تاريخ:اول بهمن 1399 ساعت 15:40
کد : 41765

فعالیت 2000 کسب و کار اینترنتی در کشور

فعالیت 2000 کسب و کار اینترنتی در کشور
عضو هیات مدیره کسب و کارهای مجازی گفت: حدود 10 سال است که کسب و کارهای اینترنتی در کشور به طور رسمی فعالیت دارند و حدود 2 هزار کسب و کار اینترنتی دارای مجوز در کشور فعالیت دارند.

به گزارش ایران هشدار به نقل از فارس، عضو هیات مدیره کسب و کارهای مجازی گفت: حدود 10 سال است که کسب و کارهای اینترنتی در کشور به طور رسمی فعالیت دارند و حدود 2 هزار کسب و کار اینترنتی دارای مجوز در کشور فعالیت دارند.

رضا الفت نسب، عضو هیات مدیره و انجمن صنفی کسب و کارهای مجازی در برنامه سعادت آباد رادیو تهران درباره فعالیت کسب و کارهای اینترنتی در کشور، گفت: افرادی که می‌خواهند از فروش آف‌لاین به آنلاین وارد شوند ابتدا باید محصولات خود را برای فروش در پاساژهای اینترنتی بگذارند و اگر از فروش خود راضی بودند می‌توانند این کار را به صورت مستقل انجام دهند.

وی ادامه داد: حدود 10 سال است که کسب و کارهای اینترنتی در کشور به طور رسمی فعالیت دارند. اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی در حال حاضر 4 ساله است و حدود 2 هزار کسب و کار اینترنتی دارای مجوز در کشور فعالیت دارند.

عضو هیات مدیره و انجمن صنفی کسب و کارهای مجازی با این توضیح که صرفا "ای نماد " برای کسب و کارهای اینترنتی کافی نیست، افزود: مردم باید از کسب و کارهایی خرید کنند که در کنار نماد اعتماد الکترونیکی، جواز کسب هم باید داشته باشند.

آلفت نسب ابراز داشت: اگر مشکلی برای خریداران پیش آید می‌توانند به صورت آنلاین به سایت اتحادیه مراجعه کرده و مشکل خود را اعلام کنند. تخلف کسب و کارهای مجوز دار و عضو اتحادیه حتما توسط اتحادیه پیگیری می‌شود.

عضو هیات مدیره و انجمن صنفی کسب و کارهای مجازی درباره وضعیت کسب و کارهای اینترنتی در ایام کرونایی، گفت: بعد از کرونا در برخی از کسب و کارها مثل سوپرمارکت‌ها، حوزه محتوا (برگزاری کلاس‌های آموزشی)، بازی و سرگرمی رشد بسیار خوبی داشتیم.

وی متذکر شد: در ابتدای شیوع کرونا تاکسی‌های اینترنتی کمی دچار مشکل شدند. همین طور در حوزه گردشگری هم دچار رکود شدیم، اما در کل تصور ما بر این است که کسب و کارهای آف‌لاین هم باید به این سمت حرکت کرده و خدمات آنلاین ارائه دهند.

الفت نسب در پاسخ به اینکه «چرا برخی فروشگاه‌های اینترنتی حتی با عرضه تخفیف دار باز هم اجناس خود را گرانتر می‌فروشند؟»، بیان داشت: در خرید اینترنتی به راحتی می‌توان فروشگاه‌های مختلف را مشاهده و اجناس آنها را با هم مقایسه کرد.

عضو هیات مدیره و انجمن صنفی کسب و کارهای مجازی اضافه کرد: ذات فروشگاه اینترنتی در کشور ما با تخفیف همراه است. با تمام تبلیغاتی که برای فروشگاه های آنلاین انجام می‌شود، همچنان 98 درصد مردم ترجیح می‌دهند به صورت حضوری خرید کنند.

وی افزود: برای موارد گرانفروشی بر اساس فصل هشتم  قانون نظام صنفی مردم می‌توانند با مراجعه به سایت اتحادیه www.ecunion.ir به صورت آنلاین شکایت خود را اعلام کنند. حداقل 5 روز زمان نیاز است تا کسب و کار به ما پاسخ دهد تا ما این تخلفات را پیگیری کنیم.

الفت نسب با ذکر اینکه هر 60 روز یکبار وب سایت‌ها توسط بازرسان ما مورد نظارت قرار می‌گیرند، گفت: در کنار گزارش بازرسان، اگر مردم موارد مشکوک را به ما اطلاع دهند بررسی میدانی هم صورت خواهد گرفت،اما در برخی موارد مردم شکایت دارند چرا سایت‌ها نمی‌توانند محصولات را به موقع و با قیمت یکسان تحول دهند.

عضو هیات مدیره و انجمن صنفی کسب و کارهای مجازی تصریح کرد: در پاسخ باید گفت بیشتر این سایت‌ها اجناس سفارشی را در انبار ندارند و آنها را از بازار تهیه می‌کنند؛ به همین دلیل در برخی مواقع با نوسان قیمت یا تاخیر در تحویل روبرو هستیم؛ ضمن اینکه این شرایط برای فروشگاه‌های آف لاین (فیزیکی) هم مصداق دارد. 

وی اظهار داشت: اگر مردم از کیفیت محصول شکایت داشته باشند می‌توانند به ما اعلام کنند تا ما هم به سازمان تعزیرات گزارش دهیم.

الفت نسب درباره افرادی که می‌خواهند در این حوزه سرمایه گذاری کنند، گفت: در حال حاضر پاساژهای اینترنتی به سرعت رشد دارند؛ چون فروش اینترنتی کاری بسیار سخت است.

عضو هیات مدیره و انجمن صنفی کسب و کارهای مجازی یادآور شد: افرادی که می‌خواهند از فروش آف‌لاین به این حوزه وارد شوند، ابتدا باید محصولات خود را برای فروش در پاساژهای اینترنتی بگذارند و اگر از فروش خود راضی بودند می‌توانند این کار را به صورت مستقل انجام دهند.

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/41765
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی