تاريخ:هفدهم فروردين 1400 ساعت 11:25
کد : 41943

کلاهبرداری با عنوان برنده شدن جایزه

کلاهبرداری با عنوان برنده شدن جایزه
رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی گفت: مجرمان سایبری برای اینکه به اهداف خود برسند با برقراری تماس های تلفنی با شهروندان و عنوان نمودن شما برنده جایزه شده‌اید حساب بانکی آنان را خالی می کنند.

به گزارش ایران هشدار به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا؛ سرهنگ محسن محمودی، رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی اظهار داشت: تعدادی از افراد سودجو با ارسال پیامک‌ به تلفن‌همراه شهروندان و برقرار تماس تلفنی مبنی براینکه شما برنده مسابقه و یا جایزه شده‌اید،هموطنان را تشویق به پیگیری جهت دریافت جایزه می‌کنند.

وی افزود: شهروندان با در اختیار قرار دادن‌ اطلاعات کارت‌ یا شماره‌حساب بانکی خود ‌به دیگران نموده، سپس مجرمان سایبری مبالغی را از حساب‌ بانکی آنان برداشت می‌نمایند.

این مقام انتظامی گفت: کلاهبرداران با افزایش حس کنجکاوی و اشتیاق مخاطبان و ایجاد ارتباط با استفاده از روش‌های مختلف فریب دهنده، اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌کنند و در پایان فرد قربانی متوجه می‌شود از جایزه خبری نیست و در دام کلاهبرداران افتاده است.

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی گفت: برای جلوگیری از این نوع کلاهبرداری‌ها به عموم شهروندان گرامی توصیه می‌کنیم به این‌گونه پیامک‌ها و تماس هایی باعنوان برنده شدن جایزه اعتنایی ننمایند و به هیچ عنوان اطلاعات مهم حساب‌بانکی و سایراطلاعات شخصی خود را دراختیار دیگران قرار ندهند.

سرهنگ محسن محمودی در ادامه افزود: شهروندان عزیز دقت داشته باشند که برای واریزمبلغ به حسابتان صرفا داشتن شماره‌حساب یا شماره‌کارت‌ بانکی کافی است و بقیه اطلاعات حساب‌بانکی از جمله رمزاول‌ یا دوم،کد CCV2، تاریخ انقضای‌کارت و حتی مراجعه شما به دستگاه خودپرداز هیچ لزومی ندارد.

وی از هموطنان خواست: رمزهای‌بانکی خود را به صورت دوره‌ای تغییرداده و ازاعدادی مثل شماره‌شناسنامه، سال‌تولد و سایراعدادی که قابل حدس‌زدن باشند، استفاده‌ نکنید.
 
رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی گفت: کاربران عزیز در صورت مواجهه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریتهای سایبری گزارش کنند  و همچنین شهروندان عزیز به صورت 24 ساعته می توانند با شماره تلفن 096380 مرکز پاسخگویی فوریتهای سایبری پلیس فتا در ارتباط باشند.


 

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/41943
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی