دوم سال گذشته میلادی رشد کرد و اولین اقتصاد بزرگی بود که توانست خود را از بحران کرونا بیرون بکشد.

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/41977
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی