تاريخ:هشتم بهمن 1399 ساعت 09:26
کد : 41788

کلاهبرداری اینترنتی با فروش کالاهای ممنوعه

کلاهبرداری اینترنتی با فروش کالاهای ممنوعه
رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته فتا ناجا از شیوه جدید کلاهبرداری اینترنتی با عنوان «فروش اجناس و کالاهای ممنوعه و غیرمجاز» خبر داد.

به گزارش ایران هشدار به نقل از پایگاه خبری پلیس؛ سرهنگ مصطفی نوروزی، رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته فتا ناجا اظهارکرد: با توجه به ظرفیتی که فضای مجازی و به ویژه شبکه های اجتماعی در چند سال اخیر برای تسهیل ارتباطات و تعاملات کاربران فراهم کرده است؛ توجه مجرمان سایبری نیز به سوء استفاده از این فضا معطوف شده است و همواره به دنبال فراهم کردن زمینه ای برای فریب شهروندان و انجام اقدامات مجرمانه خود هستند.

وی با اشاره به اینکه یکی از شیوه های مجرمان، راه اندازی صفحاتی در شبکه های اجتماعی تحت عنوان "فروش اجناس و کالاهای ممنوعه و غیرمجاز و فروش اقلام دارویی" است، ادامه داد: در اکثر اوقات طرح شکایت از سوی مالباختگان این حوزه ها برای مجرمان دور از ذهن تلقی می شود. لذا کلاهبرداران با سوء استفاده از این موضوع اقدام به ترغیب کاربران به استفاده از این گونه صفحات و انجام اقدامات مجرمانه می کنند.

رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته فتا ناجا تصریح کرد: در تجزیه و تحلیل پرونده های قضائی واصله به این پلیس و نظر به دریافت گزارش های متعدد مردمی از طریق مسیرهای ارتباطی مشخص شده است اغلب گردانندگان این کانال‌ها  و سایت‌ها با استفاده از کارت ها و شماره حساب های اجاره ای و انجام فعالیت های مجرمانه پس از ثبت سفارش و دریافت بهای کالا، سفارش داده شده را به دست متقاضی نمی رسانند و از این طریق از طعمه های خود کلاهبرداری می کنند.

نوروزی اضافه کرد: صفحات و تارنماهای مجرمانه با موضوعات ذکر شده به صورت مستمر از سوی پلیس فتا مورد رصد قرار می گیرد و با  گردانندگان این صفحات  برخورد قانونی خواهد شد.

رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته فتا ناجا خاطرنشان کرد: ضروری است کاربران به هیچ عنوان اقدام به دنبال کردن و یا خرید از این گونه صفحات نکنند و در صورت مشاهده هر گونه مورد مجرمانه ای درباره موضوع بلافاصله مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir  اطلاع دهند.

 

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/41788
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی