تاريخ:بيست و چهارم اسفند 1399 ساعت 16:01
کد : 41904

تقویت رقابت پذیری اقتصادی کشور با حمایت از کسب و کارهای نوپا

تقویت رقابت پذیری اقتصادی کشور با حمایت از کسب و کارهای نوپا
حمایت از مجموعه‌های استارتاپی به عنوان بازوی کمکی برای دیجیتال‌سازی صنایع معدنی، ایجاد ارزش افزوده و کاهش قیمت تمام‌شده باعث افزایش قدرت رقابت‌پذیری اقتصادی کشور می‌شود.

به گزارش ایران هشدار به نقل از خبرگزاری فارس، مدیر مرکز نوآوری معادن و صنایع معدنی ایران گفت: حمایت از مجموعه‌های استارتاپی به عنوان بازوی کمکی برای دیجیتال‌سازی صنایع معدنی، ایجاد ارزش افزوده و کاهش قیمت تمام‌شده باعث افزایش قدرت رقابت‌پذیری اقتصادی کشور می‌شود.

تقویت رقابت پذیری اقتصادی کشور با حمایت از کسب و کارهای نوپا

 برخی مخاطبان سامانه «فارس من» با ثبت سوژه ای با عنوان «نهضت حمایت از تولید داخل، اشتغالزایی و کارآفرینی به پا شود» خواستار پیگیری این موضوع شدند. یکی از راه های تحقق این مسئله حمایت از کسب و کارهای نوپا است و در عین حال تقویت ایده پردازان می تواند زمینه را برای رشد فرصت های شغلی در کشور فراهم کند.

در این مورد حسین منصوری، مدیر مرکز نوآوری معادن و صنایع معدنی ایران با بیان اینکه ماموریت ما حمایت از استارتاپ‌ها و یافتن سرمایه‌گذار مناسب برای آنها جهت ورود به بازار و بالندگی آنها است، اظهار داشت: این مرکز در پی دو جشنواره اینوماین ۱ و ۲ با هدف حمایت از کسب و کارهای نوپا و تسهیل گیری برای شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور در بخش معدن و صنایع معدنی در شهریور امسال شکل گرفت.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره اینوماین ۳ در نیمه اول سال آینده، افزود: پنج استارتاپ در مجموعه ایمینو مستقر هستند که این ۵ استارتاپ از بین ۳۰ ایده پذیرفته شده از ۲۴۱ طرح ارائه شده به جشنواره اینوماین ۱ و ۲ انتخاب شده‌اند.

منصوری ادامه داد: افزایش خوداتکایی در فناوری و ساخت داخل تجهیزات معدن و صنایع معدنی یکی از اولویت‌های ایمینو در سال ۱۴۰۰ است که قرار است با حمایت، همکاری و استفاده از توان دانشگاه‌ها، مراکز علمی، تحقیقاتی و شرکت های دانش بنیان و استارتاپی و حمایت از ایده ها و دانش های تولید شده توسط آنها، شناسایی، جذب و راهبری تیم‌های استارتاپی جدید، سنجش، راهبری و تعیین وضعیت تیم‌های استارتاپی موجود، تسهیل‌گری فرایند تجاری‌سازی کسب ‌و کارهای فناور و دانش‌بنیان، ارزیابی و بررسی ایده‌های ثبت شده در سامانه ایمینو به تحقق بپیوندد.

وی با اشاره به برنامه ایمینو برای برگزاری و تولید کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی مرتبط با زیست‌بوم نوآوری و فناوری بخش معدن و صنایع معدنی در سال آینده، گفت: برگزاری ۱۰ عنوان وبینار آموزشی، برگزاری ۴ عنوان آموزشی ترجمه و برگزاری ۶ کارگاه مرتبط در محیط دانشگاهی را در دستور کار داریم.

وی ادامه داد: ایمینو به عنوان پرچم‌دار توسعه صنعت در بخش معدن و صنایع معدنی برنامه‌ریزی کرده قرار است این جریان با اولویت فولاد و صنایع معدنی کشور اجرایی شود و با برگزاری کنفرانس، همایش علمی و  تخصصی در این زمینه و برگزاری فراخوان‌ها پیشتاز صنعت باشد.

مدیر مرکز نوآوری معادن و صنایع معدنی ایران خاطرنشان کرد: استفاده از فناوری‌های نوین و هوشمندسازی معادن یکی از ضروریت‌های ‌کشور است و حمایت از مجموعه‌های استارتاپی به عنوان بازوی کمکی برای دیجیتال سازی صنایع معدنی، ایجاد ارزش افزوده و کاهش قیمت تمام شده به افزایش قدرت رقابت پذیری اقتصادی کشور می انجامد.

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/41904
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی