تاريخ:اول بهمن 1399 ساعت 15:11
کد : 41764

هند بازیگران تجارت الکترونیکی خارجی را محدودتر می‌کند

هند بازیگران تجارت الکترونیکی خارجی را محدودتر می‌کند
هند در حال بازنگری مدل سرمایه‌گذاری خارجی در زمینه تجارت الکترونیکی در این کشور است صنعتی که بخش قابل توجه آن توسط سرمایه‌گذاران و برندهای خارجی ( آمازون و وال‌مات) شکل گرفته و اداره می‌شود.

به گزارش ایران هشدار به نقل از آی تی ایران، هند در حال بازنگری مدل سرمایه‌گذاری خارجی در زمینه تجارت الکترونیکی در این کشور است صنعتی که بخش قابل توجه آن توسط سرمایه‌گذاران و برندهای خارجی ( آمازون و وال‌مات) شکل گرفته و اداره می‌شود.

تغییرات قانونی جدید روی برندهای خارجی از جمله آمازون تاثیر می‌گذارد    و گفته می‌شود دلیل این تغییرات انتقادهای خرده‌فروش‌های این کشور طی سالیان اخیر است که آمازون، وال‌مارت و فلیپ‌کارت ( شرکت هندی تحت مالیکت وال‌مارت ) را به ایجاد ساختارهایی فراقانونی متهم می‌کردند.

هند به شرکتهای سرمایه‌گذار خارجی در حوزه تجارت الکترونیکی اجازه می‌دهد صرفا یک مارکت‌پلیس یا بازارگاهی درست کننده که در آن فروشندگان و خریداران به هم متصل شوند. در واقع سرمایه‌گذاران خارجی و شرکتهای تجارت الکترونیکی خارجی حق فروش اجناسی که خود آن را تامین کرده باشند ندارد. با این حال همواره گفته می‌شد آمازون با خرید شرکتهای فروشنده حاضر در این بازارگاه‌ها عملا به طور غیر مستقیم کالاهای مورد نظر خود را در مارکت‌پلیس خودش به فروش می‌رساند به این ترتیب فروشندگان محلی برای فروش کالاهای خود روی بستر آمازون عملا با رقبایی مواجه بودند که از سوی این شرکت حمایت می‌شود.

حالا دولت هند می‌خواهد قوانین را به گونه‌ای تغییر دهد که این شرکت‌های خارجی حق داشتن سهام در شرکتهایی که در این مارکت پلیس کالا عرضه می‌کنند را نداشته باشد به این ترتیب جلوی حضور غیر مستقیم تامین کالا از سوی آمازون و ‌وال‌مارت گرفته شود.

این تغییر به طور مستقیم به آمازون ضربه می‌زند که سهامدار تعداد زیادی از شرکتهای تامین کننده کالا در این کشور است.

صنعت تجارت الکترونیکی هند بازاری است که گفته می‌شود تا سال 2026 به 200 میلیارد دلار خواهد رسید. در سال 2019 اندازه این بازار بالغ بر 30میلیارد دلار بوده است.

در حالی که دو بازیگر اصلی این بازار آمازون آمریکایی و فلیپ کارت هندی بودند وال‌مارت با خرید اکثریت سهام فلیپ کارت به رقیب آمازون در داخل هند تبدیل شد و عملا این بازار بین دو بازیگر بزرگ خرده فروش تقسیم شد. بعدا نیز سافت‌بانک شرکت بزرگ سرمایه‌گذاری استارتاپی سهامش در فلیپ‌کارت را به وال‌مارت فروخت .

تامین کنندگان داخلی هندی حضور برندهای خارجی بزرگ مثل آمازون و وال‌مارت را به نفع خود نمی‌دانند آنها این شرکتهای خارجی را به رفتار غیر منصفانه در بازار و حذف برندها و تامین‌کنندگان محلی متهم می‌کنند.

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/41764
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی