تاريخ:پانزدهم فروردين 1400 ساعت 10:08
کد : 41934

بیش از 30 پروژه در حوزه فناوری‌های نوظهور اقتصاد دیجیتال اجرایی شد

بیش از 30 پروژه در حوزه فناوری‌های نوظهور اقتصاد دیجیتال اجرایی شد

بر مبنای اولویت‌های معاونت علمی و فناوری برای توسعه صنعت اقتصاد دیجیتال در کشور، تاکنون بیش از 33 پروژه طراحی و اجرا شده است.

به گزارش ایران هشدار به نقل از فارس،  ستاد اقتصاد دیجیتال معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یکی از بازیگران کلیدی این حوزه در کشور است که طی چند سال اخیر با اجرای پروژه‌های راهبردی و پرچمدار توانسته نقشی اثرگذار در توسعه این عرصه فناورانه در سطح ملی و بین‌المللی داشته باشد.
بر همین اساس نیز در تلاش است تا با جذب سرمایه‌های بخش خصوصی و اختصاص بودجه مناسب، اجرای پروژه‌های این حوزه را معنادار و کاربردی کند. اجرایی شدن بیش از 33 پروژه پرچمدار و زیرساختی در حوزه های نوظهور دیجیتال و 25 پروژه راهبردی و داخلی سازی از جمله دستاوردهای این تلاش ها است.
حمایت مادی و معنوی از پروژه‌ها
تلاشی که با جذب حدود 70 میلیارد تومان منابع خصوصی و 200 میلیارد تومان منابع دولتی به ثمر نشسته است. این کار تامین بخش اعظمی از نیازهای کشور به این حوزه را میسر و زمینه برای توسعه فناوری‌های نوظهور این عرصه کاربردی را فراهم کرده است.
اقتصاد دیجیتال، مفهوم نسبتا جدیدی است که با گسترش فناوری اطلاعات و بکارگیری آن در جوامع در حال تکامل است. این مفهوم که در مواردی اقتصاد اینترنتی، نوین یا شبکه ای نامیده می شود، اقتصادی است که بر پایه فناوری‌های دیجیتال شامل شبکه‌های ارتباط دیجیتالی (اینترنت و دیگر شبکه های ارزشی افزوده) رایانه ها، نرم افزار و دیگر فناوری‌های اطلاعاتی مرتبط استوار است.

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb//41934
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی