تاريخ:هفتم فروردين 1400 ساعت 09:30
کد : 41915

سوءاستفاده از افراد کارتن‌خواب در کلاهبرداری اسکیمری

سوءاستفاده از افراد کارتن‌خواب در کلاهبرداری اسکیمری
فرمانده انتظامی البرز، گفت: با تلاش کارشناسان پلیس فتا البرز، افرادی که به شیوه اسکیمری و کپی مشخصات بانکی و یا روش فیشینگ و برداشت وجوه از حساب مال باختگان و خرید سکه در استان‌های مختلف کشور می‌کردند شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش ایران هشدار به نقل از ایسنا؛ سردار عباسعلی محمدیان، فرمانده انتظامی استان البرز گفت: در پی اعلام شکایت یکی از شهروندان به پلیس فتا استان البرز مبنی بر برداشت ۴۴۷ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال از حساب بانکیش، در صورتی که کارت عابر بانک نزد خودش بوده، بررسی موضوع در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

 وی اظهار کرد: با بررسی‌های انجام شده مشخص شد که برداشت از حساب از طریق دستگاه پوز و به روش اسکیمری انجام شده است.

فرمانده انتظامی استان البرز گفت: در مرحله بعد با بررسی پرینت حساب شاکی مشخص شد که متهمان با وجوه حاصل از کلاهبرداری اقدام به خرید سکه طلا از یک سکه فروشی در یکی از استان های شمالی کرده اند.

سردار محمدیان افزود: بر اساس مشخصات ظاهری افراد خریدار، محرز شد که دو نفر مرد حدودا ۳۰ ساله که چهره خود را با ماسک و عینک پوشانده بودند اقدام به خرید سکه طلا کرده اند.

وی بیان کرد: تصاویر متهمان به اداره تشخیص هویت پلیس آگاهی ارجاع شد که با توجه به این که متهمان چهره خود را با ماسک و عینک پوشانده بودند امکان شناسایی آنها امکان پذیر نبود بنابراین خریدهایی که شاکی در چند ماه اخیر، از طریق پوز انجام داده بود با دقت مورد بررسی قرار گرفت تا این که نامبرده به چند مورد از خریدها و برداشت وجه از حسابش از جمله مراجعه به یک کارواش در غرب استان تهران مشکوک شد که در بررسی‌های کارشناسان پلیس فتا مشخص شد که متصدیان آن کارواش، دو مرد جوان بودند که پس از دو ماه اجاره آنجا،  آن  محل را به صاحبش تحویل داده و ترک کرده اند.

فرمانده انتظامی استان البرز اظهار کرد: با تحقیقات صورت گرفته از صاحب کارواش و املاکی که آن جا را اجاره داده بود، هویت این افراد شناسایی و مشخص شد که کارواش مذکور شکات دیگری با همین موضوع در استان های دیگر نیز دارند  که با تلاش های شبانه روزی پلیس، مخفیگاه متهمان در استان فارس شناسایی و پس از دریافت نیابت قضایی، به آن جا اعزام و در چندین عملیات غافلگیرانه سه نفر را در این رابطه دستگیر و تعداد زیادی تجهیزات رایانه ای و مخابراتی از آنها کشف شد.

وی بیان کرد: متهمان پس از انتقال به پلیس فتا استان البرز در ابتدا  منکر انجام هرگونه جرمی شدند اما در ادامه با مشاهده مستندات موجود  به جرم خود مبنی بر کپی اطلاعات با استفاده از دستگاه اسکیمر پیشرفته کرده و سپس اقدام به موجودی گرفتن و برداشت از کارت های بانکی کرده اند.

سردار محمدیان گفت: در تحقیقات تکمیلی از متهمان مشخص شد که نامبردگان علاوه بر اسکیمینگ در حوزه فیشینگ نیز فعال بوده و از طریق درگاه های جعلی ساخته شده اقدام به فیشینگ اطلاعات کارت های بانکی شهروندان کرده و کل وجوه واریزی به حساب یکی از اعضای باند را با مراجعه به سکه فروشی های شهرهای بندرعباس، بوشهر، شیراز، قم و تهران،  صرف خرید سکه کرده اند.

وی افزود: در بررسی کارت های بانکی مقصد،  محرز شد که متهمان با مراجعه به شهرهای ذکر شده افراد کارتن خواب را شناسایی و پس از افتتاح حساب بنام آنها، کارت‌های بانکی را از آنها خریداری کرده و وجوه واریزی را به آن حساب ها انتقال و سپس اقدام به برداشت می کردند.

فرمانده انتظامی استان البرز با بیان این که میزان کلاهبرداری ها ۱۰ میلیارد ریال برآورد شده است اظهار کرد:  تاکنون ۱۰۰ نفر از شهروندان مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند که تا کنون بیش از۵۰ نفر از مال باختگان شناسایی و تحقیقات برای شناسایی سایر آنها ادامه دارد.

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/41915
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی