تاريخ:هفدهم اسفند 1399 ساعت 10:03
کد : 41879

تمرکز فعالیت‌های حوزه اقتصاد دیجیتال در تهران، مطلوب نیست

تمرکز فعالیت‌های حوزه اقتصاد دیجیتال در تهران، مطلوب نیست
دبیر ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی گفت: ۸۷ درصد فعالیت در حوزه اقتصاد دیجیتال کشور در تهران متمرکز شده که این امر مطلوب نیست.

به گزارش ایران هشدار به نقل از خبرگزاری صداوسیما دبیر ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی گفت: ۸۷ درصد فعالیت در حوزه اقتصاد دیجیتال کشور در تهران متمرکز شده که این امر مطلوب نیست.
دکتر مهدی محمدی در سفر یک روزه خود به مشهد در حاشیه بازدید از پارک علم وتمرکز فعالیت‌های حوزه اقتصاد دیجیتال در تهران، مطلوب نیست فناوری خراسان رضوی و چند شرکت دانش بنیان در حوزه اقتصاد دیجیتال، گفت: سهم خراسان رضوی از این حوزه ۵ درصد و سایر استان‌های کشور ۸ درصد است که این تمرگز گرایی در تهران اصلا درست نیست.
وی با اشاره به فعالیت حدود ۶ هزار شرکت دانش بنیان در کشور که ۴۵ درصد از آن‌ها در حوزه اقتصاد دیجیتال، پیشرو هستند، افزود: تلاش ما این است که زیرساخت‌های لازم را در استان‌های کشور برای فعالیت بیشتر این شرکت‌ها ایجاد کنیم.
این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود به دست اندازی بعضی دستگاه‌های دولتی در مسیر توسعه اقتصاد دیجیتال کشور اشاره کرد و گفت: پیشرفت تکنولوژی و هوشمند سازی نه تنها مربوط به یک دستگاه بلکه نیازمند همکاری همگان در کشور است و باید دستگاه‌های اجرایی توان بخش خصوصی را در این زمینه به رسمیت بشناسند.
رئیس پارک علوم و فناوری خراسان رضوی هم در حاشیه این بازدید ضمن با بیان اینکه در حال حاضر ۳۵۰ شرکت دانش بنیان و فناور در این مجموعه فعالیت می‌کنند، گفت: تفاهم نامه بسیار خوبی با آستان قدس رضوی در راستای استفاده از ظرفیت و توان آن آستان مقدس در مسیر توسعه اقتصاد دیجیتال به امضا رسیده است.
قنبری افزود: خراسان رضوی ۵ درصد سهم اقتصاد دیجیتال کشور را در دست دارد که امیدواریم ورود با آستان قدس رضوی شاهد رشد چشمگیری در این زمینه باشیم.

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb//41879
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی